Haber Sitesi
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 12:54

Garanti BBVA, eLogo ve Agra Fintech iş birliğiyle e-Defter paylaşımında yeni dönem

Garanti BBVA, eLogo ve Agra Fintech iş birliğiyle tüzel ve şahıs firmaları için e-Defter veri paylaşımı entegrasyonunu hayata geçirdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2023 09:18
Garanti BBVA, eLogo ve Agra Fintech iş birliğiyle e-Defter paylaşımında yeni dönem

 Garanti BBVA, eLogo ve Agra Fintech iş birliğiyle tüzel ve şahıs firmaları için e-Defter veri paylaşımı entegrasyonunu hayata geçirdi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Garanti BBVA'nın KOBİ ve ticari müşterileri, güvenle sakladıkları e-Defter'lerini, eLogo tarafından geliştirilen web portal üzerinden izin verdiği ölçüde güvenle ve kolayca sisteme yükleyebilecek. Sisteme yüklenen e-Defter'ler de Agra Fintech'in FinBind veri köprüsü üzerinden otomatik olarak bilanço ve gelir tablosu formatına getirilerek Garanti BBVA ile en hızlı şekilde paylaşılabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu, bankacılığın, bugün dünyanın en güçlü ve dijital sektörlerinden biri olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

'Teknoloji ve verinin gücüyle de dijital bankacılık kanalları, ürün başvuru platformu olmanın çok ötesinde bir yere doğru evriliyor. Biz de bu kapsamda müşterilerimizin bankacılık hizmetlerine erişimde her aşamada hayatlarını kolaylaştıracak uygulamaları devreye alıyoruz. Müşterilerimizin paylaştıkları veriler doğrultusunda onları daha iyi tanıyarak daha doğru öneriler ve danışmanlık sunmak istiyoruz. eLogo ve Agra Fintech iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz e-Defter veri paylaşımı entegrasyonu da bu çalışmalarımızdan biri oldu. Tüzel müşterilerimizin sürdürülebilir bir finansal yapıya sahip olabilmeleri için finansal sağlıklarının iyileştirilmesine katkıda bulunacak çalışmalarımıza devam edeceğiz.'

- 'Müşterilerimizin kendilerine özel avantajlı bankacılık ürünlerine hızla erişebilmesini amaçlıyoruz'

eLogo Genel Müdürü Başak Kural da lider entegratör eLogo'nun, servis şirketi olma hedefiyle bankacılık ve finansal servisler alanında da önemli iş birlikleri yaparak farklı projelere imza attığını belirterek, Garanti BBVA ile e-Defter veri paylaşımı entegrasyonu projesinde gerçekleştirdikleri iş birliğinden mutluluk duyduklarını aktardı.

Bu proje ile eLogo olarak güvenle e-Defter'lerini saklayan işletmelerin izin verdiği ölçüde e-Defter'lerini kolaylıkla Garanti BBVA ile paylaşmalarını sağladıklarını kaydeden Kural, 'Böylelikle müşterilerimizin kendilerine özel avantajlı bankacılık ürünlerine hızla erişebilmesini amaçlıyoruz. Özellikle FinTech ekosisteminde müşteri ihtiyaçlarına paralel çözümler geliştirmeyi ve kullanıcı dostu, deneyimi en üst noktaya taşıyan hizmetleri önemsiyoruz. Önümüzdeki dönemde hizmet verdiğimiz işletmelerin finansal süreçlerini iyileştirmeye katkı sağlayacak çözümleri sunmaya devam edeceğiz.' ifadelerini kullandı.

- 'FinBind HUB'ı finans sektörüne kazandırmaktan çok mutluyuz'

Agra Fintech Kurucu Ortağı Taner Toraman ise müşterilerin bugüne kadar finansal verilerini elden veya e-posta ile bankalara ilettiğini bildirdi.

Bu durumun şirketlerin finansal verilerinin güvenliğini, gizliliğinin sağlanmasını ve analiz edilmesini zorlaştırdığını aktaran Toraman, şu değerlendirmelerde bulundu:

'Agra olarak geliştirdiğimiz FinBind HUB (veri köprü hizmeti) ile süreçler kısalırken, veri güvenliği sağlanıyor ve müşterilerin veri üzerindeki kontrolü artıyor. Banka müşterileri izin verdikleri takdirde finansal veriler FinBind üzerinden 'insan gözü görmeden' banka sistemlerine aktarılıyor. Veriler, sadece finans kurumundaki ilgili kişiler tarafından incelenebilecek şekilde uçtan uca şifreli olarak taşınıyor. Agra da dahil olmak üzere üçüncü taraflar verileri görüntüleyemiyor. Müşterilerine hızlı ve güvenli veri aktarım hizmeti sunmak isteyen özel entegratörler ve bankalar için geliştirilen FinBind HUB'ı ilk olarak Garanti BBVA ve eLogo'nun desteği ve öncülüğünde finans sektörüne kazandırmaktan çok mutluyuz. Platformumuz, Türkiye'nin en önde gelen entegratörlerinin, ERP şirketlerinin ve bankalarının katılımıyla büyümeye devam edecek.'

AdminAdmin

YORUMLAR
google-site-verification: google8b20e0d27e9aba0e.html