Haber Sitesi
HV
08 ARALIK Cuma 08:31

Şehrimizin Güzelliğine Güzellik Katmak İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, suyun korunması amacıyla yöneldikleri kurakçıl peyzaj uygulamasını Soma’da da hayata geçirdiklerini belirterek, yaklaşık 4 kilometrelik alanda 19 bin metrekarelik kurakçıl peyzaj uygulaması gerçekleştirdiklerini söyledi.

GÜNCEL
Şehrimizin Güzelliğine Güzellik Katmak İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekiplerince Soma ilçesi Bergama Caddesi ile Maden Şehitleri Caddesi’nde yürütülen kurakçıl peyzaj uygulaması tamamlandı. 1 ayı aşkın bir süredir bölgede nakış işler gibi çalışan ekipler, caddelerin görünümüne güzellik kattı.

İl genelinde park, bahçe ve yeşil alanların bakımı, temizliği ve düzeni noktasında çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, tüm Dünya’yı tehdit eden susuzluk tehlikesine karşı su kaynaklarının korunması amacıyla yürüttüğü kurakçıl peyzaj uygulamasını Soma’da da hayata geçirdi. Soma ilçe merkezinde yer alan Bergama Caddesi’nde çalışma başlatan Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri, 19 bin metrekarelik peyzaj alanında cüruf ve dolomit taşlarıyla caddeye, sulama istemeyen peyzaj uygulamasıyla gerçekleştirdi. 1 ayı aşkın bir süre bölgede nakış işler gibi çalışan Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri, Bergama Caddesi ile Maden Şehitleri Caddesi’nin güzelliğine güzellik kattı.

Peyzaj uygulamalarını yaparken, su kaynaklarının korunmasını ön planda tuttuklarını belirten Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, Soma’da yürütülen çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Küresel ısınmanın tüm Dünya’yı tehdit ettiğini ve su kaynaklarımızın önemini biliyoruz. Bu anlayışla ilimiz genelinde kurakçıl peyzaj uygulamasına yöneldik. Soma ilçemiz Bergama Caddesi ile devamında Maden Şehitleri Caddesi olmak üzere toplam 19 bin metrekare kurakçıl peyzaj çalışmasını tamamladık. Çalışmamıza ilk olarak caddedeki molozların kaldırılmasıyla başladık. Daha sonra zakkum ağacı dikimi gerçekleştirdik. Son olarak da Soma’mıza yakışır şekilde dolomit taşı ve cüruf ile kurakçıl peyzaj uygulamamızı gerçekleştirdik” dedi.

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay’ın kuraklık tehlikesi ile ilgili açıklamalarını hatırlatan Göktaş, “Son yılların en kurak dönemlerini yaşıyoruz. O açıdan suyun önemini biliyor ve su kaynaklarımızın korunması için hassasiyet gösteriyoruz. Kurakçıl peyzaj uygulaması da bu anlayışımızın ortaya çıkardığı çalışmadır. Sulama istemeyen bu peyzaj uygulaması, Soma ilçemizde de Bergama Caddesi ve Maden Şehitleri Caddesi’nde tamamlandı. Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde şehrimizin güzelliğine güzellik katmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle burada 1-1,5 aydır özveriyle çalışan ekiplerimize de teşekkür ediyor, yenilenen peyzajıyla caddelerimizin Somalı hemşehrilerimiz tarafından güle güle kullanılmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR