İkitelli OSB
Giriş Tarihi : 17-07-2021 11:52   Güncelleme : 11-10-2021 16:00

İOSİD’de Akkaya Oybirliğiyle Yeniden Başkan Seçildi

İstanbul Organize Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (İOSİD) yapılan olağan genel kurulunda Başkan Ahmet Akkaya, güven tazeledi. Akkaya’nın hazırladığı yönetim ve denetim kurulu listeleri üyeler tarafından oybirliğiyle kabul edildi

İOSİD’de Akkaya Oybirliğiyle  Yeniden Başkan Seçildi

 

İstanbul Organize Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (İOSİD) olağan genel kurulu İkitelli OSB’de bulunan dernek genel merkezinde gerçekleştirildi. Pandemi önlemleri çerçevesinde sadece üyelerin alındığı genel kurulda Divan Başkanlığını İstanbul Organize Sanayicileri ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İSİFED) Genel Başkanı Muammer Ömeroğlu yaptı. Divan tarafından yapılan yoklamada gerekli çoğunluğun bulunduğunun tespit edilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. İOSİD Başkanı Ahmet Akkaya, üyelere hitaben yaptığı konuşmada, görev süresi içerisindeki çalışmalarını anlattı. Akkaya; .İkitelli OSB'de bulunan Kobilerin Üretim alanları sıkıntıları için dernek olarak çalıştıklarını, üyelere yerli ve milli üretimin önemini aktardıklarını söyledi.

 

ÜYELERİMİZ ÖNCELİĞİMİZ

 

İOSİD olarak iş insanının hep yanında yer aldıklarını ifade eden Akkaya, bu kapsamda KOBİLER için İhracat ve Dış Pazar analizleri ile ilgili çalışma yaptıklarını hatırlattı. Derneğin resmi temasları hakkında da üyeleri bilgilendiren Akkaya, yine hazırladıkları eğitim ve seminerlerle iş fırsatlarından tüm üyeleri haberdar etmeye onlara yeni ufuklar açmaya çalıştıklarını söyledi. İOSİD olarak üyeler arasındaki işbirliğine de büyük önem verdiklerini ve bu amaçla projeler geliştirdiklerini anlatan Akkaya, İOSİD Sanayi Sitesi Projesi’ndeki son durumu da aktardı. Dernek Başkanı Ahmet Akkaya’nın konuşmasının ardından İOSİD Faaliyet Raporu, Genel Sekreter İslam Tiryaki tarafından okundu.

 

OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

 

Daha sonra Muammer Ömeroğlu tarafından Divan Başkanlığına sunulan Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu listeleri sunuldu. Listeler oybirliği ile kabul edildi. Ardından tüzük değişiklikleri ile ilgili önerge verildi. Bu önergede katılan üyelerin tamamının ‘evet’ oyuyla kabul edildi. Yönetim ve Denetim kurulu listelerinin oybirliğiyle geçmesinin ardından ikinci kez kürsüye gelen İOSİD Başkanı Ahmet Akkaya, üyelere teşekkür etti. Akkaya, kendisine ve ekibine duyulan güvene layık olacaklarını belirterek yeni dönemde yapacakları çalışmaları anlattı. Öte yandan genel kurula katılan Atik Ticaret ve İşbirliği Konseyi Genel Başkanı Aziz Şahin’de üyelere yaptığı selamlama konuşmasında, zor bir süreç ten geçildiğini ancak bu süreci de atlatacaklarına olan güvenlerinin tam olduğunu söyledi.

 İOSİD’in yeni yönetim listesi şu şekilde oluştu;

Ahmet Akkaya başkan, İslam Tiryaki, H. Tarık Tahiroğlu Başkan yardımcısı, Kubilay Yetim Başkan yardımcısı, Hacı Murat Duman Başkan Vekili, Zafer Hancar ticaret faaliyetleri başkanı, Hakan Karpuz teşkilat sorumlusu başkan, Recep Özen sosyal işler başkanı, Yusuf Taşlıçay kooperatiflerden sorumlu başkan, Fahriye Erbil tanıtım medya başkanı, Abdullah Esen odalar ve stk başkanı, Fevzi Bulut sayman,  Fikret Aslanhan sosyal işler başkanı

Denetim kurulu; Murat Gökhan Orçun, Turan Şahin, Hikmet İlancıoğlu