Haber Sitesi
HV
23 TEMMUZ Salı 11:26

Saraçlar tam mutabakatla 2023 hesap yılını tamamladı

Saraçlar Sanayi sitesi 2023 yılı olağan genel kurul toplantısı Saraçlar Sanayi sitesinin 4 blok 80 numaralı biriminde yapıldı. Divan başkanlığını İkitelli’nin kıdemli başkanlarından Nihat Tunalı yaptı. Kâtip üyeliğe Ersin Akkoyun, saymanlığa Mustafa Demir oy birliği ile seçildi. Genel kurulun tüm maddeleri kolaylıkla tamamlanırken üyeler dilek ve temenniler kısmında yıllar boyu çözüme ulaşmayan inşaatın durumunu konuştular.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-06-2024 09:24   Güncelleme : 25-06-2024 09:21
Saraçlar tam mutabakatla 2023 hesap yılını tamamladı

 

Saraçlar Sanayisi yıllardır mağdur olduğu dava hakkında üyeleriyle son gelişmeleri paylaştı

Saraçlar Sanayi Sitesi 2023 hesap yılı Genel kurul toplantısını İkitelli OSB Mahallesi Saraçlar Sanayi Sitesi’nde gerçekleştirdi. Yeterli nisabın toplanmasından sonra açılışı yapan Saraçlar yönetim kurulu başkanı Necdet Ümitvar genel kurulun açılışını yaptı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Divan başkanı Nihat Tunalı ve diğer üyeler yerlerini aldı.

Nihat Tunalı her bir raporu müzakereye açtı ve oylamaya sundu

2023 mali yılı yönetim faaliyet raporu Fuhat Beşkardeşler tarafından okundu. 2023 yılı bilanço ve gelir gider tabloları yine Beşkardeşler tarafından okunurken Denetim Kurulu raporunu haziruna Erbay Güler sundu. Divan başkanı Nihat Tunalı okunan her bir raporu müzakereye açtı ardından oylamaya sundu. Raporlar genel kurul iradesiyle, oy birliği ile kabul edildi.

Yönetim ve denetim kurulu ibra edildi

Bağımsız dış denetim raporunu Erbay Güler okudu. Okunan raporun ayrıntıları hakkında soru sormak isteyenler için müzakere açıldı. Ardından bu madde oylandı. Sonucunda tam mutabakatla kabul edildi.  Oy birliği ile geçen maddeler yönetim ve denetim kurulu üyelerinin de ibra edilmesi tam onay alması ile devam etti. Ayrı ayrı yapılan oylamalarda yönetim ve denetim kurulu kendi oylamalarında katılım sağlamadı.

Kooperatifin dış denetçileri belirlendi

7. maddede okunan tahmini bütçede haziruna okundu. Okunan rapor oy birliği ile kabul edildi.

8. madde 1 yıllığına kooperatife dış denetçi seçimi ile ilgiliydi. Burada yapılan oylamada 1. Dış denetçi Yüksel Önder 2. Dış denetçi Zeki Özkan seçildi.

9. madde kooperatifler kanununun geçici 9. Maddesi hükmü gereği ana sözleşmenin 4,5,7 ve 8. Maddesindeki değişiklikle birlikte ana sözleşmenin intibakı görüşüldü. Gündemin zorunlu olarak görüşülmesi ve intibakının sağlanması öngörüldüğünden üyeler itirazsız bu maddeyi onayladılar.

Dilek ve temennilerin konuşulduğu bölümde 7 yıldır süren dava hususunda üyelere bilgi verildi ve üyelerin soruları cevaplandı.

Toplantı sonunda toplantı tutanağı divan başkanı tarafından imzalandı. Fikir birliği ile oluşan kanaatler ile toplantı sona erdi.

AdminAdmin

YORUMLAR
google-site-verification: google8b20e0d27e9aba0e.html