Haber Sitesi
HV
28 EYLÜL Perşembe 21:46

Üretken Yapay Zeka Platformu “TP Gen AI” lansmanı yapıldı

Dijital iş hizmetlerinde dünya lideri Teleperformance, benzersiz müşteri deneyimi hizmet kalitesi için Microsoft ile 185 milyon dolar değerinde uzun vadeli bir iş birliğine gitti. Bu iş birliği kapsamında Teleperformance, Microsoft Azure yapay zekâ (AI) özelliklerinden yararlanarak TP GenAI ürününü kullanıma açacak ve bu sayede markalara daha hızlı, verimli ve iyileştirilmiş müşteri deneyimi hizmeti sunacak.

GÜNCEL
Üretken Yapay Zeka Platformu “TP Gen AI” lansmanı yapıldı

Teleperformance ve Microsoft, kuruluşların verimliliğini artırmak ve insan odağını öne çıkarmak için gerçekleştirdikleri Üretken Yapay Zeka Platformu “TP Gen AI” lansmanı ile iş birliklerini bir adım daha ileriye taşıdı

 

Dijital iş hizmetlerinde dünya lideri Teleperformance, benzersiz müşteri deneyimini garantilemek için yapay zeka teknolojileri alanında Microsoft ile yaptığı iş birliğinin kapsamını genişletme kararı aldı. Teleperformance, markalara daha verimli, insan odaklı ve kusursuz hizmet geri dönüşü sağlamak amacıyla Microsoft ile 185 milyon dolar değerinde Azure Cloud sözleşmesi imzaladığını duyurdu. Anlaşmaya göre Teleperformance, müşterilerine Microsoft Cloud altyapı çözümlerini daha kapsamlı bir biçimde sunarak; hizmetlerinde Microsoft Azure yapay zekâ (AI) altyapısı ile TP GenAI adı verilen ürünü sayesinde kaliteli hızlı ve iyileştirilmiş iş süreçlerinin de önünü açacak.

Teleperformance, TP GenAI ile müşterilerin ihtiyaçlarını ve sorun noktalarını hızlı ve net bir şekilde saptamak için markalara kesintisiz destek sağlayacak. Microsoft Azure OpenAI aracılığıyla Büyük Dil Modelleri’nden (LLM'ler) yararlanan bu kapsamlı üretken yapay zeka araçları paketi, müşteri temsilcilerinin yanıt sürelerini hızlandırmasına ve müşteri ihtiyaçlarına daha fazla empatiyle odaklanmasına olanak sağlıyor. Teleperformance TP GenAI'yi kendi arka ofisi hizmetlerinin yanı sıra İK, İşe Alım, Finans, BT ve Eğitim gibi destek fonksiyonlarını optimize edecek şekilde sistemlerine de entegre edecek.

Müşteri hizmetleri deneyimini ileri boyuta taşıyor

Microsoft ile yapılan bu iş birliği sayesinde, Teleperformance'ın Microsoft'un Azure Bilişsel Hizmetlerini kullanan mevcut yapay zekâ tabanlı hizmetleri daha da ileri taşınıyor.  TP Interact etkileşim analitiği, eyleme dönüştürülebilir bilgi akışlarının oluşturulmasına ve müşteri deneyiminde iyileşmeye yardımcı olmak amacıyla sesli ve dijital etkileşimlerden bilgi akışı çıkarmaya yardımcı oluyor. Sohbet robotu TP Digital Floorwalker ise Teleperformance uzmanlarının müşterilerin taleplerini daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmasını sağlıyor ve hata oranını düşürüyor. StoryfAI adını taşıyan çok dilli çeviri motoru ise 100'den fazla dilin kullanılabildiği, otomatikleştirilmiş çeviri hizmetlerini gerçek zamanlı sunarak müşteri temsilcilerinin birden çok dilde daha hızlı ve doğru yanıt vermesine olanak tanıyor.

Pilot uygulamalarda %90 oranında iyileşme görüldü

TP GenAI ile yapılan ilk pilot uygulamalarda işlem ve yanıt süreleri kısalırken, daha iyi temsilci deneyimi ve daha yüksek müşteri memnuniyeti gibi ciddi müşteri deneyimini geliştiren sonuçlar elde edildi. Teleperformance’dan yapılan açıklamada TP GenAI desteğiyle yapılan ilk uygulamalarda, çağrı işleme süresinde %25'e varan kısalma, e-posta yanıtlama sürelerinde %20 azalma, müşteri memnuniyeti puanlarında artış, müşteri ihtiyaçlarının doğru bir şekilde karşılanmasında %90 oranında iyileşme, satışa dönüşmede %35 oranında artış ve müşteri etkileşimi konusunda neredeyse gerçek zamanlı bilgi akışları elde edildiği açıklandı.

