Bolu Teknokent Büyüyor.

Üniversitemizin de iştiraklerinden olan Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (Bolu Teknokent) doluluk oranı, Ar-Ge hedefli firmaların ilgisi ve başarılı yönetimiyle yüzde 100’e ulaştı.

EĞİTİM

Bolu Teknokent Büyüyor.

 Bolu Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ne yeni binalar kazandırmak ve birimlerinin modellenmesi amacıyla Bolu Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) heyeti, ülkemizin önde gelen teknokentleri olan Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve ODTÜ’nün teknokent bölgelerine teknik gezi gerçekleştirdi.

Bolu Valisi Erkan Kılıç başkanlığındaki ziyaretlere, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Türker Ateş, Bolu Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ali Gülen, Bolu Teknokent Müdürü Prof. Dr. Mustafa İmren ve teknik heyet katıldı.

Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu’nun (SANTEK) 2022 yılı Aralık ayında düzenlenen olağan toplantısında, Bolu Teknokent’in tamamen dolması nedeniyle yeni bir Teknoloji Geliştirme Bölgesi binası yapılması ve ülkemizdeki öncü Teknokentlerin ziyaret edilerek, yeni bina ve birimlerinin modellenmesi kararı alınmıştı.

Bu kapsamda SANTEK heyeti tarafından başkentteki 3 Teknokent’e teknik gezi düzenlendi. Ziyaretlerde, ön kuluçka, kuluçka, post kuluçka ve start up firmalarının Teknokentler bünyesindeki yerleşik düzenleri incelendi. Start up firmalarının ofis ve atölye birimlerinin bağımsız olması benimsendi.

 

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Deneyap Teknoloji Atölyelerinde Tasarım ve Üretim Proje Şenliği gerçekleştirildi.

Deneyap Teknoloji Atölyelerinde Tasarım ve Üretim Proje Şenliği gerçekleştirildi.

29-03-2023 - EĞİTİM

Afet bölgesinde 15 bin TV kuruldu

Afet bölgesinde 15 bin TV kuruldu

26-03-2023 - EĞİTİM