Haber Sitesi
HV
01 EKİM Pazar 02:22

Nestlé Waters Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Fausto Tazzi Oldu

Nestlé Waters dünyasının deneyimli yöneticisi Fausto Tazzi, Nestlé Waters Türkiye’nin yeni genel müdürü olarak atandı. Bugüne kadar üst düzey pozisyonlarda çok sayıda görev üstlenen Tazzi, Nisan ayı itibarıyla Türkiye’deki görevine başladı.

GÜNCEL
Nestlé Waters Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Fausto Tazzi Oldu

 

Nestlé Waters Türkiye Genel Müdürlüğü görevini iki yıldır başarıyla yürüten Michel Beneventi, koltuğunu Fausto Tazzi’ye devretti. Beş yıldır Nestlé Waters Vietnam’ın Genel Müdürü olarak görev yapan Fausto Tazzi, Nisan ayında yeni görevine başladı. Keskin stratejik vizyonu ve yönetim uzmanlığı ile üstlendiği görevlerde önemli başarılara imza atan deneyimli yönetici, sürdürülebilirlikten verimli su yönetimine kadar uzanan global birikimi ile Nestlé Waters Türkiye’nin yönetiminden sorumlu olacak.

Fausto Tazzi Hakkında

Bocconi Üniversitesi’nde İşletme eğitimi alan Fausto Tazzi, kariyerine 1992 yılında Duracell SPA firmasında başladı. Daha sonra Danone Fransa’ya bağlı Galbani Spa’da çeşitli üst düzey pozisyonlarda görev yaptı. 2002 yılı itibarıyla şirketin Uluslararası Pazarlama Müdürü oldu. 2006 yılında Nestlé Waters Ailesi’ne katılarak İtalya’da Sanpellegrino’nun Uluslararası Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlendi. Ardından Nestlé Waters Orta Doğu, Afrika, Asya ve Okyanusya Bölgesi’nde  Arz Talep Planlama Müdürü ve Nestlé Waters Fransa'daki Uluslararası İş Birimi Perrier’in Müdürü olarak görev yaptı. 2018 yılı itibarıyla Nestlé Waters Vietnam’ın Genel Müdürlüğünü üstlendi ve uyguladığı marka farklılaşma stratejisi ile zorlu pandemi koşullarında anlamlı bir başarı elde etti.  Vietnam Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi'nin de aktif bir üyesi olan deneyimli yönetici, Nestlé Vietnam'ın Sürdürülebilirlik Şampiyonu oldu. Su geri kazanımı, plastik nötrlüğü ve sera gazı azaltımı alanlarında şirketin önemli kazanımlar sağlamasına öncülük etti. 

 

Nestlé Waters Hakkında 

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé bünyesinde 1992 yılında kuruldu. 130’u aşkın ülkede 49 markasıyla faaliyet gösteren Nestlé Waters’ın, küresel ölçekte 82 dolum tesisi ve 28 bini aşkın çalışanı bulunmaktadır. 2001 yılında Türkiye su pazarına giren Şirket, 2006 yılında Erikli ile güçlerini birleştirmiştir. Türkiye’de, su, maden suyu ve aromalı içecek kategorilerinde; Erikli, Nestle Pure Life, Perrier, S.Pellegrino, Acqua Panna olmak üzere toplam beş farklı markasıyla hizmet vermektedir. Bursa’nın Kestel ve İnegöl ilçelerinde iki dolum tesisi bulunan Nestlé Waters Türkiye, toplam 900 çalışana istihdam sağlamaktadır. Şirketin Kestel Dolum Tesisleri hem Türkiye’nin hem de Nestlé Waters’ın dünyadaki en büyük ambalajlı su dolum tesisidir. 

AdminAdmin

YORUMLAR