YAŞAM
Giriş Tarihi : 31-10-2021 08:44   Güncelleme : 31-10-2021 08:44

KAF DAĞININ DANSÇILARI HASRET GİDERDİ

Kaberdey-Balkar cumhuriyeti devlet halk dansları topluluğu Kabardinka, Türkiye turnesinin son durağında İstanbul’lularla buluştu.

KAF DAĞININ DANSÇILARI HASRET GİDERDİ

Joy pr ve Yamçı Turizm Organizasyonunda Bostancı Gösteri Merkezinde izleyicilerin karşısına çıkan topluluk müzikleri, kıyafetleri ve dansları ile büyük beğeni topladı. 
27 yıldır Türkiye seyircisi ile buluşamayan Kabardinka görsel müzik şöleniyle seyircisiyle hasret giderdi
Program öncesi Kabardinka sanat yönetmeni İgor Atabiy Türkiye turnesi hakkında şunları söyledi; ‘’Pandemi öncesi Türkiye turne planımız vardı. Pandemi sonrası bu zamana kaldı.  Türkiye’den son derece memnun ayrılıyoruz. Kısa zaman olduğu için sergileyemediğimiz birçok oyunumuz var. Kısa zaman içinde bu oyunlarımızı sergilemek için tekrar gelmeyi planlıyoruz. Biz bütün soydaşlarımızla biriz beraberiz ayrımız gayrımız yok Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Halkımızın devletin ayrılmaz bir bütünüdür. Biz kabardinka olarak köprü görevi olmaya çalışıyoruz. Birlik beraberlik içinde dilimiz xabzemizi korumak için çalışmalıyız.’’
Gecenin sunuculuğunu Hümeyra Ulus ile Kabardinka’nın eski dansçılarından Beslan Bitokov yaptı. 
Salonun yüzde seksenin dolu olduğu gözlemlendi tiyatral, geleneksel ve müzik olarak kaf dağının ardında esintilerin sergilendiği gece, seyircilerin katıldığı mahalli düğünle sona erdi.