İkitelli OSB
Giriş Tarihi : 17-07-2021 09:50   Güncelleme : 11-10-2021 16:01

Hedef: Yüksek Marka Değeri

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin en köklü sanayi sitelerinden biri olan Dolapdere Sanayi Sitesi’nin genel kurulu, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB) binasında yapıldı.

Hedef: Yüksek Marka Değeri

 

Otomotiv dünyasının Türkiye’deki merkezlerinden biri olarak bilinen ve otomotiv yan sanayii içerisinde özellikle,  tamir ve yedek parça da marka haline gelmiş İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin en köklü sanayi sitelerinden biri olan Dolapdere Sanayi Sitesi’nin genel kurulu, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB) binasında yapıldı. 24 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen genel kurula üyelerin yoğun ilgi gösterdiği ve katılımın yüksek olduğu görüldü. Genel kurulun seçim maddesinde 10 yıldır başkanlık yapan Cemal Bacakcı’nın karşısına, yönetim kurulu üyesi olan Ömer Hanoğlu çıktı. Yapılan oylama sonucu Değişim Grubu başkanı Ömer Hanoğlu’nun listesi 196 oy, eski başkanın listesi ise 49 oy aldı. Böylece Dolapdere Sanayi Sitesi’nin yeni başkanı Ömer Hanoğlu oldu.

Dolapdere Sanayi Sitesi’nin yeni Başkanı Ömer Hanoğlu: “Sitemiz için, değişimin gerekli olduğunu gördük. Sitemizde yönetim anlayışı ve uygulamalarından kaynaklı çözülememiş sorunlarımızın mevcudiyeti karşısında, çözüm için projelerimizi hazırladık. Yapacaklarımızı genel kurul öncesinde ve genel kurulda üyelerimize duyurduk. Sonuçta üyelerimizin tevveccühü ile değişim isteyen büyük çoğunluğun desteğini alarak yönetim sorumluluğunu üstlendik. Böylece yapacağımız çalışmalarda gücümüzü üyelerimizden alarak yeni bir vizyonla sitemizi hak ettiği marka değerine ulaştırma hedefiyle çalışacağız.”

HANOĞLU’NUN YÖNETİM KURULU LİSTESİ 

Yönetim kurulu asil üyeleri; Ömer Hanoğlu, Süleyman Ertürk, Cengiz Dinç, Osman Aras, Mete Coşkun Delibaşı,   yönetim kurulu yedek üyeleri Habib Sarı, Cengiz Soğuktaş Ahmet Duran Yiğit, Metin Karamanlı, İbrahim Aslan. Denetim kurulu asil üyeleri; Meltem Şimşek Cengiz, Mustafa Mirza. Denetim kurulu yedek üyeleri; Sefa Demir, Rasim Gümrükçü.

ÜYELERE TEŞEKKÜR ETTİ

25 yıldır Dolapdere Sanayi Sitesi’nde esnaflık yaptığını söyleyen, Kayahan Otocam’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını ve 9 yıldır da Dolapdere Sanayi Sitesi’nde yönetim kurulu üyeliği yaptığını hatırlatan Ömer Hanoğlu, yeni bir değişimin gerçekleşmesini sağlayan genel kurula katılan bütün üyelere teşekkür etti. Ömer Hanoğlu gazetemize şu açıklamaları yaptı:

YENİ BİR SİNERJİ İÇİN “DEĞİŞİM”

“Sitemizin daha etkin ve şeffaf yönetilebilmesi, üyelerimize daha yaşanabilir bir ortam sağlamak için,  değişime ihtiyaç olduğunu gördük ve Değişim Grubu olarak yola çıktık. Önceki yönetimle herhangi bir sorunumuz olmadı ama ben ve ekip arkadaşlarım; hizmetlerin daha etkin, verimli ve kaliteli gerçekleştirilmesi için bilgi birikimlerimizi ve iş hayatında edindiğimiz tecrübelerimizi, sitemizin mevcut sorunlarını çözmek için kullanmaya karar verdik. Çalışkanlık, dürüstlük ve şeffaflık ilkeleriyle; işletmelere ve kişilere değil, doğru işlere, yeniliklere ve gelişmeye taraf olma yaklaşımı içerisinde, gücünü üyelerinden alan yönetim anlayışıyla, yeni bir vizyonla Dolapdere Sanayi Sitesi’nin içinde bulunduğu durumu değiştirerek sitemizin katma değerini daha üst seviyelere yükseltmek istiyoruz. Bunun için önümüzdeki dönem projeler yapmak amacındayız.

