GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-06-2021 14:21   Güncelleme : 25-06-2021 14:21

Tatil Kredisi Başvurularında Büyük Artış!

Normalleşme sürecine doğru atılan adımlar, kademeli olarak açılan sosyal alanlar ve okulların kapanması ile başlayacak yaz tatili ve yaklaşan bayram; tüketicilerin tatil kredisine olan ilgisini artırdı.

Tatil Kredisi Başvurularında Büyük Artış!

 

12 milyon ziyaretçisi ile kredi tüketim analizini en doğru yapan firmalardan olan Hangikredi’nin CEO’su Oray Durmazoğlu yaptığı açıklamada “2021 yılı ekonomi anlamında değişik ve öngörülemez devinimlerin yaşandığı bir yıl oldu. Pandemi süreci ile farklı alanlarda yoğunlaşan kredi ihtiyaçları, özellikle yaz aylarının gelmesi ve vatandaşların psikolojik olarak bir nebze de olsa uzaklaşma, yakınlarını görme ihtiyacı ile tatil kredi başvurularında farkedilir bir ivmeye yol açtı. Bu beklediğimiz bir durumdu. Bu yıl özellikle bankaların buna yönelik hazırlayacağı özel paketlerle iç turizmin bir nebze de olsa nefes alacağına inanıyoruz Geçtiğimiz yıl 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank bu kredi türünü öne çıkarmıştı. Bu yıl çok sayıda özel banka da ihtiyaç kredisi kapsamında tatil kredisi kampanyası yapıyor. HangiKredi’de tatil kredisi için yapılan aramalar da bir önceki aya göre %164 artış gösterdi. Turizm şirketleri de iptal garantili tur ve otel rezervasyonlarına ağırlık vererek, bu sürece destek veriyor.” dedi

Hangikredi.com hakkında

HangiKredi; ihtiyaç, konut, taşıt ve kobi kredilerinin yanında, kredi kartı, mevduat, yatırım ürünleri  ve sigorta alanlarındaki bankacılık ürünlerini kullanıcılarına en avantajlı fiyat teklifleri sunarak hızlı ve kolay karşılaştırma ve başvuru yapmalarını sağlayan online bir platformdur.

13 yılı aşkın tecrübeye sahip HangiKredi; müşterilerine en iyiyi sunmayı hedefleyen uzman ekibiyle, aylık ortalama 12 milyon kullanıcıya  hizmet vermekte ve 1 milyon üzerinde bankacılık ürünlerinin başvurularını bankalara iletmektedir.

Türkiye’de internette kredi araması yapanların %50’sine erişen, Türkiye’nin en büyük yatırım şirketleri arasında yer alan ve bünyesinde Kariyer.net, Sigortam.net, Arabam.com, Cimri.com, Emlakjet.com ve daha bir çok siteyi barındıran ve iLab Holding’in önemli iştiraklerinden biridir.