GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-09-2021 12:59   Güncelleme : 02-09-2021 12:59

Yurtiçi Kargo’dan e-ticaret kullanıcılarını sevindirecek proje

Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol, “Kontrol Sende uygulaması ile e-ticaret sitelerinden kargo bekleyen müşterilerimiz, kargosu dağıtıma çıkar çıkmaz harita üzerinden konum takibi yapabilecek" dedi

Yurtiçi Kargo’dan e-ticaret kullanıcılarını sevindirecek proje

 Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol, “Kontrol Sende uygulaması ile e-ticaret sitelerinden kargo bekleyen müşterilerimiz, kargosu dağıtıma çıkar çıkmaz harita üzerinden konum takibi yapabilecek. Kargosunun hangi noktada olduğunu görmek dışında, kişi eğer o an evinde değilse, uygulama üzerinden kargosunu en yakındaki kargo teslim noktasına bırakmamızı talep edebilecek.' ifadelerini kullandı.

Önyol, yaptığı açıklamada, Kontrol Sende isimli yeni projelerini hayata geçirdiklerini duyurdu. Bu uygulama ile e-ticaret kullanıcılarının konforu artarken, alıcıyı evde bulamama sorunu tarih olacak.

'1982 yılında nasıl ki büyük bir yenilik getirerek Türkiye’de kargo özel sektörünü başlattıysak, bugün de sektörün gelişimi adına yeni projeler üzerine çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyen Önyol, Yurtiçi Kargo’nun geçen sene hayata geçirdiği YK Plus modelini büyütmeye devam ettiklerini ifade etti.

Önyol, bugün itibarıyla 3 bine yakın teslim noktaları olduğunu belirterek, 200’e yakın akıllı kargo dolabını da sisteme dâhil ettiklerini bildirdi.

Son projeleri olan Kontrol Sende’nin detaylarına değinen Önyol, “Bu ay itibarıyla ise müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için yeni bir projeyi hayata geçirmiş bulunuyoruz. Projemizin adı ise 'Kontrol Sende'. Kontrol Sende projesi ile e-ticaret kullanıcılarına kargo deneyimini mükemmelleştirecek bir ortam sağlamayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

- “Kontrol Sende projesi ile kargosunun kontrolünü müşterimizin parmaklarının ucuna bırakıyoruz”

 

Önyol, Kontrol Sende projesi ile kargo operasyonlarının dinamiklerinin ciddi ölçüde değişeceğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son dağıtım noktasında tüm yönetimi alıcıya bırakıyoruz. Artık alıcı adreste olmasa bile bizi yönlendirebilecek, kuryemizi harita üzerinden takip edebilecek. Artık alıcı kargoya göre değil, kargo alıcıya göre hareket edecek. Kontrol Sende uygulaması ile e-ticaret sitelerinden kargo bekleyen müşterilerimiz, kargosu dağıtıma çıkar çıkmaz harita üzerinden konum takibi yapabilecek. Kargosunun hangi noktada olduğunu görmek dışında, kişi eğer o an evinde değilse, uygulama üzerinden kargosunu en yakındaki kargo teslim noktasına bırakmamızı talep edebilecek.

Eğer farklı bir gün gelmemizi isterse, önümüzdeki 3 iş gününden birini tercih edebilecek. Ya da ilgili e-ticaret sitesinden herhangi bir kargo beklemiyorsa, yine aynı uygulama üzerinden gelen kargoyu istemediğini bize bildirebilecek. Saniyeler içerisinde iade sürecini başlatabilecek. Özetle, kargosunun kontrolünü müşterimizin parmaklarının ucuna bırakıyor ve kullanıcılarımızın hayatını büyük ölçüde kolaylaştıracak bir projeyi başlatmış bulunuyoruz. Bu proje e-ticaret sitelerinin müşteri memnuniyetini de çok önemli ölçüde artıracak. Şu anda 8 müşterimizle entegrasyonumuzu tamamladık. Yakında birçok müşterimizde bu hizmeti vermeye başlayacağız.'

