Haber Sitesi
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 13:44

Giriş Tarihi :
YORUMLAR
Vedat 3 ay önce
Geçen gün fabrikada elektrik kesildi. Sandım ki karanlık fabrika olacağız. 15 dakika sonra yine vardiya.
Verda 3 ay önce
Çok doğru tespitler ,tebrik ederim
Kaisersoze 3 ay önce
Karanlık fabrika demek işsizlik demek... Suriyeliler işsiz kalır yazık
AHMET 3 ay önce
Şu taksici beeeelki haklıdır ama maalesef çoğunluğu felaket
cevdetyılmaz 4 ay önce
Kül bırakmadılarsa bu kadar külün ülkede işi ne?... Türk vatandaşlığı artık beleş belek verilmesin. Tüm avantajlar sonradan gelenlere verildi. Mustafa Kemal Atatürk hakkında sınava tabi tutulsunlar. Bağlı olmak bir ülkeye en önemli unsur olmalı. Bakım Amerika'ya
AHMET 4 ay önce
Siyasetin gelişmesini halkın eğitimi sağlar. Halkın gelişmesini istemeyen ve 20 senedir daha da geriye götüren bir zihniyeti yüceltiyoruz.
Fuat 4 ay önce
Harika bir yazı. Eline sağlık.
Eda ateş 4 ay önce
Çok haklısınız, gerçek bu ..
Bir Tost 5 ay önce
Abdera halkı yalnız değildir!
Osm 5 ay önce
Yapacak birşey yok
Osm 5 ay önce
Yapacak birşey yok
AHMET 5 ay önce
Artık hiç bir şeye umut baglamiyoruz
Aydın 5 ay önce
Ersin bey Teşekkür ediyorum
Fuat 5 ay önce
Yine göndermelerle dolu harika bir yazı
Saksoy 6 ay önce
Harika yazılar devam
Sezen 6 ay önce
yamalı bilgilerle, yamalı iş görmelerle bir yere kadar gidebilirsin. Yeniliklere açık olmak gerekli. Eski kuşak yeniliklere açık değil, yeni kuşak eskilerin disiplin ve kararlılığına sahip değil. Zor olacak önümüzdeki yıllar. Aklımızı başımıza toplamazsak tabi.
alikovski 6 ay önce
İnşaat sektörüne girmeyelim o zaman batıyor ve çöküyor çoğu zaman. İyi yaparsan batıyor, kötü yaparsan çöküyor.
Fuat 6 ay önce
Turizm'de hemen düzeltilmesi gerekenler var.
turist çoğaldı ama gelir azaldı. Personel artık aldığı paralardan memnun değil. bir turistin maliyeti daha da fazlalaştı
Hüseyin us 6 ay önce
Tarım tekstil turizm bu sektörlerde kalıcı şirketler ve kalite sağlamak zorundayız. Bilgilendirici bir yazı eline sağlık.
Zeki 6 ay önce
Mutlu yıllar dilerim Emre bey
VEYSEL KUM 6 ay önce
Sevgili Nusret.

Önce yeni yılını kutlar sana ve tüm insanlığa huzur gettirmesini dilerim.

Yazına gelince,seni kutluyorum çok etkileyici boğazı düğümleyen sözlerle doluydu.Hayat böyle birşey,çok acımasız oluyor.İnsana güldüğü anlar genelde kısa sürüyor.O kısa anında kıymeteni bilip (ki çoğu zaman bilemiyoriz)yaşayabiliyorsak ,tadını çıkarabiliyorsak ne mutlu bize.O kısa zamanların hayatımızda daha çok olması dilek ve temennisi ile gözlerinden öpüyorum.Sevgiyle huzurla kal.Görüşmek üzere.
Ahmet 6 ay önce
İş dünyası zorlu, meşakkatli ve dirayeti olmayanlar için sadece bir macera…

