Haber Sitesi
HV
06 HAZİRAN Salı 09:40

Şişecam’ın "ultra hafif maden suyu şişesine" çevre ödülü

Şişecam’ın "ultra hafif maden suyu şişesine" çevre ödülü

EKONOMİ
Şişecam’ın

Şişecam, sürdürülebilir değer yaratma vizyonu doğrultusunda geliştirdiği ürünü 110 gram ağırlığındaki ultra hafif maden suyu şişesi ile İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri Yarışması’nda 'çevre' kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Şişecam açıklamasına göre, şirket, yenilikçi cam ambalaj tasarımları ve ürün hafifletme çalışmaları ile üretimde ve transferde daha az enerji kullanımı ve daha az sera gazı emisyonu ile gezegeni korumayı ve değişen ihtiyaçlara yönelik sürdürülebilir ürünler sunarak yaşamı dönüştürmeyi amaçlıyor.

Şişecam’ın, bu vizyon doğrultusunda ürettiği ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkan, 'Türkiye’nin en hafif maden suyu şişesi', İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri Yarışması’nda 'çevre' kategorisinde üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Özel tasarımıyla benzerlerine göre oldukça hafif olan çevre dostu 110 gram ağırlığında ultra hafif maden suyu şişesinin üretim sürecinde 130 gram ağırlığında standart bir maden suyu şişesine oranla karbon emisyonunda yüzde 19’luk bir düşüş sağlanıyor. Ürün sevkiyatı sırasında ise kullanılan tır sayısı azaldığı için düşen maliyete ek olarak kilometre başına salınan karbon emisyonunda yaklaşık yüzde 14’lük bir düşüş elde ediliyor.

Şişecam’ın Yenişehir Cam Ambalaj fabrikasında flint ve zümrüt yeşili renklerde üretilen ve Türkiye’de satışı başlayan maden suyu şişelerinin, bu yıl itibarıyla uluslararası pazarda da satışa sunulması hedefleniyor.

AdminAdmin

YORUMLAR