Haber Sitesi
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 13:27

Cerebrum Tech’ten işleri hızlandıran, mesaiyi kısaltan yapay zeka aracı: Cere Insight

Girişimcilik stüdyosu Cerebrum Tech, çalışma hayatını kolaylaştıracak yapay zeka aracı Cere Insight’ı kullanıcı deneyimine sundu. Çoklu dosya desteği ile yüklenen uzun belgeleri ve web sitesi içeriklerini özetleyebilen, büyük veri setlerinden iç görüler oluşturabilen Cere Insight, kodlama bilgisi gerektirmeksizin gelişmiş LLM teknolojisi ve sorunsuz web entegrasyonuyla özelleştirilebilir chatbot oluşturma imkanı sunmasıyla fark yaratıyor. Cere Insight çok yönlü kullanım özellikleriyle sadece kurumsal şirketler için değil akademisyenler, araştırmacılar, hukukçular, küçük işletmeler ya da içerik üreticiler gibi pek çok iş alanında etkili yapay zeka çözümleri vadediyor.

TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 18-09-2023 13:10
Cerebrum Tech’ten işleri hızlandıran, mesaiyi kısaltan yapay zeka aracı: Cere Insight

ChatGPT’nin geçen kasımda kullanıma açılmasıyla dünyanın gündemine oturan yapay zeka devrimi hız kesmiyor. Derin öğrenme temelli büyük dil modellemelerine (LLM) dayanan yapay zeka uygulamaları, iş yükünü azaltma ve verimliliği artırma konusunda çok önemli avantajlar sağlıyor. Yapay zeka, IoT, akıllı şehirler, oyun geliştirme gibi inovatif teknolojiler üzerine faaliyet gösteren girişimcilik stüdyosu Cerebrum Tech, iş dünyasında hem şirketlerin hem de çalışanların ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirdiği yapay zeka aracı Cere Insight’ı piyasaya sürdü. Cere Insight, akıllı belge özetleme ve iç görü oluşturma özelliğinin yanı sıra özel chatbot (sohbet robotu) oluşturma imkanı sunan Türkiye’deki ilk yapay zeka uygulaması olarak öne çıkıyor.

Araştırma ve analiz gerektiren her mesleğe yapay zeka desteği

Cere Insight’ın çok yönlü bir yapay zeka aracı olduğunu dile getiren Cerebrum Tech Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erdem Erkul, “Veri çokluğu ve karmaşıklığı nedeniyle, veri toplama ve verilerdeki örüntülerin analizi sonucu iç görü oluşturma süreçleri günümüzde çalışanların en çok zamanını alan konulardan biri. Cere Insight ile bu süreçler dakikalar içinde tamamlanıyor ve zamanınızı daha verimli kullanma fırsatı yakalıyorsunuz. Basit komutlar ile ihtiyaca göre eğitilebilen ve özelleştirilebilen chatbotlar, web sitesi/sosyal medya entegrasyonu ile e-ticaretten pazarlamaya, sağlık hizmetlerinden insan kaynaklarına, akademik ve bilimsel çalışmalardan kurum içi eğitimlere akla gelebilecek her alanda geniş bir kullanım olanağı sağlıyor. Tüm bu özellikleriyle Cere Insight’ı sadece kurumsal şirketler ve çalışanları için değil araştırma ve analiz üzerine çalışan herkes için çok büyük kolaylıklar sunan etkili bir yapay zeka aracı olarak kullanıcı deneyimine sunuyoruz” ifadelerini kullandı. 

Belgeler ve basit komutlarla ihtiyaca göre eğitilebiliyor

Akıllı Belge Özetleme yeteneğine sahip olan Cere Insight, çoklu dosya türü desteğiyle uzun belgeleri kısa sürede özetleyebiliyor ve bu verilerden iç görüler oluşturabiliyor. Birçok farklı dili anlayabilen Cere Insight’a web sitesi içerikleri de yüklenebiliyor. Akademisyenler, öğrenciler, hukukçular ya da gazeteciler gibi birçok meslekte araştırma süreçlerini hızlandıracak özellikler sunan Cere Insight’ı yüklenen belgelerle eğiterek istenilen tarzda içerik yazdırmak da mümkün. Dolayısıyla Cere Insight’ın kullanım senaryoları arasında pazarlama, halkla ilişkiler, insan kaynakları ya da metin yazarlığı gibi alanlarda hem kurumsal hem bireysel farklı alan yer alıyor.

Pazarlamada veri ve duygu analiziyle iç görüler oluşturuyor 

Cere Insight’ın yüklenen çoklu belgeleri derinlemesine analiz ederek sağladığı iç görüler aracılığıyla kuruluşlar, müşteri ihtiyaçlarını tahmin edebilme ve daha etkili karar alma imkanına sahip oluyor. Gelişmiş Geniş Dil Modellemeleri (LLM) teknolojisi sayesinde Cere Insight, kurum istek ve ihtiyaçlarına göre ek özellik olarak sonradan eklenebilen duygu analizi özelliği ile verilerin arkasındaki anlamı ve duyguyu analiz ederek, müşterilerin yaşadıkları sorunları ve tercihlerini anlayabiliyor, pazarlama stratejileri ve kampanyalar oluşturulmasında destek sunuyor.  

Özel chatbot oluşturmak için artık kodlama bilgisine gerek yok

Cere Insight kodlama bilgisi gerekmeksizin basit kullanımlı ara yüzüyle markaya özel olarak eğitilebilen ve özelleştirilebilen chatbotların oluşturulmasına da olanak sağlıyor. Şirketin marka sesine uygun olarak eğitilen chatbotlar, mobil uygulamalar ve web siteleri entegre edilebiliyor. Sadece müşteri desteği sunmakla kalmayan bu chatbotlar, ürünler hakkında detaylı bilgi sağlayarak satışı da destekleyici aktif rol alabiliyor. 

Kitaplığınızı yükleyip chatbotunuza sorun

Chatbot’lar küçük işletmeler ve bireysel kullanıcılar için de farklı kullanım olanakları barındırıyor. Cere Insight ile oluşturulan chatbot’a pdf kitaplığını yükleyen bir kullanıcı, örneğin bir öğrenci ya da bir hukukçu, istediği an ihtiyacı olan bilgiye chatbot’a sorarak ulaşabiliyor. 

AdminAdmin

YORUMLAR
google-site-verification: google8b20e0d27e9aba0e.html