İkitelli OSB
Giriş Tarihi : 31-08-2021 22:13   Güncelleme : 07-10-2021 12:00

İkitelli çevre sanayi sitesinde çıkan yangın 8 saat sonra söndürüldü

İstanbul Başakşehir'de bulunan İkitelli Çevre Sanayi Sitesi'nde dün akşam çıkan yangın yaklaşık 8 saat sonra kontrol altına alınarak söndürüldü. İkitelli'de 50'ye yakın dükkkan kül oldu.

İkitelli çevre sanayi sitesinde çıkan yangın 8 saat sonra söndürüldü

 

İstanbul Başakşehir'de bulunan İkitelli Çevre Sanayi Sitesi'nde dün akşam çıkan yangın yaklaşık 8 saat sonra kontrol altına alınarak söndürüldü. Büyük yangının oluşturduğu tahribat ise gün ağarınca ortaya çıktı. İtfaiye ekipleri soğutma çalışması yaparken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Yangın, saat 21.00 sıralarında İkitelli Çevre Sanayi Sitesi 11’inci Blok’ta henüz belirlenemeyen nedenle çıktı.

Kimyasal maddelerin tutuşmasıyla başlayan yangının bildirilmesiyle olay yerine çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Kimyasal maddelerin olduğu binadaki yangında zaman zaman patlamalar da yaşandı. Patlama etkisiyle Oto Sanayi sitesindeki bir çok araç yanarak kullanılamaz hale geldi.

Ekipler, rüzgarın da etkisiyle yangına müdahalede güçlük çekerken, telsiz anonslarından havadan müdahale için destek istendi. Polis, çevrede güvenlik önlemi alırken, bölgede çok sayıda ambulans bekletildi.