GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-08-2021 17:34   Güncelleme : 27-08-2021 17:43

İsviçre Büyükelçisi Ostim Teknik Üniversitesi Ostimtech Fabrikayı Ziyaret Etti!

OSTİM Teknik Üniversitesi Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında yürütülen OSTiMTECH Fabrika projesi atölyelerini İsviçre Büyükelçisi Jean-Daniel Ruch, Ekonomi ve Ticari Ataşe Levent Durukan, Ekonomi ve Kültür Dairesi Başkanı Ariane Tinner ziyaret etti.

İsviçre Büyükelçisi Ostim Teknik Üniversitesi  Ostimtech Fabrikayı Ziyaret Etti!

 

OSTİM Teknik Üniversitesi Proje koordinatörü Girişimcilik Merkezi Müdürü Dr. Begüm Şahin ve Proje Koordinatör Yrd. Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr.Turan Şişman'ın, bilgilendirme sunumu yaptığı etkinliğe OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, Rektör Prof. Dr. Murat Yülek, OSTiM OSB YK Üyesi Behzat Zeydan,  OSTiM Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demiral Akbar ve OSTİM İstihdam Ofisi yöneticileri katılım sağladı.

İsviçre Büyükelçiliği önderliğindeki heyet OSTİM OSB’de üretilen araçlarla üniversite kampüsünde tur atarak ziyaretlerini sonlandırdı.

OSTİMTECH Fabrika Projesi Genç İşsizliği Azaltmayı Hedefliyor

OSTİM Teknik Üniversitesi Girişimcilik ve Liderlik Merkezi tarafından yürütülen OSTİMTECH Fabrika projesi OSTİM Teknik Üniversitesi yerleşkesinde, merkezde mesleki yetkinliklerin kazandırılacağı tam donanımlı bir yapı ortaya koyuyor. 7 atölye, fikri-sınai haklar ve ticarileşme merkezi (TTO bünyesinde), sertifikasyon merkezi (OTÜSEM) ve kuluçka merkezi ile ortak kullanım alanına yer verilen yapıda OSTİMTECH’in donanımlı akademisyenlerinin oluşturduğu müfredat ile hem nitelikli işsizler hem de girişimci adaylarına yetkinlik kazandırılması amaçlanıyor.

OSTİMTECH Fabrika’da Gençlere Ücresiz Eğitimler Verilecek

Türkiye genelinde ve Ankara özelinde söz konusu olan genç işsizliğinin azalması yürütülen proje ile ortaya konacak modelin hem genç girişim oranını hem de genç istihdamını artırması hedefleniyor.

Bu kapsamda OSTİMTECH Fabrika’da Dijital Tasarım Atölyesi Eğitimleri, 3b Yazıcı Atölyesi Eğitimleri, Talaşlı İmalat Atölyesi Eğitimleri, Gömülü Sistemler Atölyesi Eğitimleri, Sanal Gerçeklik Atölyesi Eğitimleri, Siber Güvenlik Atölyesi Eğitimleri ücretsiz verilerek gençlere meslek edinmelerinde yol göstermesi planlanıyor.