İşte bu sözü beğendim ✋
Kemal Öztürk 6 ay önce
Aile şirketlerinin mirasi. İş dünyasında kalıcı olmayı engelliyor. Kuralsız, temelsiz bir şirket en fazla 4 nesil yaşıyor.
Arda 6 ay önce
İş dünyasında kalıcı olan firmalar bile satılmış. Bu bir gelişme mi yoksa ülke varlığını kaybediş mi ? Artık bunu sorgulamak gerekiyor.
AHMET 8 ay önce
100. yıla farklı bir bakış olmuş tebrik ederim Emre bey
Yılmaz Kaş 8 ay önce
Cumhuriyet 100.yılı ve Filistin meselesini köşenize taşıyıp işlediğiniz için teşekkür ediyorum .
Hasan 8 ay önce
Bakiyeler 100 yıldır peşimizi bırakamamışsa sorun derin demektir.
Fuat 8 ay önce
Harika bir yazı
Colatur 10 ay önce
Hiç ders almıyoruz. Ama kahramanlık hikâyeleri ile günü kurtarıyoruz. Şanlı şerefli bir milletten dönüştüğümüz hal beni iyice umutsuzluğa sürüklüyor.
Hasan sam 11 ay önce
Sevgili Nusret çok güzel bir konuya değinmişsin İnşallah bunları gören okuyan ve Duyanlar olur da bir çareler getirirler sevgilerimle
mehmetk 11 ay önce
Özal'ın böyle bir planı var mıydı hiç duymamıştım. Kaynak nedir acaba.
Fuat 11 ay önce
Olsaydı hala içerdik Cola turkayı... coke da pepsi de ucuzlardı bu kadar pahalı olmazdı zaten
cevatkırmız 11 ay önce
Cola Turka gibi mi olur ülkemizin ürettiklerinin sonu acaba? buna mı dikkat edin diyorsun?????????
Emre Baktıroğlu 11 ay önce
Evet eğer uzun vadeli planlar yapmaz isek sürekli elimizdekileri bir biçimde kaybetmeye mahkum oluruz. Kesinlikle doğru bir ifade kullanmışsınız.
Ahmet M 11 ay önce
İlgiyle takip ediyoruz
Selim 11 ay önce
Ustat kalemine sağlık tesbitler tam oturmuş tşkler
Selm 11 ay önce
Ustat kalemine sağlık tesbitler tam oturmuş tşkler
Ismail 11 ay önce
????????????
Aydın Can 11 ay önce
İyi günler Nusret bey yazınızı okudum, her şeyi çok güzel dile getirmişsiniz maalesef

Ekonomi açısından Ülke olarak çok sıkıntılı bir

dönemden geçiyoruz, yaşadığımız sel ,deprem, orman yangınları gibi felaketlerden

Ekonomi ve enflasyonu olumsuz yönde etkilemektedir. İnşallah kısa zamanda bu sıkıntılı dönemi geride bırakırız,Fakat bu konuda İktidarın Kamu tasarrufu açısından

çok önemli tedbirler alması gerekmektedir.

İlayda Kiraz 11 ay önce
Tespitleriniz çok doğru ve üzücü. Türkiye’nin geldiği noktaya yabancı arkadaşlarım bile inanamıyor. Bundan 10 sene önce sterlin hesabı yaparken 3’le çarpardık, şimdi 34’le çarpıyoruz; Türk parası değerini çok korkunç şekilde kaybediyor; bir de üstüne bahsettiğiniz enflasyon ve hayat pahalığı eklenince işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor.
Emre Göz 11 ay önce
Eline emeğine sağlık Nusret bey. Muhteşem bir yazı olmuş. ????????✋
Tufan 11 ay önce
Ekonomi Politikalarında Değişen RüzgarlarÜlkenin ekonomik istikrarını sağlama görevini üstlenen hükümet, ekonomi politikalarını belirlerken zaman zaman yeni stratejilere yönelebilir. Ancak son dönemde yaşananlar, ekonomi politikalarında radikal bir değişimin izlerini taşıyor gibi görünüyor. Aynı hükümetin iki farklı döneminde görev yapan önceki ve sonraki ekonomi bakanlarının, enflasyonla mücadeledeki zıt uygulamaları ve ekonomik sonuçları, ülkenin vatandaşları arasında ciddi bir endişe kaynağı haline gelmiştir.