Geçen yıl müşterilere bir söz verdiklerini aktaran Önyol, 'Sektörde lider durumunda olsak da kargo kapasitemizi artıracağız ve müşteri memnuniyetini mükemmellik seviyesine taşıyacağız dedik. Kargo kapasitemizi artırmak amacı ile az önce bahsettiğim YK Plus projesini devreye aldık. Şube sayılarımızı artırdık, personel sayımızı artırdık. Ayrıca yaklaşık bir ay sonra saatlik işleme kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük otomasyonlu aktarma merkezini devreye alıyoruz. Bir yıl içerisinde yaptığımız bu yatırımlarla operasyon kabiliyetimizi ciddi oranda arttırdık ve artırmaya da devam ediyoruz.' değerlendirmesinde bulundu.

Önyol, müşteri memnuniyetini artırmak için de tüm iç süreçlerinde yeniliğe gittiklerini bildirerek, şikâyetleri ele alma politikalarını yenilediklerini ve tüm dijital takip mekanizmalarını kurduklarını kaydetti.

Hızlı çözüm ve mutlu müşteri bakış açısı ile müşteri memnuniyetini en üst seviyelerde tutmak için var güçle çalıştıklarını belirten Önyol, şunları kaydetti:

'Şimdi ise bu iki çalışmanın meyvesini Kontrol Sende uygulaması ile taçlandırıyoruz. Bu proje ile e-ticaret kullanıcılarının konforunu en üst seviyeye çıkaracağız. Halihazırda sektöre oranla yüksek olan operasyon hacmimizi daha da büyüttük. Yine halihazırda yüksek olan memnuniyet seviyemizi daha iyi noktalara çektik. Şimdi ise müşterilerimize e-ticaret kanalından bekledikleri kargoları tüm şeffaflığı ile yönetme şansı veriyoruz. Yukarıda detaylarını anlattığım gibi, artık evde kargo beklemek istemiyorlarsa beklemek zorunda değiller. Kontrol sende uygulamamız ile kendilerini daha rahat hissedebilecekler. Şuan 8 müşterimiz ile çalışma başlattık. Bu çalışmanın kapsamını gün geçtikçe büyütüyoruz. Müşteri deneyimini iyileştirmek isteyen, mutlu müşteriler isteyen tüm e-ticaret siteleri bu hizmeti almak isteyecektir. Yani yakında bizimle çalışan tüm e-ticaret sitelerinde kontrol sende uygulamamızı görmeye başlayacaksınız.'

 

- “Kargo dağıtabilecek aracı olan tüm gençler için büyük bir fırsat”

 

Önyol, Yurtiçi Kargo'nun kurulduğu günden bu yana 'Söz verdiğimiz gibi' sloganından yola çıkarak müşterilere en kusursuz hizmeti sunmayı amaçladığını belirterek, 'Bugün yaptığımız her yeni yatırımda, attığımız her adımda bunu düşünerek çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Geçtiğimiz yıl yaptığımız yatırımların üzerine daha fazlasını ekleyerek sektörün gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz. Attığımız her adımın müşterilerimizin memnuniyetini arttırmayı hedeflediğinin bilinmesini istiyoruz.' değerlendirmesinde bulundu.

Ek olarak girişimci gençlere ve kargo sektöründe yatırım yapmak isteyenlere de bir hatırlatmada bulunan Önyol, 'Şu an yürürlükte olan bir YK Plus Taşıyıcı modelimiz bulunuyor. Bu durum kargo dağıtabilecek aracı olan tüm gençler için büyük bir fırsat. Kargo dağıtımı yapabileceğiniz bir aracınız varsa, hiç vakit kaybetmeden ykplus.info adresinden başvuru yapabilirsiniz ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Şartların uygun olması ve anlaşma halinde bu kişiler, rahatlıkla asgari ücretin 3 katına kadar gelir elde edebilirler.' ifadelerini kullandı.