Haber Sitesi
HV
01 EKİM Pazar 02:59

Aksa Jeneratör, 27. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı'nda akıllı çözümleriyle dikkati çekti

Aksa Jeneratör, 27. ICCI-Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı'nda katılımcılara sürdürülebilir ulaşımın ve bisikletin çevre dostu bir alternatif olduğunu aktaran interaktif deneyim sundu

GÜNCEL
Aksa Jeneratör, 27. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı'nda akıllı çözümleriyle dikkati çekti

Aksa Jeneratör, 27. ICCI-Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı'nda katılımcılara sürdürülebilir ulaşımın ve bisikletin çevre dostu bir alternatif olduğunu aktaran interaktif deneyim sundu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aksa Jeneratör, 24-26 Mayıs tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansta karbon salımı konusunda farkındalık oluşturdu.

Fuarda gazlı ürün gruplarını sergileyen şirket, 'enerjiye pedalla, doğaya nefes aldır' sloganıyla standına konumlandırdığı bisikletle katılımcılara interaktif bir deneyim sundu. Spin bisiklet üzerinde pedal çeviren katılımcılar ne kadar mesafe kat ettiklerini ve kalori miktarlarını gözlemlerken, bisiklet sürerek engellenen karbondioksit (CO2) salımı konusunda farkındalık kazandı.

Şirket, etkinlikle katılımcılarına TEMA Vakfı aracılığıyla 1 fidan bağışında bulunarak, insanları enerji tüketim alışkanlıklarını gözden geçirmeye, çevre dostu alternatiflere yönelmeye teşvik ederek geleceğe daha temiz bir dünya bırakma hedefine katkıda bulunmayı amaçladı.

Ana teması enerjide sürdürülebilir ve akıllı dönüşüm olan ICCI Konferansı'nın 'Afet Koşullarında Enerjide Sürdürülebilirlik' konulu oturumuna konuk olan Aksa Jeneratör global iş geliştirme ve pazarlama direktörü Emrah Tatarka, panelde herhangi bir afet sırasında ve sonrasında enerjinin kesintisiz olmasının önemine dikkat çekti.

Tatarka, afet ve zorlu iklim koşullarında kesintisiz enerji tedarikinin sağlanabilmesi için enerji altyapısı ve tedarik güvenliğinin kritik önem arz ettiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

'Yakın dönemde yaşadığımız deprem felaketinde AKSA Grup Şirketleri olarak depremin ilk gününden itibaren afet bölgesinin enerji ihtiyacını karşılamak için operasyonlarını hız kesmeden sürdürürken, bölgenin acil ihtiyaçlarına destek olabilmek için de tüm imkanlarını seferber ettik. Seferberlik kapsamında 1300 kişilik ekibimizle çalışmalarımızı kesintisiz sürdürdük. AFAD ve sivil toplum örgütleri ile koordineli olarak arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere afet bölgesine 4 binden fazla jeneratör yönlendirdik. Aydınlatma, ısınma ve altyapı sistemlerinin güvenilir şekilde sağlanması için süreç teknik detaylarıyla birlikte hızla yürütüldü. Deprem bölgesine yaptığımız destekleri sürdürürken herhangi bir afet durumunda enerjinin kesintisiz olması için çalışmalarımıza da ara vermeden devam edeceğiz'.

AdminAdmin

YORUMLAR