Haber Sitesi
HV
21 MART Salı 14:18

Mitsubishi Electric, Data Center Ankara Konferansı'na katıldı

- Mitsubishi Electric Türkiye, veri merkezleri için altyapı yönetimi, IT soğutma ve ortam kontrolü, güç dağıtım sistemi, UPS, izleme ve kontrol çözümleriyle pazarın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak

GÜNCEL
Mitsubishi Electric, Data Center Ankara Konferansı'na katıldı

Mitsubishi Electric Avrupa Veri Merkezi Uygulama Mühendisliği Direktörü Rick Van Der Kooij, 'Veri merkezi tasarımının kritik unsurları arasında güç yönetimi ve soğutma yer alıyor. ICONICS yazılımımızı kullanan Veri Merkezi Altyapı Yönetimi (DCIM) çözümümüz ile tesis performansı, güç kullanımı verimliliği ve sürdürülebilirlik için tam güvenli görünürlük sunuyoruz.' ifadelerini kullandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Mitsubishi Electric, fabrika otomasyon ve iklimlendirme sistemleri iş birimlerinin ortak çalışmasıyla hayata geçirdiği veri merkezi çözümleriyle Data Center Ankara Konferansı'ndaki yerini aldı.

Mitsubishi Electric Avrupa Veri Merkezi Uygulama Mühendisliği Direktörü Rick Van Der Kooij'nin konuşmacı olarak yer aldığı konferansta şirket, veri merkezi çözümlerini katılımcılarla paylaştı.

Mitsubishi Electric Türkiye, veri merkezleri için altyapı yönetimi, IT soğutma ve ortam kontrolü, güç dağıtım sistemi, UPS, izleme ve kontrol çözümleriyle pazarın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak.

100 yılı aşkın köklü inovasyon mirasını veri merkezi pazarına aktaran şirket, bütünsel yaklaşımlarını ve teknolojilerini kamu ve bilişim sektörünün önde gelen isimlerine anlattı.

- 'Müşterilerimize hizmet vermek için dünya çapında bir ağ sunuyoruz'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Rick Van Der Kooij, şirket olarak ürettikleri ürün ve kontrol sistemleri ile bir veri merkezi için gerekli olan tüm çözümleri tek bir çatı altında bütünsel olarak sunduklarını bildirdi.

Mitsubishi Electric olarak veri merkezleri için tamamen entegre ve güvenli, baştan sona elektrik altyapısı, soğutma, performans yönetimi ve enerji optimizasyonu çözümleri sunduklarını aktaran Kooij, şunları kaydetti:

'Veri merkezi tasarımının kritik unsurları arasında güç yönetimi ve soğutma yer alıyor. ICONICS yazılımımızı kullanan veri merkezi altyapı yönetimi çözümümüz ile tesis performansı, güç kullanımı verimliliği ve sürdürülebilirlik için tam güvenli görünürlük sunuyoruz. Çok geniş bir ürün çeşitliliğe sahip güvenilir IT soğutma çözümlerimiz enerji tasarrufu sağlayarak işletme maliyetlerinizi düşürmeye yardımcı oluyor ve veri merkezleri için arzu edilen bir özellik olan düşük güç kullanımı verimliliği (PUE) sağlıyor.

Üstün dayanıklılık ve güvenilir kesme performansına sahip orta ve alçak gerilim şalterlerimiz veri merkezlerinizin istikrarlı çalışmasına ve güvenliğine katkıda bulunuyor. Bizi farklı kılan detaylara baktığımızda ise öncelikle çevre dostuyuz, işletme maliyetlerinin önemli ölçüde azaltılmasına ve veri merkezi alanlarının potansiyelinden en yüksek şekilde yararlanılmasına yardımcı oluyoruz, DCIM ile görünmeyeni görünür kılabiliyoruz. En önemlisi de küresel bir ortak ve yerel bir dostuz, müşterilerimize hizmet vermek için dünya çapında bir ağ sunuyoruz.'

- 'Küresel veri merkezi pazarının önümüzdeki on yıl içinde 2020'ye kıyasla yaklaşık yüzde 8 artması bekleniyor'

Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu da şirketin veri merkezleri özelinde gerçekleştirdiği yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

Baş döndürücü bir hıza ulaşan dijitalleşmenin, 5G iletişimindeki son gelişmelerle birlikte daha fazla bulut tabanlı ve çevrim içi çözümlere olan ihtiyacı tetiklediğini aktaran Saraçoğlu, şunları kaydetti:

'Bu da veri merkezleri gibi IT altyapısına yapılan büyük yatırımları motive ediyor. Dijital dünya son zamanlarda birçok yeniliği ve teknolojik devrimi tetikledi, buna paralel olarak veri merkezlerinde de büyümenin hızlandığını görüyoruz. Bu konuda yapılan araştırmalara baktığımızda küresel veri merkezi pazarının önümüzdeki on yıl içinde 2020'ye kıyasla yaklaşık yüzde 8 artması bekleniyor. Mitsubishi Electric olarak bu dinamikleri göz önünde bulundurarak bir karar aldık, teknoloji konusundaki güçlü alt yapımızı ve deneyimli ekiplerimizi bir araya getirerek bu büyük pazar için önemli bir yatırıma imza attık. İklimlendirme ve fabrika otomasyon iş birimlerimizin ortak çalışmaları neticesinde sürdürülebilir, verimli ve bütüncül bir veri merkezi çözüm paketi oluşturduk.'

Veri merkezi çözümlerini 5 temel unsur üzerine kurguladıklarını bildiren Saraçoğlu, veri merkezlerinin yapımı için eşsiz bir uzmanlık gerektiğini, kendilerinin de dünya çapında çok sayıda çözüm teslim etme konusunda ciddi bir uzmanlık ve birikime sahip olduklarını belirtti.

AdminAdmin

YORUMLAR