SPOR
Giriş Tarihi : 24-09-2021 15:18   Güncelleme : 24-09-2021 15:18

MASKO futbol okulu"geleceğin yıldızları" yetiştiriliyor

İstanbul MASKO , geleceğin futbolcularını yetiştirmek amacıyla futbol okulu açtı.

MASKO futbol okulu

 

İstanbul MASKO'da açılan özel futbol okullarının da büyük ilgi görmesinin yanında MASKO  futbol okulu 3 antrenör nezaretinde çalışmalarını sürdürüyor, MASKO  Spor tesislerinde Şafak Arslan Görür,  Hikmet Aydın ve Mürsel Kücu yönetiminde çalışmalarını sürdüren futbol okulu geleceği hazırlıyor.

İstanbul MASKO  Futbol Okuluna 6- 16 yaş grubunda toplam 135 futbolcu katıldı. Okulda haftanın 3 günü, günde 2'şer saat futbol eğitimi veriliyor. Okulda minik futbolculara topla tanışma, top kontrolü, şut atma, şut, toplu oyunlar, paslaşma, top sürme, eğitici oyunlar, maç kuralları, koordinasyon hareketleri eğitimi veriliyor ve kısa süreli maçlar yaptırılıyor.

Antrenör Hikmet Aydın, "Futbol okulumuzda öncelikle öğrencilerimize paylaşma, birlikte oynama, birbirine saygıyı, sevgiyi vermeye çalışıyoruz. Öncelikli hedefimiz iyi birer sporcu olmaları ve imkan sunulduğunda dezavantajlı çocukların yeteneklerini gösterebildiğin den bahsederek, "MASKO Futbol Okulumuzun sunduğu imkan sayesinde yüzlerce çocuğun hayali gerçek olabilir. Bugün burada olanlar yarın Süper Lig hatta Avrupa liglerinde oynayabilir. Çocuklarımızı çok disiplinli şekilde hazırlıyoruz

Hikmet Aydın, yaklaşık 6 aydır eğitim vermekteyiz Pandeminden dolayı çocuklarımız uzun süre futboldan uzak kaldılar.MASKO  Spor tesisleri işletmecisi Volkan Aktaş bizlere çok yardımcısı oluyor kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bünyemizde çok yetenekli çocuklar var bu sene bu yetenekli çocukları Başakşehir İkitelli Köyiçi Spor'a vereceğiz orada deneyim ve tecrübe kazanması için kendilerine imkanlar veriyoruz.Geçtğimiz hafta bizlerle birlikte hareket eden arkadaşlarımızla bir araya gelerek İkitelli Parseller Spor kulübümüzü resmileştirerek önümüzdeki yıl İstanbul amatör liginde faaliyetlerimizi sürdürmek olacaktır. Arkadaşlarımızı bu konuda araştırma yapıyor satılık amatör kulüp bulursak bu yılda katılabiliriz.

Burada amacımız yetenekli gençlerle  iyi  alt yapısını oluşturmak ve geleceğin futbolcularını yetiştirmek,  başarılı olan çocuklarımızı Profosyonel kulüpler alt yapısına veriyoruz, bu bizim için ayrı bir gurur oluyor” dedi.

HABER / Yılmaz AKTEPE