İkitelli OSB
Giriş Tarihi : 17-07-2021 09:35   Güncelleme : 17-07-2021 09:35

BİKSAN etkin bir genel kurul geçirdi

Biksan’ın tecrübeli başkanı Nuri Konak genel kurulların toplanma izninden sonra derhal kooperatif üyelerini toplayarak yapılması gereken toplantıyı erkenden bitirmiş oldu. Seri bir toplantı gerçekleştiren Biksan, aldığı kararlarla üyelerine hizmete devam dedi. Yeniden başkanlığa seçilen Nuri Konak kurulun ardından çalışmalarına devam etti.

BİKSAN etkin bir genel kurul geçirdi

 

Bakırköy işyeri işletme Kooperatifi 2020 yılı genel Kurulunu yönetmek üzere üyelerden Timur Koç divan başkanlığına, divan katipliğine Mustafa Macır, Saymanlığa ise Erkan Çetin   oy Birliği ile kabul edildi. Toplantı başlamadan önce Divan başkanı Timur Koç genel kurul gündemini madde madde okudu. Hemen ardından gündemi uygulamaya başladı.

C blok arkasına sağlı sollu ücretsiz otopark yaptık

2019 ve 2020 yılları yönetim kurulu faaliyet raporları Denetim Kurulu faaliyet raporları gider gider hesapları ayrı ayrı okundu. Faaliyet raporunu üyelere okuyan yönetim kurulu başkanı Nuri Konak, 2019 yılı faaliyet raporlarında koronavirüs salgını ve etkileri ile etkin mücadele' için neler yaptıklarını anlattı. Site için gerekli olan rutin bakım onarım temizlik çatı kanal rögar genel temizliklerin zamanında yapıldığını söyledi. 2020 yılında güvenliğe daha çok önem verdiklerini belirtti. 

Nuri Konak: “C Blok arkasına site sahipleri için ücretsiz otopark açıldı. Otopark deyince şimdi biraz bundan bahsetmek istiyorum. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde Organize Sanayi bölgesine giren çıkan araç sayısı artmaktadır. Maalesef İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nin içerisi başkaları tarafından otopark olarak kullanılmaktadır. Kooperatiflerin diğer sorunları da dükkanların önündeki ortak alanların işgali sorunudur. Herkes dükkânın önünün tamamı kendisinin zannediyor arkadaşlar, ben sadece kendi kooperatifim içinde konuşmuyorum. Tüm Organize sanayi bölgesinde bu sorun yaşanıyor. Buradaki sorunun çözümü de bizlerin elinde misafirimiz geliyor misafirler sitemizin içerisini bilmiyor, arabasını koyuyor gidiyor bir başkası da diyor ki bu burada araba var! Yani biz biraz kendimiz bu işlere dikkat edersek, en düzenli sitelerden biri olan Biksan’ı daha iyi işler hale getirmiş olacağız. Bunun için C Blok arkasına otopark yaptık. Arabalarımızı ortalara koymayın, ücretsiz otoparka çekin otoparkımızdan işyerinize bir 40 adım yürüyün. Sağlı sollu iki tane otopark var, gidin bakın orada kaç tane araç var. Ama dışarı çıkın bakın yolların hepsi araba dolu.

Kooperatifimize gelir sağlayan baz istasyonlarımız var Bunlar kiralanarak kooperatifimize büyük gelir sağlanmıştır. Bu geliri Tahmini bütçe de açıklayacağım kalemlerde kullanmayı düşünüyoruz Tabii ki sizlerin onayıyla.

Bilanço gelir gider fark hesapları da özet olarak okunduktan sonra denetim kurulunun raporu üyelere okundu. Ayrı ayrı oylanan raporlar genel kurulun onayından oy birliği ile geçti. Yönetim ve denetim kurulları İbra edildikten sonra seçim yapıldı tek liste olarak seçime giden Biksan işletme Kooperatifinde; Yönetim Kurulu başkan, Nuri Konak, asil üyeler Mustafa Durmuş, Mehmet Alan, İsmail Doğan, Mahmut Deliklikaya, Ahmet Sarıdere Özgür Kaya isimlerinden oluştu. Denetim Kuruluna Ahmet Şanal Nejat Akgün seçildi. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi başkanlığında Biksan’ı temsil edecek kişiler ise Nuri Konak, yedek olarak Mustafa Durmuş olarak belirlendi.

Çatıları yenilemek istiyoruz

Diğer bir işimiz de bu GSM operatörlerinden baz istasyonlarından aldığımız parayı Birtakım gelirlerimizi de ekleyerek, bu da aşağı yukarı bir milyon lira civarında. Bir bütçe yaparak 25 senelik eskiyen çatılarımızı yenilemek için ayırmak istiyoruz. Şimdi bizim elemanlar çatıya çıktıkları zaman biz personelimiz için korkuyoruz. Eskiyen çatılarımızı bu sebeple yenileyeceğiz. Bu iş için paramızın tamamı da yetmiyor. Bunun tamamının tutarı 2,5 milyon lira. Sizlerin de onayı olursa En çürük çatılardan başlayarak çatılarımızı yenileyelim... Hemen bir anda da yapmamız mümkün değil. Bizim yapılarımızda bazı terslikler de var çünkü. Elbette Hepsini aynı anda yap diyorsanız da yönetim için herhangi bir sıkıntı yok. Ama bu iş için aidat almak zorunda kalacağız. Onun için yönetim olarak size Diyoruz ki paranız yettiği müddetçe çatılarımızı yenileyelim bunu onayınıza sunuyoruz. 

Yeşil alanlarımızı daha dikkatli kullanalım

Yeşil alanlarımız görüyorsunuz çok güzel yeşil alanlarımızda var sitemizde ama orada da bazı sıkıntılarımız var bu konuda sizlerden de anlayış bekliyoruz Burası yeşil alan. Ama maalesef genel kurul Bittikten sonra gidip Bakın tavuk çiftliği de var kaz çiftliği ile var köpek kulübeleri de var Yahu adam orada koyun besliyor Lütfen biraz en azından temizliklerine dikkat edelim. 

Örneğin köpek gezdiriyorsunuz buna saygımız var ama en azından tasmasını takın bana diyorlar ki Korkma Korkma bir şey yapmaz ısırmaz… Öyle diyorlar ama bizim üyemizi köpek ısırdı. Şimdi davalık oldular Şimdi ben korkmuyorum da köpek biliyor mu benim korkmadığı mı? 

1 ağustostan başlayarak bir miktar aidatlara zam yapıyoruz

Aidatları artış yaptık ama fazlaca da bir artış yapmıyoruz Şuna da emin olabilirsiniz ki Organize Sanayi Bölgesi içerisinde en az aidat alan kooperatiflerden biriyiz.

Bu maddelerde genel kuruldan geçtikten sonra dilek ve temenniler bölümünde Erkan Çetin siteye plaka okuma sisteminin getirilmesini istedi. Bir başka üye çevredeki siteler yüzünden havanın çok kirli olduğunu bu konuda İOSB ‘nin ne yapabileceğini sordu.

 Yönetim kurulu başkanı Nuri Konak üyeler tarafından da onay gören plaka okuma sistemini bu genel kurulda karar alınmadığını ama gelecek yönetim kurulunda gündemlerine alacaklarını ifade etti. Hava kirliliği konusunda da İOSB nin sadece uyarı görevi olduğunu anlattı.

Genel kurul bu dilek ve temennilerin sunulmasının ardından sona erdi.