Ülkenin içinde bulunduğu bu ekonomik dalgalanma ve çelişkili uygulamalar, vatandaşların günlük yaşamlarını etkilemektedir. Hayat pahalılığının yükselmesi, vatandaşların satın alma gücünü düşürmekte ve geçim sıkıntısını artırmaktadır. Enflasyonun kontrol edilememesi, gelecek hakkında kaygıların büyümesine yol açmaktadır.Bu noktada, hükümetin ekonomi politikalarının belirlenmesinde dikkatli ve tutarlı bir yaklaşımın benimsenmesi önemlidir. Önceki ve sonraki ekonomi bakanlarının zıt yönlü uygulamalarının getirdiği belirsizlikler, ülkenin ekonomik geleceğini riske atmaktadır. Sürdürülebilir bir büyüme ve istikrarlı bir ekonomi için uzun vadeli hedefler gözetilmeli, vatandaşların yaşam standartlarını korumak öncelikli olmalıdır.
Fuat 12 ay önce
İhracatcilarin sorununu anlattığın köşe yazının en sonunda İTO tarafından geç olsa dahi dile getirilmesi güzel. Konuştuğum birkaç ihracatçı ise dışa bağımlı oldukları malzemeler ve ürettikleri ürünlere fiyat biçemedikleri için müşterilerine fuarlarda fiyat veremediklerini söylüyor. https://www.yeniesnaf.com/mobil/haber/ito-baskani-avdagicten-dovizde-yeni-denge-aciklamasi-14945.html
Haluk 1 yıl önce
Ah 5 bin lira maaşım olsa rahat bir şekilde geçinsem diyen çalışanlar asgari ücretin daha yükseklere çıkması, hatta 8500 lira olmasıyla ilk birkaç saat dimdik gezdi. Bu yılın sonunda yeniden birkaç saat bu huzur anını yaşayabiliriz gibi görünüyor. NE KADAR DOĞRU SÖYLEMİŞSİN YEĞENİM
ZekiDilman 1 yıl önce
Zihniyet değişimi. Ortada tutarlı politika olduğunda gerçekleşir. Başlık ekonomide yanlıştan dönme, yine batirdik ama yeni birşey deneyeceğiz ama geç kaldık zihniyeti olmalı
fuat 1 yıl önce
Tebrik ederim kardeşim
fikret 1 yıl önce
Eskiden daha deli yazardın sen hayırdır?
Ahmet M 1 yıl önce
Bu bekleyişin sonu iyi görünmüyor. Kazanan kimse yok. Kurban bayramında kurban almaya da gerek yok. Kurban biziz.
fatih 1 yıl önce
Yanıcı malzemeleri babalarının malı gibi orta yere bırakanlar, tedbirsiz iş görenler mesul bu yangınlardan. Tüm OSB ler bu riskle karşı karşıyadır.
Binbin 1 yıl önce
1000 dolar kazandığın işte devam etseydin aldığın para 23 bin lira olur muydu?
Emre Baktıroğlu 1 yıl önce
Şu anda orada çalışan arkadaşlarım 13-15 bin lira kadar maaş aldıklarını söylüyor.
Pozitif enerji 1 yıl önce
Hepimiz şimdi dua edersek TL 80 lira değer kazanır mı .. Sinir uçlarımızla oynayan röportajlar yapıyorlar vallahi de billahi de tallahi de... Ne kadar anlatırsan anlat anlamaz bu kafalar. Dedigin gibi başlarına gelince ağlarlar. Yine de savunurlar. Manyak tipler hani bayram ikramiyesi ? Diye bana soruyorlar. Kilicdar veremedi diye. Has bin Allah...
Zamazan 1 yıl önce
Nafile bekle gör değil doldur boşalt ekonomisi.. daha fazla birşey demek istemiyorum.
mehmettöz 1 yıl önce
KOSGEB bölgeye özel destek kredilerini açmalı ve kapsamlarını genişletmelidir. diyorsunuz ya! KOSGEB den destek alabilen var mı acaba araya tanıdık sokmadan. çok az çok çok az
kaiser 1 yıl önce
Deprem henüz geçmedi. Bitmedi. Hala ihtiyaç sahibi insanlar rehabilite edilmedi. başka bir mezara sokup insanları eline 10 bin lira ve bir dürüm tuturmak ile olmuyor. Önerileriniz uzun vadeli ve gerekli ama kısa vadede de yapılacak işler var.
dindartayfa 1 yıl önce
Hem siyasetçilerin hem de tüm meslek gruplarının dilinde Allah göstermesin' lakırdısı var. Allah'ın verdiği akıl ise hiçbirinizin kafatasında yok. Akp gibi başlayan bu şekil bitiriyor ömrünü... Yalan dolan ile uzun sürmüş bir iktidar için söylenecek söz değişsin artık İyi başlasın iyi bitsin bundan sonra. Sabit kafalarla olmaz bu siyaset . Başkası gelsin beğenmezsek onu da göndermesini bilelim.
Recep 1 yıl önce
Devletin ozkaynaklarinda hesap verilebilirlik olmali toplanan bağışlar hesapsızca ve denetimsizce nereye harcandı şeffaf bir şekilde sayistaydan önce vatandaşa sunulmalı zaten bizler yardım ettik bizler koştuk yardima kan satanlar değil.
Emre Baktıroğlu 1 yıl önce
Ali bey teşekkür ederim. Ahmet bey iyi ki varsınız.
Ahmet yıldız 1 yıl önce
Önerilen çözümleriniz gayet sağlıklı ve mantıklı . Yazılarınızı takip ediyorum.
Ali keser 1 yıl önce
Harika bir yazı umarız ciddi bir çalışma yürütürler
Zekeriya Yahşi 1 yıl önce
Bu konuyu özetlemek zorunda kalmak zor olsada gayretle ozetledin.

