Haber Sitesi
HV
06 HAZİRAN Salı 08:43

DeFacto Online Genel Müdürü Önder Şenol, Barselona'da ShopTalk2023'te konuştu:

DeFacto, Barselona'da gerçekleştirilen ShopTalkEurope 2023 etkinliğine katıldı

GÜNCEL
DeFacto Online Genel Müdürü Önder Şenol, Barselona'da ShopTalk2023'te konuştu:

DeFacto, Barselona'da gerçekleştirilen ShopTalkEurope 2023 etkinliğine katıldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 2016'da ABD'de başlatılan ShopTalk, perakende gelişmeleri ve yenilikleri için dünyanın en büyük platformu olarak kabul ediliyor.

Aralarında perakende ve teknoloji şirketlerinin yanı sıra marka uzmanları ve analistlerin de bulunduğu 3 binden fazla katılımcı, etkinlikte son gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

'Tedarik Zinciri İnovasyonları' panelinde DeFacto Online Genel Müdürü Önder Şenol, McKinsey'den Markus Schmid ve Just Eat Paket Servis Perakende Genel Müdürü Carlos Hernandez Bermejo ile birlikte müşteri odaklı ve uygun maliyetli teslimat seçenekleri hakkında konuştu.

Açıklamada etkinlikte yaptığı konuşmaya yer verilen Şenol, DeFacto'nun dijital dönüşüm projesi JUMP UP ile DeFacto teknoloji biriminden yetkinliklerini moda firmasının bilgi birikimi ile başarılı bir şekilde birleştirdiğini ve böylece optimum sinerji etkileri elde ettiğini belirtti.

Şenol, DeFacto'nun müşterileri için en iyi alışveriş deneyimini sunmaya odaklandığını aktararak, JUMP UP'ı DeFacto'nun geleceğe yönelik dönüşüm projesi olarak tanımladı.

DeFacto'nun mevcut dijital bilgi birikimini ve uzun yıllara dayanan teknolojik uzmanlığını JUMP UP adı altında bir araya getirdiğini vurgulayan Şenol, 'Geleceğe yönelik bu projede 700'den fazla kişi görev alıyor. JUMP UP, önemli bir sektör trendi olan gamification, metaverse kullanımı ve omnichannelingin bir araya gelmesidir. DeFacto böylece JUMP UP sayesinde bu yıl verimliliğini üç katına çıkarmayı hedefliyor.' ifadelerini kullandı.

Şenol, müşterilerin her zaman tüm şirket faaliyetlerinin merkezinde yer aldığına vurgu yaparak, şunları kaydetti:

'Hizmet ve deneyimin kişiselleştirilmesi bizim için en önemli ilkedir. Müşterilere mümkün olan en iyi şekilde ulaşmak için web sitesi veya uygulamadaki arayüzün kullanıcı dostu tasarımı, basit ve güvenli bir ödeme sistemi, ürünlerin ve ürün özelliklerinin net bir şekilde sunulması ve karmaşık olmayan, izlenebilir iade ve değişim süreçleri önemlidir.'

- 5 kıtada 93 ülkede 500'den fazla mağaza

DeFacto, 5 kıtada 93 ülkede 500'den fazla mağaza, web sitesi ve online pazaryeri ile faaliyet gösteriyor. 2016'dan bu yana omnichannel pazarlama stratejisiyle büyüyen şirket, bugün gelirinin yüzde 41'ini uluslararası operasyonlarından elde eden küresel bir moda şirketi.

Müşteri verilerinin kapsamlı analizine dayanan entegre bir pazarlama stratejisi ile DeFacto, kişiye özel ürün önerileri, stil tavsiyeleri ve çok yönlü teslimat seçenekleri ile gelişmeye ve müşteri memnuniyetine odaklanmaya devam ediyor.

AdminAdmin

YORUMLAR