İkitelli OSB
Giriş Tarihi : 17-07-2021 13:57   Güncelleme : 11-10-2021 15:59

Masko’yu Dünyaya Açtık

MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mutlu, Dünyanın en büyük mobilya çarşısını, esnaf, çalışan ve müşteri açısından güvenli hale getirdiklerini söyledi. Mutlu, yaptıkları tanıtım ve diğer çalışmalarla “MASKO’yu dünyaya tanıttık” dedi

Masko’yu Dünyaya Açtık

 

MASKO Genel Kurulu geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Normalleşme döneminin başlaması sonrası kongrelere izin verilmesi sonrası gerçekleştirilen genel kurulda, pandemi önlemleri ihmal edilmedi. Üyelerin büyük ilgi gösterdiği kongre Divan seçimi, yoklama yapılması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından üyelere hitap eden MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mutlu, çarşıyı her anlamda cazibe merkezi haline getirmek için çalıştıklarını söyledi. MASKO’yu dünyaya açma yolunda büyük adımlar attıklarını ifade eden Mutlu, pandemi sürecinde de çalışmaların hız kesmediğini kaydetti. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mutlu şöyle devam etti:

Türkiye’nin ve hatta dünyanın en büyük mobilya çarşısı  olan MASKO’da yönetim olarak başarılı bir o kadar da üst düzey güvenlikli çalışmalara imza attık, bundan sonra da atmaya devam edeceğiz. Bu süreçte MASKO’da öncelikle esnaf, çalışan ve müşteri güvenliğini artırmak, müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için site içi ve etrafına 139 adet güvenlik kamerası yerleştirdik. Bu kameraların takibi için de izleme merkezimize 14 adet LCD ekran aldık. 7 gün 24 saat sitemizin güvenliğini kesintisiz takip ediyoruz. Sitemizin kalitesi ve prestijini artıracak çalışmamız sonrası beş adet hırsızlık girişimi önlendi. Hırsızlar güvenliğimiz tarafından yakalanarak emniyete teslim edildi. 7 B Adada bulunan istinat duvarına MASKO logolu güvenlik çitleri çektik.

FİZİKİ GÖRÜNÜM İYİLEŞTİRİLDİ

MASKO yönetimi olarak bir diğer çalışmamız çarşımızın fiziki yapısını daha iyi hale getirmek üzerine oldu. Site içi yollara yerleştirdiğimiz hız kesici kasisler, MASKO Yönetiminin de bulunduğu binanın çatısı yenilendi, iskanı alındı. Sitenin tüm girişlerinde yer alan güvenlik kapıları yenilendi. Bozuk olan asfalt yollar yenilendi. Sitemizde bulunan ve atıl durumda sürekli park halindeki 25 aracın site dışına çıkarılmasını sağlayarak bu olanın boşaltılmasını sağladık. 

BİRLİK BERABERLİĞE ÖNEM VERDİK

MASKO yönetimi olarak sosyal alanda birçok etkinliğe imza attık. Site içinde yer alan esnafımızın kaynaşması, bir ve beraber olması için geleneksel hale getirdiğimiz futbol turnuvasını sürdürdük. Yine MASOK yönetimi olarak; esnaf, çalışan ve personelin motivasyonunun artırılması için ailelerle birlikte piknik organizasyonu gerçekleştirdik. Pandemi sürecinde ise zor günler yaşayan sektörümüzü ayakta tutmak için çeşitli sağlık kuruluşlarıyla anlaşmalar yaptık. Bu süreçte üyelerimizin sağlık giderlerini en azda tutmak için Tema Hastanesi Aile Hekimliği Hastanesi ve Dünya Göz Hastanesi ile anlaşma yaparak MASKO mensuplarına ekstra indirim yapılmasını sağladık.

SİTE İÇİ ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİK

MASKO’dan alışveriş yapan müşterinin kendini güvende hissetmesi için esnafla MASKO Premium çalışması yapıldı. Site içinde karton ve naylon atıkları için emek atıkla sözleşme yapıldı ve gelir kazanıldı. Site içinde mağaza inşaatları için H12 metre inşaat izini alındı. Cami ek bölümü inşaatına devam edildi. 7. ada su deposu su motorları yenildi, jeneratör alındı eskiyen saha ve güvenlik araçları yenilendi. 7B Blok istinat duvarı bölgesinin peyzaj çalışması yapıldı. Kapı kemerleri ve güvenlik kulübelerinin tamiri yapıldı. MASKO ile DEİAŞ sınırında bulunan perde duvar yenilendi. Eski kanal ve giderler yenilendi. Cami pasajı lokantalarının havalandırmaları yapıldı. Blok başları bozuk olan cephelerin tamiratları yapıldı.

 SAĞLIKÇILARI UNUTMADIK

Devam eden pandemi sürecinde dezenfektan ve kolonya dağıtımına devam ediyoruz. Sağlık Bakanlığı ile çalışma yaparak MASKO AVM’de randevusuz aşı vurulmasını sağladık. Dünyanın en büyük mobilya kenti MASKO olarak, pandemi sürecinde sadece üyelerimizin yanında olmakla yetinmedik sağlık çalışanları ve sağlık kuruluşlarımızın da yanında olduk. İl Sağlık Müdürlüğüne; koltuk, masa, sandalye, battaniye, yorgan yardımı gerçekleştirdik. Pandemi sürecinde sitemizi haftada iki gün dezenfekte ettirdik.

TANITIMI İHMAL ETMEDİK

Her zaman en iyisi olmayı hedefledik. Bunun için dünyanın en büyük mobilya çarşısı olan MASKO’yu dünyaya açtık. Kıbrıs Ercan Havalimanında 9 adet bir yıllık reklam çalışması yaptık, Fox TV’de yayınlanan Mucize Doktor dizisine sponsor olduk, yine sanatçı Devran İskender’in klipine sponsor olduk. İnstagramda müşterilere hediye çekilişi yapılarak 3 milyon kişiye ulaşılmasını sağladık. 2020 de sanatçı Serdar Ortaç ile reklam sözleşmesi imzaladık. Ülkemiz televizyonlarında yayınlanan reklamları dünya televizyonlarda da yayınlayarak çok geniş kitlelere MASKO’nun tanıtımını gerçekleştirdik. 25 adet TIR MASKO reklamı ile giydirdik. 4-5 kapı arası taş duvar üzerine reklam tabelaları yapıldı, 6 adet site içi 3 adet yan yol olmak üzere 9 adet reklam totemi konuldu. İstanbul’un değişik noktalarında reklam bilboardları kondu.

Tüm bu çalışmaların esnaf, çalışan ve müşteriler için daha rahat, daha güvenli bir ortam sağlanması, müşterilerin gönül rahatlığı içinde alışveriş yapabilmeleri için olduğunu ifade eden Mutlu, kendilerine duydukları güven için de tüm üyelere teşekkür etti.