İkitelli OSB
Giriş Tarihi : 20-01-2022 16:28   Güncelleme : 20-01-2022 16:28

İkitelli'de Mustafa Keskin Dönemi

Türkiye’nin en büyük sanayi bölgesi olan İkitelli OSB’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin oldu.

İkitelli'de Mustafa Keskin Dönemi

İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin Olağan Genel Kurulu, bölge katılımcılarının iştirakiyle kurumun konferans salonunda yapıldı.

30 binin üzerinde iş yeri, 300 binin üzerinde çalışanla Türkiye’nin en büyük OSB’si olan İkitelli OSB’de yönetim değişti. Başkan Mahmut Mustafa Aydın, görevini Mustafa Keskin’e devretti.

İkitelli OSB'de yapılan seçimli Genel Kurul toplantısında, OSB’nin yeni yöneticileri seçildi. Genel Kurulun ardından yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında görev dağılımı gerçekleştirildi ve İkitelli'yi yönetecek yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri belirlendi.

İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanlığına Mustafa Keskin seçilirken, Başkan Vekili Selim Us, Başkan Yardımcısı ise Mehmet Mutlu oldu. OSB’nin sosyal medya hesabında yapılan açıklamada, “Genel Kurulun bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, bölgemize hizmet etmiş olan tüm başkan, yönetim ve denetim kurulu üyelerine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” denildi.

Genel Kurulun açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı sıfatıyla Mahmut M. Aydın yaptı ve şunları dile getirdi; “Değerli katılımcılarımız, biz 3 yıl boyunca İkitelli için hizmet ettik ve tüm yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte uyumlu, şeffaf bir yönetim anlayışı ile çalıştık. Göreve geldiğimizde bir dönem görevde kalacağımızı belirtmiştik. Bu sözümüzün gereği doğrultusunda aday olmamakla birlikte, İkitelli için seçilecek yeni yönetim kurulu üyelerimize desteğimiz devam edecektir. Hakkınızı helal edin.”

Mahmut M. Aydın’ın konuşmasının ardından bakanlık gözlemcisi Hasan Hüseyin İldemir, Divan Kurulu için verilen önergeyi okudu ve oylamaya sundu. Oy birliği ile divan başkanlığına Sebahatdin Kayas, Divan Üyeliklerine ise Dursun Uzunhasanoğlu ve Sezai Ünlü seçildiler ve görev aldılar.

Divan Başkanı Sebahatdin Kayas; genel kurulun bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dileyerek, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Genel Kurul’u resmi olarak başlattı. Genel Kurul, gündem maddelerinin oylanması ve yeni yönetim ve denetim kurulu üyelerinin belirlenmesinin ardından dilek, temenniler ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 İkitelli'yi yönetecek yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri şu şekilde belirlendi.

YÖNETİM KURULU

Yön. Kur. Başkanı Mustafa KESKİN

Yön. Kur. Başkan Vekili Selim US

Yön. Kur. Başk. Yard. Mehmet MUTLU

Yön. Kur. Üyesi Mehmet Vural KOÇ

Yön. Kur. Üyesi Salim BALEKOĞLU

Yön. Kur. Üyesi Mehmet Necmi USLU

Yön. Kur. Üyesi Murat GÖL

Yön. Kur. Üyesi Ebubekir AYDIN

Yön. Kur. Üyesi Kazım ÖZEREN

Yön. Kur. Üyesi Dursun UZUNHASANOĞLU

Yön. Kur. Üyesi Sezai ÜNLÜ

DENETİM KURULU

Den. Kur. Üyesi Yusuf TOKDEMİR

Den. Kur. Üyesi Mustafa TOPCUOĞLU