Başarılı olduğu kanaatindeyim.

Ellerine, sağlık. Kolay gelsin.
Yılmaz Kaş 1 yıl önce
Emmoğlu ellerine sağlık bir konu veya mesele ancak bu kadar güzel tasfir edilir anlatılır güzel akıcı anlaşılır bir yazı olmuş teşekkür ederim kolaylıklar dilerim
HakkıBaskan 2 yıl önce
Talep azalınca enflasyon düşer bunu ben bile biliyorum.Endisem odurki talep azaldığı halde fiyatlar nasıl oluyorsa artıyor ve bunu kim nasıl beceriyor anlayamadım gitti.
Gamze Yılmaz 2 yıl önce
Hakkıyla yapılıyorsa her üretim her sektör ekonomiye katkı yapar. Hakça gelir bölüşümü olursa herkes ekonomiye katkı sunar. Sanayi yetmez evet yanına yine konut eklediler. Bu iyiden iyiye yetmez. Akıl dışı.
Taha 2 yıl önce
Bu şekilde başlıklar bulmakta zorlanmıyor musun.
Emre Baktıroğlu 2 yıl önce
Başlıkların içeriği okuttuğunu düşünüyorum. Sadece başlık ve ilk satır okuma alışkanlığına sahip sosyal medyacıları düşündüğümüzde bunun etkili olduğu görülüyor. Bakış açınızı paylaştığınız için teşekkür ederim
Adam 2 yıl önce
Dünya düzeni değişirken bizim düzen hala aynı
D 2 yıl önce
Haklısınız, tek bir konuda ileri adım atmak tümüyle bedeni - ülkeyi ileriye götürmek demek değildir.
Yahya Gül 2 yıl önce
Tebrikler kardeşim!

Güzel bir yazı.

Sana, tüm değerli yazar ve okurlara; Hayırlı, huzurlu ve bereketli bir yıl diliyorum, vesselam!

