İkitelli OSB
Giriş Tarihi : 29-04-2022 10:26   Güncelleme : 29-04-2022 10:47

İkitelli OSB yoğun mesaide

Göreve başladığı günden bugüne kadar sanayi ve sanayicilerimizin yanında olan, İOSB Çalışanlarını destekleyen ve motive eden İOSB Yönetim kurulu başkanı Mustafa keskin ve ekibi İOSB’nin yer tahsisi için yoğun mesai harcamaya devam ediyor

İkitelli OSB yoğun mesaide

Türkiye'deki sanayi için ikinci İkitelli  lazım

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi GAP’tan sonra Türkiye’nin en büyük ikinci büyük projesidir. Diye sözlerine başlayan Mustafa Keskin, Bölgenin önemini anlatmak için: “Bir insana yaşamak için nasıl nefes lazımsa,, Türkiye'deki sanayi içinde İkitelli organize sanayi Bölgesi lazım” ifadelerine yer verdi.

 

İkitelli’yi iyi tanıtmak gerekiyor

“ikitelli, Aklınıza gelen her türlü üretim çeşitliliğine sahip organize sanayi bölgesidir. Ağır sanayiden, iğneden ipliğe kadar bütün üreticilerinin muhakkak bağının olduğu çok yönlü bir yerdir İkitelli. Makine imalatı, mobilya imalatı, hatta bakın bunların çok daha fazlasını sayarım ama savunma sanayisi için önem arz eden İHA’'lar  dahiL İkitelli’de üretildi.. Tank yedek parça imalatı yapılıyor. Türkiye'nin en büyük mobilya kenti ikitellide… Mesela Türkiye'nin en büyük ambalaj sanayi, kalıp sanayi burada. Dolayısıyla İkitelli’yi iyi tanımak iyi tanıtmak gerekiyor” şeklinde konuştu

 

 Bir günlük mesaisinde rekor görüşmelere ve planlamalara imza atan Keskin ve ekibinin kısa sürede iletişim kurduğu görüşmeler ise şöyle:

 

Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı Ziyaret Etti

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Keskin, yönetim kurulu üyelerimiz ve Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile görüşerek, İkitelli OSB’nin yeni hedefleri, projeleri ve İkitelli sanayicisinin yer tahsisi taleplerini arz etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Mustafa Keskin ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi

Bir araya gelerek, görüşen hazirun İstanbul’da üretim, istihdam ve eğitim adına OSB’ler ile iş birliğine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

 

Yönetim Kurulu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara resmi temasları kapsamında son olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret ederek; İkitelli’nin üretim potansiyeli, yeni dönemdeki hedef ve projeleri, sanayicilerimizin beklentilerine yönelik bilgilendirme yaptı.

Devlet ve işverenin el ele vererek, yaratacağı güç ve enerji ile Türkiye’nin kalkınmasına büyük katkılar sağlayacağını ifade eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sanayicilerimizin ülke ekonomisinin lokomotifi olduğunu da vurguladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin ise öncelikle kendilerini kabul ettikleri için Devlet Bahçeliye teşekkürlerini iletti ve İkitelli’nin sayısal verileri hakkında bilgi verdi. Sanayicilerimizin yeni yer talepleri olduğunu ve bunun karşılandığı taktirde daha büyük üretim kapasitesinin yakalanacağını belirten Mustafa Keskin, en kısa zamanda Devlet Bahçeli’yi İkitelli’de ağırlamaktan onur duyacaklarını da ifade etti.

 

 

Mustafa Keskin, MHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Celal Adan’ı ağırladı

Mustafa Keskin, kendisini tebrik etmek amacıyla ziyaretine gelen MHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Celal Adan’ı ağırladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin İkitelli’de Özak Tekstil’de Ağırlandı

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin ve yönetim kurulu üyeleri; bölgemizin önemli firmalarından Özak Tekstilin çalışanlarıyla iftar sofrasında buluştu.

 

İkitelli OSB Geleneksel İftar Yemeği, Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi

 

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin ve yönetim kurulu üyeleri, geleneksel iftar yemeğinde buluştu; İstanbul Vali Yardımcısı Günay Öztürk, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Abdurrahman Aydın, Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Beylikdüzü OSB Başkanı Adnan Keleşoğlu, Başakşehir Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, Başakşehir’in ileri gelen bürokrat ve yöneticileri, İkitelli OSB’de görev yapmış başkanlar, kooperatif başkanları ve bölgenin önemli sanayicilerini ağırladı.