REKLAM
Giriş Tarihi : 28-04-2022 12:10   Güncelleme : 28-04-2022 12:10

Hazır giyimin sıradanlığıyla vedalaşın

Giysiniz, dünya markası kumaşlarla, usta ellerden çıksın, bedeninize ve ruhunuza tam otursun.

Hazır giyimin sıradanlığıyla vedalaşın

Mehmet Yılmaz Kimdir ?

1986 yılında artık terzi kalfası olmuştur. Terzilik zanaattır, okul diploması ustalık için yeterli olmaz. Nitekim 1995 yılında senelerdir hizmet ettiği ustası artık Mehmet Yılmaz`ın “usta” olduğuna kanaat getirir.

İşte aynı yıl Mehmet Yılmaz “ YILMAZ MODA EVİ ” ismiyle faaliyete geçer. Kendisi de artık terzilik mesleğine yeni çıraklar ve kalfalar kazandırma ehliyetine sahiptir. Modayı yakından takip eden Mehmet Yılmaz işini şu ifadelerle tanımlar ;

 

“2022 yılı meslekteki 41 ‘nci yılım. Modayı ve yeni teknolojiyi her zaman yakından takip ediyorum. Kusursuzluğu kendi ölçülerinde yaşamak isteyen beylere takım elbise, tek ceket, tek pantolon ve hatta gömlek dikiyoruz. Ismarlama olarak diktiğimiz tüm ürünler kendi atölyemizde el işçiliği ile imal ediliyor. Kusursuzluk ve mükemmelik tek hedefimiz. Bunun için ölçüleri son derece dikkatle alıp, uygulama aşamasında en az iki kez prova yapıyoruz ve kullandığımız kumaşlarda son derece seçici davranıyoruz. Erkek kumaşlarında Holland&Sherry markasını tercih ediyoruz. Her türlü güncel takım elbiseyi , klasik smokin veya frak`ı usulünce dikebiliyoruz. Dikilen ürünün müşterimize özel olması da son derece önemli, bunun için ceketin içine ve gömleğin robasına nakış makinamız ile müşterimizin adını da işleyebiliyoruz. Vakti kısıtlı müşterilerimize ofislerine veya iş saatleri dışında evlerine gitmek suretiyle komple servis verebiliyoruz. Aynı şekilde provaları da tercihlerine göre ev veya iş yerlerinde yapabiliyoruz. Bizim için en büyük mutluluk, dikmiş olduğumuz takım elbise veya gömleği teslim ettiğimiz an müşterimizin yüzündeki mutlu tebessümdür.”

Mehmet Yılmaz felsefesini William Shakespeare`den bir alıntı ile özetler ; “İŞİNİN EHLİ OLAN MÜŞTERİSİZ KALMAZ” Giyimine özen gösteren beyefendilere sadece bir telefon uzaklığındayız…

Takım Elbise

Taksim Beyoğlu nda hizmet veren Yılmaz Moda Evi takım elbisesi ve diğer üst giyim ürünleri, tamamen size özel ve kişisel vücut ölçü ve anatominize uygun olarak “el işçiliği” ile üretilir. Takım elbisesiniz, vücut yapınıza en uygun oranların tespiti için metot yöntemi ile formüle edilmektedir. 120`s ten 210`s”e kadar olan yünler, yabani ve taranmış deve tüyü ve kaşmirler, nadir ve narin vikunalar nitelikli kumaş çeşidimizi oluşturur. Düğme ilikleri elde örülmüş, iç terzi cepleri kumaştan yapılmış, yakası elde uygulanmış, klapaların üzeri elde işlenmiştir. Yılmaz Moda Evi elbisesinin rahatlık ve giyilebilirliği, hazırlanış ve dikiş sırasındaki her işlemden sonra tekrarlanan ütüleme sayesinde elde edilmektedir. Son olarak, kumaşa hafızasında kalacak olan son formu verebilmek için usta bir terzi tarafından ve elde en az iki saat süre ile ütülenir. Gerçek boynuz ucundan ya da sedeften yapılmış düğmeler ve son teknoloji ürünü Japonya`nın ‘Cupro` ham maddesinden imal edilen astar kullanılır. Kol ve beden provalarının birer hafta arayla uygulandığı takım elbiseniz, siparişinizden 3 hafta sonra size özel askı ve kılıfında teslime hazır olacaktır. Tüm bu özellikler; bir Yılmaz Moda Evi giysisini diğerlerine göre daha seçkin, şık, rahat ve gerçekten kişise özel kılar.

 

Gömlek

Yılmaz Moda Evi gömleği tamamen size özel ve kişisel vücut ölçülerinize uygun olarak üretilmektedir. İdeal ölçüleriniz belirlendikten sonra size özel kalıp çıkartılarak prova gömleğiniz ile sizin onayınız alınır. Sipariş gömleklerinizin dikiminde İngiliz “Tek İğne” dikiş tekniği kullanılır ve dikim bir santimetrede dokuz iğne batımı ile oluşturulan üst kalitede gerçekleştirilir. Yakanızın uzun süre muntazam kalması ve kullanım sonrası bakım işlemlerinden olumsuz etkilenmemesi için, yaka kuşağı “Ters Kuşaklama” yöntemi ile yapılandırılır. Kullanım alanınızın ve alışkanlıklarınızın gereklilikleri doğrultusunda gömleğinizin yaka, manşet ve göğüs içi yapılandırmaları üç farklı sertlikten oluşan ve yıkama, ütüleme gibi kullanım sonrası bakım işlemlerinden olumsuz yönde etkilenmeyen birinci sınıf tela kullanımı ile gerçekleştirilir. Kumaş koleksiyonumuz, her sezon yenilenen, dünyanın en üst düzey kumaş üreticilerinin Mısır, Amerikan ve Sea Island pamuklu kumaşlarından oluşur. Şehir gömlekleri sedef, spor gömlekleriniz boynuz ya da korozo düğmeler ile zenginleştirilir. Bütün bu özelliklerle gömleğinizin kişisel vücut ölçülerinize uygun, daha dayanıklı, doğal, rahat, konforlu ve şık hale gelmesi sağlanmış olur.

 

Smokin

Yılmaz Moda Evi smokini, en özel günlerinizde en özel anlarınızda size eşlik etmek üzere özel olarak hazırlanmaktadır. Smokin ceket ve pantolonlarına en uygun yün ve tiftik karışımlı İtalyan veya İngiliz kumaş modellerini farklı saten veya grogren kumaşlarla zenginleştirirken, yine aynı kumaşlardan size özel papyon ve kuşak modellerimizi de sunmaktayız. İsteğiniz doğrultusunda, smokininizi size özel üretilecek rugan ayakkabı modelleriyle tamamlayabiliriz. Smokininiz aynı takım elbisede olduğu gibi kişisel vücut ölçülerinize uygun olarak, tamamen el işçiliği ile ve anatominize en uygun şekilde sizin için 3 hafta içinde hazırlanmaktadır.