Yahya Gül
Emre 2 yıl önce
Değerli sma kardeşim, benim maksadım doğru insanları ve onların yaptıklarını yargılamak değil. Fakat dosdoğru insanların yaptıklarını heba eden insanları teşhir ve teşhis etmezsek. Daha büyük sıkıntılar yaşanır. Bunu anlatmaya çalıştım. İyi bir okur olduğunuz için teşekkür ederim.
Sma 2 yıl önce
Biz o yardımları canla başla topluyoruz. böyle iftiralara uğramak istemiyoruz. bir iki kişi yüzünden böyle itamlarla karşılaşmak bizi üzüyor emre bey
ahmet yıldırım 2 yıl önce
Enerji yatırımları her ay bizi zorlayan faturalara hiç yansımamışsa hiç enerji yatırımı yok demektir. bu böyle bilinsin
yeniesnafa 2 yıl önce
SMA yardımları devlet eliyle yapılmalı. insanlar devlet eliyle dilendiriliyor. sosyal devlet olamadık bir türlü
kadri 2 yıl önce
SMA konusunda pis kokular geliyor
handanyılmazeyt 2 yıl önce
EYT hakkımız. bu yaştan sonra bizi çalıştırmıyorlar. tecrübemizden faydalanmıyorlar. Biz geçinmek için en düşük ücretlere çalışmak zorunda değiliz.
cemileaksu 2 yıl önce
Ülkemizde yabancıyız biz ülkemiz için çalışırken, ülkemizi yönetmek için seçilenler kendileri için çalışıyor. Biz refah düzeyinin altında yaşayanlar. Hava ve nara atmak için ciddi ortamları sirke çevirenlere karşıyız. Ne ülkemize ne burada yaşayan dürüst yaşayanlara.
kemaltsk 2 yıl önce
Osmanlı çıktığı yumurtayı reddetti. İslamın önderi olmak istedi ona araplar izin vermedi. Gücü bittiğinde ülkeyi yine Türkler kurtardı. Şimdi yine aynı yanlışı yapıyorlar
kahramanc 2 yıl önce
Bravo gerçekten harika bir yazı. iş dünyası sizden sorulur dostum.
Ali Güngör öngören 2 yıl önce
Deneyimli bir basın emekçisi olarak ve İTO.nun içinden biri olarak çok ince noktalara deginmissiniz. Bilgilendirdiginiz için teşekkürler. Kim kazanırsa kazansın Ulkemiz için hayırlı olsun
ömera 2 yıl önce
Yakasına.... iş yok güç yok... bugün togga sevinen biziz. ama yarın togg un lastiklerini kemirirken bizimle dalga geçecekler
ILKIM ILAYDA KIRAZ 2 yıl önce
Yazınız çok güzel ve aydınlatıcı olmuş. Umarım demokratik olmayan bu seçim sonucunda faydalı bir başkan seçilebilir.
kadirzoroglu 2 yıl önce
Yalan söylemek moda oldu. Balık baştan kokar. herkes inandırabilediği ölçüde iman sahibi de oldu
mehmetkaratas 2 yıl önce
Evet Osmanlı'dan bu yana Türkiye'de Türklere yabancı gözüyle bakılıyor. Anlamadığım Türkleri savunanlar neden bazı gerçekleri görmezden geliyor. Mersin'de kendi toprağımıza giremiyoruz
Ahmet M 2 yıl önce
Dünya dönüyor yakalar kirlenmesin mi? yakalar dönmesin mi?
Fevzi 2 yıl önce
Merkez Bankaları nasıl çalışır biliyor olmalıyız
gaztuz 2 yıl önce
Hastanın tansiyonu çıkmış sürekli tuz veriyor hastaya bize gaz veriyor ileride iyi olacak diye
Sait AKMAN 2 yıl önce
Eline, emeğine, kalemine sağlık. İlköğretimden üniversiteye yaklaşık 27 Milyon genç nüfus.Yaşlanan Dünya'nın arayıp da bulamadığı bir nimet. Maalesef değerlendiremiyoruz. Ülkemizin kurtuluşu üniversiteleri diploma fabrikalığından çıkarıp, meslek liselerine gereken önemi göstermek, kaliteli eğitimi (Kobilerin ihtiyacına cevap verecek şekilde) getirmekle olacaktır inşallah.Bu yaklaşım zamanla yaşlanan Avrupa'yı işgücü konusunda bize mecbur da bırakacak bize Avrupa'nın yolunu da açacaktır.
Çetin Doğan 2 yıl önce
Meslek lisesi mezunlarının yüzde kaçı kendi mesleğini yapıyor? Meslek lisesini bitiren öğrenci staj da yapsa mesleğinde çok yetenekli de olsa. Üniversitesinavlarina giriyor. Çoğu kez meslek lisesin de okuyup öğrendiği bölümle ilgisi olmayan bölümler kazanıyor. Devlet universitelerine puanı yetmese dahi kendi alanı ile hiç ilgisi olmayan özel

universitelerin birine kayıt yaptırıp 4-5 yıl sonunda mezun oluyor. 4-5 yıl sonunda kendi öğrendiği mesleginide unutuyor. Mesleki eğitimi boşa gidiyor.
Zekeriya Yahşi 2 yıl önce
Nusret merhaba.

