İkitelli OSB
Giriş Tarihi : 30-08-2021 22:41   Güncelleme : 11-10-2021 14:01

ESOT kurucu ve duayen başkanı Karayel yeniden seçildi

ESOT, pandemi nedeni ile gerçekleştiremediği 2019-2020 genel kurunu idare binasında bulunan lokalinde gerçekleştirdi.

 ESOT kurucu ve duayen başkanı Karayel yeniden seçildi

 

 

İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde bulunan, ESOT (Eminönü Sobacılar Toplu işyeri işletme kooperatifi), tüm dünyaya yayılan Koronavirüs sonrası ülkemizdeki kısıtlamalar nedeniyle ertelenen Genel Kurulu, 1 Temmuz’da başlayan normalleşme süreci sonrası yapıldı. Site’nin kendi sosyal tesislerinde gerçekleştirilen kongreye üyelerin ilgisi yüksekti. katıldı. Genel kurulun yapıldığı salonda pandemi önlemlerinden taviz verilmedi.

Divan başkanlığı tek liste ile oylandı. Listede şu isimler yer aldı; divan başkanlığına Recep Yalçınkaya, başkan yardımcılıklarına Nurullah Şirin, Hüseyin Çelik seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile genel kurul maddeleri konuşulmaya başlandı. Pandemi nedeni ile iki yıldır yapılamayan genel kurul nedeniyle 2019-2020 faaliyet raporlarını, bilançolarını ve denetleme raporlarını Kooperatif müdürü Çetin Çetin okudu. Yapılan müzakereler ve yapılan oylama sonucunda raporlar, yönetim kurulu ve denetim kurulu ibraları oy birliği ile geçti.

Seçim maddesinde;  kurucu başkanı olan Özkan Karayel’in listesi üç yıllığına seçildi. Liste şu şekilde oluştu;

Yönetim kurulu Başkanı; Özkan Karayel

Yönetim kurulu üyeleri; Ömer Çelik                                                                                                                                                                                                                      Eray Ergin                                                                                                                                                                       Huseyin Şirin                                                                                                                                                                  Ahmet Akyüz                                                                                                                                                                  Recep Yalçınkaya                                                                                                                                                         Aleksan Hamurkesen

Denetleme kurulu üyeleri; Nurullah Şirin                                                                                                                                                              Faruk Çelik        

                                                                              

 

Daha sonra 2021 yılına ait oluşturulan tahmini bütçe yine kooperatif müdürü Çetin Çetin tarafından okudu. 2021 yılında öngörülen tahmini bütçe de üyelerin onayını oy birliği ile aldı.

36 yıllık sanayi sitesi ESOT’un kurucu ve duayen başkanı Özkan Karayel dilek temenniler bölümünde üyelere teşekkür etti. Karayel; ‘’Pandemi döneminde çalışmanın zor olduğu zamanlarda sanayicimiz durmadan üretemeye çalışmaya devam etti. ESOT site yönetimi olarak çalışmalarının aksamaması için elimizden gelen çalışmaları gerçekleştirdik.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi başkanı Mahmut Aydın, yönetim kurulu üyelerine, İOSB personeline, ESOT yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ve kooperatif personeli arkadaşlarıma fedakârca yapmış olduğu hizmetler için teşekkürü borç bilirim. Pandemi döneminde kaybettiğimiz tüm arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabırlar, hastalarımıza şifalar diliyorum’ ’dedi.

 ESOT Kısa Bilgiler…

66 bin m2 üzerine kurulan ESOT Sanayi Sitesi’nde toplam 204 atölye tipi işyeri bulunuyor. Ön giriş kapısı Süleyman Demirel Bulvarına, arka giriş kapısı 24. Caddeye konuşlanmakta. İş yerlerinin tamamı dolu. 2010 yılında işletme kooperatifi unvanını alan ESOT İkitelli Organize Sanayi Bölgesin'de ulaşılması en kolay ve nezih bir konumda bulunuyor.

Çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren ESOT’un başlıca çalışma alanları:

Sobacılar

Teneke Ambalaj Atölyeleri

Makina Kalıp İmalatçıları

Tornacılar

Plastik Ambalaj Sanayi