İkitelli OSB
Giriş Tarihi : 24-08-2021 11:40   Güncelleme : 25-08-2021 09:47

Dolapdere Sanayi’de mobil aşı uygulamasına yoğun ilgi

İstanbul'da, organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerle yerinde Kovid-19 aşı uygulaması devam ediyor.

Dolapdere Sanayi’de mobil aşı uygulamasına yoğun ilgi

Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığınca belirlenen "Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi" kapsamında aşılama süreci, yeni yaş ve meslek gruplarının sisteme tanımlanmasıyla devam ediyor.

Bu kapsamda, organize sanayi bölgelerinde çalışanlar da mobil ekipler aracılığıyla yerinde aşılanıyor. İkitelli Organize Sanayi’nde Dolapdere Sanayi Sitesi’nde bulunan mobil ekiplerce, aşılama çalışmaları yapıldı.

Aşılamanın başlamasının henüz ilk yarım saatinde 50 kişiden fazla kişi Covid 19 aşıdında tercih ettikleri aşıları yaptırdı. Gün sonunda 420 kişi Covid -19 aşısını yaptırdı. Dolapdere Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada; "Sanayimizde gerçekleşen aşılamanın yüzde 80'i ni ilk doz aşısını yaptıranlar oluşturuyor bu sebeple burada yapılan uygulama,  salgına karşı yapılan önemli bir çalışma oldu" diye ifade ettiler.

Dolapdere Sanayi Sitesi’nin yönetim kurulu Başkanı Ömer Hanoğlu ve ekibi randevuya gerek kalmadan aşılama çalışmalarını planladı. Hanoğlu: “Amacımız aşı hakkı olanların ayağına aşıyı ulaştırıp bir an önce toplumumuzun Kovid-19 salgınından kurtulmasını sağlamak. Aşı olmak isteyen herkesin aşısı bitinceye kadar biz üzerimize düşen her çalışmayı yapacağız." dedi.