MERCEK’in Kurslarından Geleceğin Mesleklerine Destek

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde; Yenişehir, Tırmıl, Halkkent ile Hal olmak üzere 4 noktada hizmet veren Mercek Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezleri, kursiyerlerini ağırlamaya devam ediyor.

EĞİTİM

MERCEK’in Kurslarından Geleceğin Mesleklerine Destek

Mercek Kurs Merkezlerinde, Halk Eğitim Müdürlükleri ile yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde,  hem yerel iş piyasasının ihtiyaçları, hem de vatandaşların taleplerine yönelik kurs planlamaları yapılıyor.

Yenişehir Mercek’te de; teknoloji ve bilişim alanında bilgisayar destekli 2 boyutlu çizim, ön muhasebe, ofis programları kullanımı, dil alanında A1 ve A2 seviyesinde Almanca ve Rusça, giyim üretim teknolojileri, lojistik elemanı ve işaret diline yönelik kurslar yer alıyorken, bunlara ek olarak da Flutter ile Mobil Programlama kursları devam ediyor.

Kursların sonunda ise kursiyerler sınava tabi tutularak, başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriliyor. Bu sertifika ile kursiyerlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlayabileceği bilgi ve donanıma sahip olmaları, aynı zamanda yeni iş fikri oluşturma ve iş kurma becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Vatandaşlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi web sitesinden ya da TEKSİN mobil uygulamasından başvurularını yapabiliyorlar.

 

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Keşan TSO ve Milli Eğitim arasında işbirliği protokolü

Keşan TSO ve Milli Eğitim arasında işbirliği protokolü

28-09-2023 - EĞİTİM

Okul Servislerinde Sıkı Denetimler Devam Ediyor

Okul Servislerinde Sıkı Denetimler Devam Ediyor

29-09-2023 - EĞİTİM