GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-05-2022 14:14   Güncelleme : 17-05-2022 14:18

Mehmet Yalçınkaya’nın yeni kitabı “Esnaf” raflarda yerini aldı

MasterChef Mehmet Yalçınkaya’nın yeni kitabı ESNAF raflarda yerini aldı. “Gelecekte kaybolmamak için geçmişe sahip çıkmak şart” mottosuyla çıkan, 81 çok özel tarifle okuyucuyla buluşan ESNAF kitabı, unutulmaya yüz tutmuş esnaf yemeklerinin yanı sıra, esnafa yepyeni önerilerde sunuyor.

Mehmet Yalçınkaya’nın yeni kitabı “Esnaf” raflarda yerini aldı

Yüzlerce yıldır süregelen esnaf ritüellerinin yeni nesil ile buluşacağı, geçmişin arka odalarında yenilen lezzetli tariflerinin gelecekle bağ kuracağı bu özel kitap için şef Mehmet Yalçınkaya; “Her şey MasterChef çekimlerinde yaptığımız geleneksel bir yemeğin gençler tarafından bilinmemesini fark etmem ile başladı” diyor ve ekliyor “Vazgeçilmez esnaf yemekleri, esnaf lokantalarına benim önerim olan yepyeni tarifler ve unutulmaya yüz tutmuş reçetelerle, kendi mutfağımızın geleceğe taşınmasına aracı olacağını düşündüğüm ESNAF; aynı zamanda evde yapılabilir uygulaması kolay yemekleri de sizlerle buluşturuyor.

Bu kitap ile bir yandan da esnaf kültürünü günümüze taşımak ve bu çok özel topraklarda yetişen sebatkâr ve çalışkan emekçi çalışanlarımızın yıllardır biriktirdiği değerlerle sizler arasında kurulmuş olan, sıcak ve samimi bağın yenilenmesi için köprü olmak istiyorum.”