İkitelli OSB
Giriş Tarihi : 30-08-2021 23:54   Güncelleme : 11-10-2021 15:35

Triko Center Geleceğe Emin Adımlarla İlerliyor

Tekstil üreticilerinin merkezi olarak bilinen Triko Center sanayi sitesi, pandemi sebebi ile gerçekleştiremediği 2019-2020 genel kurulunu İkitelli Organize Sanayi bölge başkanlık hizmet binası konferans salonunda gerçekleştirdi.

 Triko Center Geleceğe Emin Adımlarla İlerliyor

 

İki yıldır gerçekleştirilemeyen genel kurul da pandemi şartlarına çok dikkat edildiği görüldü. Genel kurula gelen üyelere kolonya ve maske dağıtıldı.

Genel kurulda yeterli çoğunluk oluştuktan Başkanlığına Marmara Birlik Temsilcisi Hasan Tahsin Karagöz. Divan Başkanlığına, Yardımcılığına Sezayi İpek, Yazmanlığa Yasin Güngör ve oy sayım memurluğuna Celalettin Mayda oy birliği ile seçildiler. Divan heyetine tutanakları imzalama yetkisi oy birliği ile karar verildi.

  Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Zeynel Altunay’ın  yönetim kurulu başkanlığından istifa etmesiyle yönetim içinden başkanlığa seçilen Ahmet Oğul faaliyet raporlarını okudu. Başkan Oğul faaliyet raporlarında şunları söyledi; ‘’Görevinden ayrılan başkanımız Zeynel Altunay sitemizin bugünlerde gelmesinde büyük emekleri olmuştur. Kendisine bundan sonraki hayatında sağlık ve esenlik dileriz. Sitemize şimdiye kadar hizmetleri geçmiş başkanlarımıza yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederiz. Vefat eden geçmiş dönem başkanlarımıza ve pandemi sebebi ile vefat insanlarımıza Allah’tan rahmet dileriz.  Bir an önce pandeminin sona ermesini temenni ediyoruz.’’ dedi.

Başkan Ahmet Oğul yapılan faaliyetleri anlatarak sözlerine devam etti. Yapılan faaliyetler de çalışmalar içinde şunlar vardı; Site içinde bulunan asansörler için tamirat ve bakımları gerekli firma ile antlaşmalar yapıldı. Sitenin güvenliği için çözünürlüğü yüksek kameralar alındı. Bazı bloklarda mantolama işlemleri yapıldı. Deprem riskine karşı 54 bağımsız bölüme sigorta şirketi ile kıymeti taktiri yapılarak ekspertiz raporu düzenlendi.

Genel kurul bilanço ve denetleme raporu okundu. Yönetim ve denetim kurulu oy çokluğu ile ibra edildi.

 

2 yıl görev yapmak üzere 3 asıl, 3 yedek denetim kurulu üyelerinin seçimine geçildi. Denetim kurulu üyeliğine tek liste aday oldu. Asil üyeliklere Kemal Esertaş, Osman Çölkesenoğlu, Serhat Başkurt, Yedek Üyeliklere Yasin Güngör, Kadir Öner, Sefer Ürel 2 yıllığına görev yapmak üzere oy çokluğu ile kabul edildi.

 Gündem maddelerine eklenen üst birliğe temsilci seçilmesi teklifi görüşülerek 2 yıllığına görev yapmak üzere Marmara Birlik Temsilciliğine 4 Asil 4 yedek üye seçilmesine geçildi asil üyeliklere Ahmet Oğul, Oğuz Güneşli,      Mustafa Akdağ, Birol Temirhan.  Yedek Üyeliklere Şerif Çavuşoğlu, Adnan Laçin, İsmail Çölkesenoğlu ,Özcan Laçin İOSB Temsilciliklerine Asil Ahmet Oğul Yedek Üyeliğe Oğuz Güneşli Oy birliği ile seçilmişlerdir.

Dilek temennilerle genel kurul sona erdi.  Başkan Ahmet Oğul genel kurul sonrası şunları söyledi; ‘’ Pandemi nedeni ile bütün dünyada olduğu gibi bizde zor zamanlar geçiriyoruz. Ülkemizin şahdamarlarından olan sanayicimiz bu süreçte hiç durmadan bütün riskleri üzerine alarak üretime devam ediyor. Bizde yönetim olarak sanayicilerimizin işlerini kolaylaştırmak için çalışmalar yapıyoruz. Yönetim olarak son derece şeffaf ve her türlü görüşe açığız. Yönetim ofisimize ve telefonlarımıza sürekli ulaşabilirler.

Biliyorsunuz ki; tekstil ülkemize en fazla ihracatla katkıda bulunan sektörlerden birisidir. Triko Center yapacağımız çalışmalarda ihracatımıza sektörümüze daha fazla nasıl katkı da bulunabiliriz diye düşünerek çalışıyoruz. Sektörde Triko Center adını daha fazla nasıl duyururuz ve markalaştırma çalışmalar içinde bulunacağız. Bugünkü genel kurulumuzda zor şartlarda katılan üyelerimize teşekkür ederiz. Kooperatifimiz şuan tabi ki iyi bir durumda ama seneye daha da iyi durumda görecekler.  Sürekli çağın gereklerine uygun gelişim dönüşüm içinde olmaya çalışıyoruz.

Malumunuz ikitelli organize sanayi bölgesi içindeyiz. Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük OSB’sidir. Elbette buranın kendine göre sıkıntıları ve sorunları olacaktır. Çünkü sürekli gelişim değişim olan yerlerde kendine özgü sorunları vardır. İkitelli Organize sanayi bölgesi başkanı Mahmut Aydın, Birlik başkanlarımız ve kooperatif başkanlarımızla birlikte çalışmaya hazırız. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz zaman aşamayacağımız sorun olmadığına inanıyorum.’’