Haber Sitesi
HV
21 MART Salı 15:07

BÜYÜKŞEHİR'DEN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA OYUN ALANI VE PSİKOLOJİK DESTEK

Deprem sonrasında Başkente gelen ve barınma sorunu yaşayan depremzedeleri Mamak Araplar Mahallesi’ndeki sosyal konutlara yerleştiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, çocukların travma sürecini daha rahat atlatabilmesi için psikolog ve uzmanlar eşliğinde oyun alanı oluşturdu

GÜNCEL
BÜYÜKŞEHİR'DEN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA OYUN ALANI VE PSİKOLOJİK DESTEK

Türkiye’yi yasa boğan ve 10 ilde etkisi hissedilen depremlerin ardından Başkente gelen ve barınma sorunu yaşayan depremzedeler, Ankara Büyükşehir Belediyesinin Mamak ilçesi Araplar Mahallesi’nde bulunan sosyal konutlara yerleştirilmeye devam ediyor.

Sosyal konutlara yerleştirilen afetzedelere; 3 öğün sıcak yemek, 24 saat sıcak su, çamaşırhane, giyecek, hijyen, gıda, sağlık, güvenlik, acil ambulans ve bebekler için süt ile mama desteği de sağlanıyor.

ÇOCUKLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Depremzede çocukların travma sürecini daha rahat atlatabilmesi için sosyal ve duygusal etkileşimin önemli olması nedeniyle harekete geçen ABB, Araplar Sosyal Konutları’na psikolog ve uzmanlar eşliğinde oyun alanı oluşturdu.

11.00-18.00 saatleri arasında açık olan Çocuk Etkinlik Alanı’nın yanı sıra çocukların çizgi film izleyebileceği bir de sinema salonu kuruldu.

Kurulan oyun alanını sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyuran ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Çocuklarımızın travma sürecini atlatması için sosyal ve duygusal etkileşim büyük önem arz ediyor. Biz de bu konuda üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Mamak Araplar Yerleşkemizde depremzede çocuklarımız için psikologlarımız ve uzmanlarımız eşliğinde oyun alanı oluşturduk” ifadelerini kullandı.

 

AdminAdmin

YORUMLAR