Teleperformance Group Başkanı ve CEO’su Daniel Julien, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: “TP GenAI, dijital iş hizmetleri lideri olarak dönüşümümüzde atılan birçok adımdan yalnızca biri. Daha destekleyici ve samimi, insanı merkeze alan bir müşteri deneyimi sunmak için yapay zekâyı gerçek insanlar ve empatiyle birlikte işleterek “ileri teknoloji” ile “insan dokunuşunu" bir araya getiriyoruz. Sektör lideri bir şirket olarak, basit görevleri otomatikleştirmenin yanı sıra çalışanlarımızın en önemli şeye, yani marka sadakatinin inşa edilmesine odaklanmasını sağlamak amacıyla yola çıkıyor, müşterilerimize üretken yapay zekâ çözümlerimizi sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Teleperformance Türkiye Genel Müdürü Tülay Doğrular ise “Teleperformance olarak ‘gücümüz teknoloji, odağımız insan’ felsefemizle; yenilikçi teknolojileri yakından takip ediyor, kendi alanımızda belirlediğimiz durum ve ihtiyaçlar doğrultusunda hizmet verdiğimiz markalara ve çalışanlarımıza fayda sağlayacak çözümleri konumlandırıyoruz. Bu doğrultuda, yapay zekanın bizim işlerimizi kolaylaştırması tarafına yoğunlaşarak Microsoft ile yaptığımız iş birliği ile Microsoft Cloud altyapı çözümlerini kullanarak TPGen AI’yi geliştirdik. Yaptığımız ilk pilot uygulamalar, işlem ve yanıt sürelerini kısaltırken, süreçleri hızlandırıyor, daha iyi çalışan deneyimi, azalan hata payları ve artan müşteri memnuniyeti gibi ciddi müşteri deneyimi iyileştirmeleri sunuyor. Türkiye’de bu alanda yepyeni ve başarılı projeler ortaya çıkarmak konusunda istekli ve heyecanlıyız.” diye konuştu.

Microsoft Azur Core Güney Doğu Avrupa ve Türkiye Lideri Cüneyt Batmaz ise bu iş birliğini şöyle değerlendirdi: “Microsoft’un yapay zeka konusundaki çalışmaları uzun yıllar öncesine dayanıyor. Kullanmakta olduğumuz birçok ürünün içerisinde bu çalışmaların çıktılarını görmek mümkün. Daha kompleks problemleri çözmek adına, her geçen gün daha fazla parametreyi barındırarak büyüyen veri modelleri ile birlikte, yapay zeka bir çok alanda çığır açmaya başladı. Bu yeni dünyada çok daha büyük veri modelleri olduğu gibi, bu dev modelleri sürekli olarak eğitecek, senkronize tutacak olağanüstü ölçeklenebilir yapılara ihtiyaç duyuluyor. İşte bu yapılardan yapay zeka konusuna da liderlik eden platform; Microsoft’un genel bulut platformu Microsoft Azure. Özellikle Microsoft ve OpenAI iş birliği ile birlikte  yapay zeka odağında çığır açacak gelişmeler görmeye başladık. Belli kurumlar bu yenilikçi yapıları süreçlerine adapte ederek müşterilerine yakınlaşmakla kalmadılar, aynı zamanda veriden daha nitelikli anlamlar çıkararak, müşterilerine katma değeri daha yüksek hizmetler sunmaya başladılar. Teleperformance ile yaptığımız iş birliğinin de bu anlamda başarılı sonuçlar ortaya koyacağına inanıyoruz.” dedi. 

Teleperformance Grubu Hakkında 

Dijital olarak entegre edilmiş iş hizmetlerinde lider bir küresel grup olan Teleperformance, birçok sektörde dünyanın en büyük şirketlerine stratejik bir ortak olarak hizmet veriyor. Müşteri deneyimi yönetimi, arka ofis hizmetleri ve iş süreci bilgi hizmetlerinden oluşan üç geniş yüksek değerli çözüm ailesini birleştiren bir Tek Ofis destek hizmetleri modeli sunuyor.   Bu uçtan uca dijital çözümler, benzersiz kapsamlı bir ileri teknoloji, yüksek temas yaklaşımına bağlı olarak başarılı müşteri etkileşimini ve optimize edilmiş iş süreçlerini garanti ediyor. 

2021 yılında şirket, konsolide cirosunu 7,1 milyar Euro olarak bildirdi. Teleperformance Grup, 43 yıllık deneyimi ve %70’i evden çalışan 420 bin çalışanıyla 88 ülkeden 170’in üzerinde pazarda 1.000’den fazla müşterisine hizmet sağlıyor. Şirket, 350 iletişim merkeziyle dünyanın önde gelen uluslararası firmalarının birbirinden çok farklı olan müşteri kitlelerine, 265 dil ve lehçede hizmet sunan programlar yürütüyor.

Teleperformance Türkiye Hakkında 

Lider müşteri deneyimi ve yönetimi dış kaynak hizmet sağlayıcısı Teleperformance, 1995 yılından bu yana 8.500’den fazla etkileşim uzmanıyla, 150'den fazla markaya, Türkiye’nin her yerinden hizmet sunuyor. Başta Türkçe, Almanca, İngilizce, Felemenkçe ve Arapça olmak üzere desteklediği 20’den fazla dil ile Türkiye’de çok dilli hizmet sunan müşteri deneyim merkezleri içinde lider konumda yer alıyor. Uçtan uca müşteri deneyimindeki bilgi birikimini, teknolojinin gücüyle birleştiren Teleperformance Türkiye, yetkin yazılım ekipleri ile geliştirdiği ihtiyaca uygun çözümler ve geniş partner ekosisteminin gücü ile müşterilerinin uçtan uca eksiksiz bir dijital dönüşüm gerçekleştirmesine yardımcı oluyor.

www.teleperformance.com.tr

AdminAdmin

YORUMLAR