İkitelli OSB
Giriş Tarihi : 06-04-2022 14:00   Güncelleme : 06-04-2022 14:00

Triko Center’da Ahmet Oğul mayası tuttu

İkitelli organize sanayi bölgesinde bulunan, tekstil üreticilerin merkezi olarak bilinen Triko Center,  2021 genel kurulunu İkitelli organize sanayi bölgesi başkanlık hizmet binasının konferans salonunda gerçekleştirdi.

Triko Center’da Ahmet Oğul mayası tuttu

İkitelli organize sanayi bölgesinde bulunan, tekstil üreticilerin merkezi olarak bilinen Triko Center,  2021 genel kurulunu İkitelli organize sanayi bölgesi başkanlık hizmet binasının konferans salonunda gerçekleştirdi.

Yeterli çoğunluk oluştuktan sonra genel kurul açıldı. Divan başkanlığına Marmara birlik temsilcisi M. Vural Koç, yardımcılığına Mehmet Tereci, yazmanlığa Kürşat Demirtola, oy saymanlığına Adnan Laçin ve Nihat Dinçer oy birliği ile seçildi.

Genel kurulda saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’nın okunması ile gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

2021 faaliyet raporunu Başkan Ahmet Oğul , denetim kurulu raporunu ise Kemal Esertaş, bilanço  gelir gider raporlarını ise Mustafa Akdağ okudular.  Üyelere müzakereye açıldıktan sonra oybirliği ile raporlar kabul edildi. Yönetim kurulu da oy birliği ile ibra edildi.

Yönetim kurulu ibra edilmesinden sonra gündemde bulunan yönetim kurulu seçilmesi maddesine geçildi.  Tek liste ile aday olan Ahmet Oğul oy birliği ile  tekrar seçildi.

Triko Center’ in 4 yıllığına seçilen  yeni yönetim kurulu listesi şu şekilde oluştu.

Başkan Ahmet Oğul

 Oğuz Güneşli

Mustafa Akdağ

 Yasin Güngör

 Celalettin Mayda

Yedek yönetim kurulu listesi;

Adnan Laçin

Cihan Kaygusuz

Arif Dinçer

Subay Erol

Mustafa Tekin

İOSB ve  Marmara kooperatif birliğine Başkan Ahmet oğul seçildi.

Yönetim 2022 yönetim kurulu faaliyet raporu ve bütçe raporlarının okunmasının ardından müzakereye açılarak oybirliği ile kabul edildi.

Kooperatife ait alanların kiraya verilmesi ve miktarının M2’nin 30 TL’den az olmaması kaidesi ile mevcut kiralarının artış oranlarının yasal oranda olması, kira kontratının 5 yılı geçen kiracılar ile yeniden fiyat belirlenmesi için yönetim kuruluna yetki verildi. Ortak alanı işgal eden işyeri sahiplerine aylık  M2 500,00 TL işgaliye cezası kesilmesi için yönetim kuruluna yetki verildi.

Triko Center’ın tek giriş çıkışı olmasında dolayı, site içinde yoğun trafik ve giriş çıkışlarında sıkıntı yaşanıyor. Bu problemi gidermek için Bedrettin Dalan Bulvarına giriş çıkış kapısı projelendirilmesi için yönetim kuruluna yetki verildi.

Kooperatifin içinde bulunan 581 ada 1 parsel adanın yeraltı otoparkı olarak kullanılan bölümün günü birlik tesis olarak kullanabilmesi için yönetim kuruluna yetki verildi.

Gündem maddelerinin tümünün geçtiği genel kurul Ahmet Oğul üyelere yapmış olduğu konuşmalarda şunları söyledi; ‘’bize göstermiş olduğunuz güven ve teveccühten dolayı sizlere teşekkür ederim. Sanayi sitemiz İkitelli organize sanayi bölgesinin en önemli lokasyonunda bulunuyor. İşyerlerimizin değerini koruyup dahada artırmaya çalışacağız.  Sanayicimizin işlerin de kolaylaştırmak adına çalışmalarda bulunacağız. Bütün üyelerimiz ve sanayicilerimiz yönetimimize karşılaştıkları sorunları ve sıkıntıları bildirebilirler. Pandemide kaybettiğimiz üyelerimize Allah’tan rahmet diler. Sağlıklı günlerde görüşmek ümdiyle…’’