SİTE YOĞUNLUĞU KALDIRAMIYOR

Sitemiz içerisinde bulunan dükkanlar artık esnafımız için yeterli değil.  30 yıl önceki proje mevcut iş yükü kaynaklı yoğunluğu daha fazla taşımıyor. Çalışma alanları, otopark, sokaklar bu yoğunluğu kaldırmıyor. Bu nedenle çevremizde, imar planlarında kat irtifakı artışını gerçekleştiren ve blok bazında dükkânlarını genişleten kooperatifler var. Bizim dükkânlarımızın altlı üstlü olmasından dolayı ne enine ne boyuna, ne aşağı ne yukarı genişletemiyoruz. Bunun için biz; daha geniş kapsamlı bir projeksiyonla önümüzdeki elli yılın projesini yapma hedefini amaçlıyoruz. Hayallerimiz ve projelerimiz çok büyük. Bunu üyelerimizle paylaşarak yapacağız. Yani biz proje üreteceğiz, onlara sunacağız; üyelerimiz ve esnafımız nasıl kabul buyurursa biz o doğrultuda hedef ve hayallerimizi gerçekleştireceğiz. Ancak, bu uzun süreçli, zaman isteyen, emek isteyen bir proje.

OTOMOTİVDE TÜRKİYE’NİN MERKEZİ

Dolapdere Sanayi Sitesi, Türk otomotiv sektörü için bir markadır. Türkiye ihracatına yüzde 7 katkı sağlayan İkitelli OSB’de Dolapdere Sanayi Sitesi de bu % 7’lik dilime yüzde 1 oranında önemli bir katkı sağlamaktadır. Sitemiz, ülke sanayimize bakım, onarım, imalat ve ihracat olmak üzere farklı alanlarda hizmet veriyor. Sanayi sitemizde mülkünü ofis olarak kullanıp da büyük fabrikalara sahip olan birçok iş insanımız var. Sanayi sitemiz, otomotiv sektörü bağlamında büyük, küçük her çeşit aracın, tamir bakım, imalat ve ihracatına kadar her alanda taleplere yüzde yüz cevap veriyor. Sanayi sitemizin her alanda bakış açısı ve vizyonu çok yüksek. Biz bu vizyonu hayata geçirerek işletmelerimizin katma değeri daha yüksek ürün ve hizmetleri geliştirilebilmesini destekleme hususunda ve bu bağlamda işletmelerimizin mevcut ve potansiyel müşterilerinin memnuniyetini arttırma noktasında, sanayi sitemizi daha modern, daha cazip ve daha işlevsel hale getirmeyi hedefliyoruz.

SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ

Genel kurula katılan üyelerimizin yüzde 80’ine yakınının bizi tercih ettiği bir seçim süreci geçirdik. Çok büyük bir teveccüh olması da bizim yükümüzü ve sorumluluğumuzu bir kat daha artırıyor. Üyelerimizin bize gösterdiği ilgi, alaka ve güveni sarsmadan daha fazla çalışacağız. İkitelli OSB yönetimiyle, bölgemizdeki bütün sanayi sitesi başkanlarıyla beraber uyum içerisinde çalışarak, güzel hizmetler vermek istiyoruz. Ben ve ekip arkadaşlarım hayırlı hizmetler gerçekleştirme azmindeyiz ve inşallah yapacağız. Bu vesileyle herkesin Kurban Bayramını kutluyor; sağlıklı ve mutlu bir gelecek diliyorum.”