Haber Sitesi
HV
28 OCAK Cumartesi 19:35

6N+ Magazine yayın hayatına ‘merhaba’ dedi

“Altından fazlası” sloganı ile yayın hayatına adım atan 6N+ Magazine dergisi, sadece altın ve mücevher sektörünü değil, etrafımızda altın değerinde olduğunu düşündüğümüz her konuyu masaya yatırıyor. Dergi iki ayda bir okuyucuyla buluşacak

GÜNCEL
6N+ Magazine yayın  hayatına ‘merhaba’ dedi

Altın ve mücevher sektörüne yeni bir soluk getiren dergi

Altın, mücevherat ve kuyumculuk sektörüne yeni bir soluk getirmek amacıyla yayın hayatına başlayan 6N+ Magazine dergisi bu ayın başında raflardaki yerini aldı. D&R’larda satışa sunulan 6N+ Magazine; iş dünyasına, sektör temsilcilerine, altın ve mücevher sektörünün kalbinin attığı Kapalıçarşı, Kuyumcukent gibi merkezlerde kuyumcu esnafına doğrudan ulaştırılacak. İki ayda bir yayımlanacak dergi LVM Medya tarafından yayın hayatına kazandırıldı. Derginin Genel Yayın Yönetmenliğini ise Önder Barlas üstleniyor.

“Altından Fazlası” sloganıyla yola çıkan derginin ilk sayısının kapağında mücevherin parlayan yıldızları var. Sektörün önde gelen markaları ve reklam yüzlerine dikkat çekilen dosyada Bella Hadid’den Deepika Padukone’ye Hülya Avşar’dan Nesrin Cavadzade’ye Hadise’den Meryem Uzerli’ye Gökçe Bahadır’dan Hande Erçel’e birçok yıldıza yer veriliyor.

 

Zengin içerik, renkli tasarım

Dergide sektörün kanaat önderiyle yapılmış röportajlar dikkat çekiyor. Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Yakın, Türkiye’nin dünya mücevher sektörü içinde yerini anlatırken “Türkiye ‘taht’a çıkabilir” diyerek önümüzdeki süreçte sektörün dünyada bir numara olacağına vurgu yapıyor. Yakın’ın “İtalya bir dönem sektörün lideri konumundaydı. Biz şu an önlerine geçmeye başladık. Şu anda tüm ülkeler Türkiye’nin sektörde ses getirdiğinin ve liderliğe doğru gittiğinin farkında. Sektörümüz bu potansiyele sahip” sözleri dikkat çekiyor.

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık ise Türk kuyumculuk sektörünü güncel gelişmeler ışığında 6N+ Magazin’e değerlendiriyor. Atayık “Altınbank hedefinde sapma yok” diyerek banka kurma konusunda kararlı olduklarını dile getiriyor.

“Altının En Saf Yolculuğu” başlıklı dosyada Türkiye’deki altın rafinericiliği ele alınıyor. Türkiye’nin Borsa İstanbul’a kayıtlı beşinci altın rafinerisi İSGOLD’un hikayesini İSGOLD Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Aşık anlatıyor. 

‘Altının 5 işlevi’ni ise duayen gazeteci Rüştü Bozkurt’un kaleminden okuyoruz. Teknoloji yazarı Cem Kıvırcık, 3D baskılar, artırılmış gerçeklik ve bilgisayar destekli tasarımın mücevher sektöründe nasıl bir değişime yol açtığını örnekleriyle ortaya koyuyor. Mücevher tasarımcısı Ayşe Rodoslu da tasarım yolculuğunu ve ilham kaynaklarını okuyuculara aktarıyor.

Sadece tarihe değil mücevher modasına yön veren Britanya Kraliyet Kadınları’nı Hüma Kaya kaleme alırken, Evrim Küçük, dünyadaki mücevher trendlerini ve güncel gelişmeleri değerlendiriyor.

 

Tüm satış noktalarında olacak

6N+ Magazine, altın ve mücevher haberleri ve söyleşilerinin dışında zengin içeriği ile dikkat çekiyor. Zamanın Doğduğu Şehir: Floransa, Küllerinden Yeniden Doğdu: Yerebatan Sarnıcı,  Michelin Yıldızlı Restoranlar, Devrim’i Togg Yapacak, Ekspres Trenler, Dünya Kupası’nın Hikayesi dergide öne çıkan başlıklar.

Okurlar 6N+ Magazine dergisinin ilk sayısına tüm D&R mağazalarından ulaşılabiliyor. İkinci sayıdan itibaren zincir marketlerin raflarında da yer alacak olan 6N+ Magazine; Kapalıçarşı ve Kuyumcukent’te ise esnafa abonelik yoluyla satılacak. Dergi İstanbul’un önemli otellerinde ve seçkin güzellik merkezlerinde de okunabilecek. Dergi dijital olarak da www.6nmagazine.com sitesinde de yerini alacak.

AdminAdmin

YORUMLAR