Çok mühim ve gerekli bir konuda mükemmel bir yazı olmuş.

Eline sağlık.
İlayda Kiraz 2 yıl önce
Yazınız her zamanki gibi çok güzel olmuş ama size sebebini söyleyeyim; üniversite mezunları bile işsiz ve üniversite mezunları
Engino 2 yıl önce
Bir sonraki yazınızda hangi senaryolar bunu aktarabilir misiniz? ya da buluşalım anlatın.
Sahin 2 yıl önce
Cok güzel ve cok yerinde bir yazi olmus Nusret bey. Hatta bu konuda bir degil uzunca yazi dizisi hazirlamak gerekir diye düsünüyorum. Elinize kaleminize saglik…
Hakkı Başkan 2 yıl önce
Nusret her yapılan iş bir emel değeri taşır.elbette kolay ve zoru vardır.bir doktorun beyindeki binlerce sinir ucu arasında yaptığı sağlıkla ilgili bir operasyonla bir çocuğum yaptığı iş arasında fark vardır.onemli olan her işe bir emel verilmesi ve değerini bulmasıdır.Ne yazikki meslek liseleri bir sanat mektebinde ziyade ne kadar başarısız genç varsa onların toplandığı okullar haline gelmiş.ustune birde okuma zorunluluğu gelince sanayide çırak bulunamaz oldu.devlet politika olarak muhendisliklerde sanat okulu bitirme sarti koysa bu işler böyle olmaz.herseyden önce emeğe saygı olacak bir.herkes hangi işi yaparsa yapsın insanca yasayaxak kadar bir gelire sahip olacak iki.keske herkes senin kadar bu işlere kafa yorsada öyle konuşsa.yolun açık.bereketli aydınlık olsun
Mehmet Ali Doğan 2 yıl önce
"Ara eleman" söyleminin tartışılması gerekir. Neticede işçiden bahsediliyor, işçi eğitimi denilemez mi, artık ne sakıncası var? İşverenler kendilerine hiç soru sormaz mı? "Hizmet içi eğitim nedir? İşletmende 'eleman'ını eğitmeden mi iş yaptırıyorsun?
orhan şanlı 2 yıl önce
çok başarılı ve bilgilendirici.
Ahmet D 2 yıl önce
Yunanistan bizden daha sorumsuz. Bizimle savaş çıkarmak istiyorlar.
mehmet yıldırım 2 yıl önce
Akademisyenlerle çalışılmaz. Söyleyip giderler olmayınca sinirlenir küserler.
emin kara 2 yıl önce
Akademisyenler kendi dünyalarında yaşıyor ve böyle mutlular. Neden kendilerini rahatsız edecek işlere girişsinler. Akademisyenleri zorlamak gerek.
Ahmet F 2 yıl önce
uzun süredir takip ediyorum. kaleminize sağlık.
faruk 2 yıl önce
Hocam elemana dürüst ol. çalma bak hırsızlık yüz kızartıcı suçtur, dolandırıcılık fenadır desen ve örnek olsan ne olur ? dolandırıcılar 1 ayda denetimli serbestlikten faydalanıp çıkıyor. dolandırıcılık meslek olmuş.
alib 2 yıl önce
Birbiri ile çalışması gereken meslekler asla bir araya gelemiyor çok doğru bir tespit yapmışsınız
İlhami baysal 2 yıl önce
Çok güzel Ve aydınlatıcı bir yazı olmuş Nusret bey kardeşim.
Veysel kum 2 yıl önce
Çok doğru,vatan sevgisi olan liyakatli yöneticilere ihtiyaç var.
DİĞER YAZILARI
google-site-verification: google8b20e0d27e9aba0e.html