Haber Sitesi
HV
01 ŞUBAT Çarşamba 02:19

Kocaeli'de İstiklal Caddesi konforlu bir hale getirilecek.

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından eski İsmet Paşa Stadı yerine yapılan Derince Millet Bahçesinin önünde bulunan İstiklal Caddesinde üstyapı çalışmalarına başlandı. Trafik akışını engellememek adına akşam saat 21.00’de başlayan çalışmalar, sabah saatlerine kadar sürüyor.

YEREL
Kocaeli'de İstiklal Caddesi  konforlu bir hale getirilecek.

400 metre uzunluktaki Derince İstiklal Caddesinde eskiyen ve bozulmaların meydana geldiği 1.500 metreküp asfalt trimer kazısı ile söküldü.

Kavşak düzenlemesi de yapılarak trafiğin düzenleneceği İstiklal Caddesinde 700 ton binder, bin ton da bitümlü temel asfalt serimi yapılacak. Ağır tonajlı araçların sıkça kullandığı caddede dayanımı ve ömrü daha uzun olan bitümlü temel asfalt kullanılarak asfaltın yola oturma sürecinin tamamlanmasıyla yaz aylarında da 460 ton aşınma asfaltı serilmesi planlanıyor.

14 metre genişlikteki İstiklal Caddesinin 2.5 metre genişlikte bisiklet yolu yapılacak. Dekoratif aydınlatma direkleri, baskı beton kaldırımları ile 2 şerit 400 metre uzunluktaki Derince İstiklal Caddesi, yapılacak kavşak düzenlemesi ve yenilenen asfaltı ve yol çizgileriyle estetik, düzenli ve konforlu bir hale getirilecek.

AdminAdmin

YORUMLAR