Haber Sitesi
HV
08 ARALIK Cuma 09:58

Japonya Büyükelçisi, Başkan Vekili Adnan Özkaya’yı ziyaret etti.

Büyükelçi Suzuki Kazuhiro, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya’yı ziyaret etti.

GÜNCEL
Japonya Büyükelçisi, Başkan Vekili Adnan Özkaya’yı ziyaret etti.

Büyükelçi, uluslararası verilerin iki yıl öncesinden kalmasından dolayı nüfus artışı ve doğum oranlarını merak ettiğini söyleyerek Özkaya’dan bilgi aldı.

Adnan Özkaya, “10 yılı aşkın bir süredir burada olan Suriyelilerin doğurganlığının çok hızlı olduğu çok açık bir şekilde söylemek lazım. Nüfusumuzun bir anda 450-500 bin arası artışı Hatay Büyükşehir Belediyesini zora soktu” diye konuştu.

Ziyaret sonunda Büyükelçi, Özkaya’ya daha önce Tokyo Olimpiyatlarında Okçuluk alanında altın madalya kazanan Mete Gazoz’a da verdiği değerli bir tepsiyi, “Hatay da Türkiye’nin 81 ilinde birinci olsun diye veriyorum” diyerek hediye etti. Özkaya ise Büyükelçi’ye tahta oymacılığı ile yapılmış bir ayna ve tüm heyete ipek kravat ve şal hediye etti.

Defne Turunçlu Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı, Kırıkhan Atıksu Arıtma Tesisi ve Aktepe Hassa İçme Suyu ve Kanalizasyon Şebekesi inşaatının yapımına destek olan Japonya Uluslararası İş Birliği Ajansı (JICA) yöneticileri ile Hatay’ı ziyaret eden Büyükelçi, Kırıkhan’daki tesiste incelemede bulundu.

AdminAdmin

YORUMLAR