GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2022 11:40   Güncelleme : 29-04-2022 11:40

Yılmaz:’’ Esnaf ve sanatkarın tanımının yapılsın’’

Ramazan ayının manevi ikliminde Yenikapı’da İstanbul esnaf odaları başkanları yönetim, denetim kurulu üyeleri ve esnaf oda üyeleri geleneksel iftar programında bir araya geldi.

Yılmaz:’’ Esnaf ve sanatkarın tanımının yapılsın’’

Ramazan ayının manevi ikliminde Yenikapı’da İstanbul esnaf odaları başkanları yönetim, denetim kurulu üyeleri ve esnaf oda üyeleri geleneksel iftar programında bir araya geldi. Ahi sofrasında TBMM Başkan Vekili Celal Adan, Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı da katılarak esnafın Ramazan sevincine ortak oldu.

İftar programında konuşan  İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, salgın nedeniyle 2 yıl boyunca iftar programı düzenleyemediklerini hatırlatarak, bir araya gelebildikleri için çok sevinçli olduğunu belirtti. Başkan Yılmaz, ” Cenab-ı Hakk’a şükürler olsun ki, bu yıl Ramazan ayında, şu mübarek iftar sofralarımız vesilesiyle, esnaf camiamızın kardeşlik halkasını, yeniden yaşama, ramazanın sevinci hep beraber paylaşma imkânı bulduk. Daha nice, güzel vesilelerle buluşmayı diliyorum. Cenab-ı Allah aziz milletimizin, esnaf ve sanatkarlarımızın yar ve yardımcısı olsun, sofralarımızdan bereketi, vatanımızdan huzuru eksik etmesin. Birliğimiz, bütünlüğümüz ve kardeşliğimiz daim olsun. Bu mübarek akşamda sizlerle birlikte olmaktan ve aynı iftar sofrasında bulunmaktan duyduğum bahtiyarlığı bir kez daha ifade etmek istiyorum.” dedi.

İftar sonrasında Başkan Yılmaz, günün anısında TBMM Başkan Vekili Celal Adan’a, Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’ya ve CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek’ Ahi sancağı takdim etti.

Plaket takdiminden sonra Başkan Faik Yılmaz TBMM Başkan vekili Adan ve milletvekillerinden ‘’esnaf ve sanatkarların’’ Mecisten tanımının yapılmasını istedi.