İkitelli OSB
Giriş Tarihi : 05-04-2022 20:27   Güncelleme : 05-04-2022 20:27

  Hanoğlu’na Üyelerden Tam Puan

Otomotiv dünyasının Türkiye’deki merkezlerinden biri olarak bilinen ve otomotiv yan sanayii içerisinde özellikle, tamir ve yedek parça da marka haline gelmiş İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin en köklü sanayi sitelerinde biri olan Dolapdere Sanayi Sitesi’nin 2021 genel kurulunu, Dolapdere sitesinin kendi bünyesin bulunan Dolapdere İş merkezinin üst katında gerçekleştirdi.

  Hanoğlu’na Üyelerden Tam Puan

 

2021 yılının pandemi sebebi ile geç yapılan genel kurulda seçilen Ömer Hanoğlu ve ekibi 6 ay yaptığı çalışmalarla üyelerden tam puan aldı.

Genel kurul yeterli çoğunluk oluşturulduktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile açıldı. Kooperatifin üye olduğu Marmara kooperatifler Birliği temsilcisi M.Vural Koç  Divan başkanlığına, Ali Erdoğan yardımcılığına seçildi.

Genel kurulun faaliyet raporunda yapılan çalışmalar şu şekilde özetlendi;

‘’Kooperatifimiz içinde bulunan aydınlatmalar yetersiz olduğundan tüm lambalar LED armatörle değiştirildi. Kooperatifimizin işlevsiz web sitesi yeni şekliyle faaliyete alınarak , Web sitesinde  kredi kartı ile ‘Aidat Ödeme Sistemi’ kurulmuştur. 24.Ada işyerlerinin kat mülkiyet tapuları çıkarılmıştır. Atölye bloklarının “kat yükseltme proje tadilatları” yapılarak bakanlığa gönderildi.

sağlık kabinine ve 112 acil servisine çevrilmesi için çalışmalar başlatıldı. Başakşehir Belediyesi, İBB, Kaymakamlık ve sivil toplum örgütleri ile zayıflayan ilişkiler sürekli ziyaretler ile mükemmel seviyeye gelmiştir. Site içinde bulunan bazı bölgelere cep otopark yapılarak, otopark sorunu çözülmüştür. Çöp alanları düzenlenerek görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için çöp konteyner yerleri yapıldı.’’

Denetleme raporu, bilanço ve gelir giderin okunması ile yönetim kurulu oy birliği ile ibra edildi.

2022 yılı faaliyet raporunda ise yapılacak şu şekilde özetlendi.

Sanayi Sitemizde bulunan yolların bütçemiz el verdiği ölçüde asfalt ve beton tamirlerini yapmak, Kapatılan oto yıkama tesisinin yerine “Sağlık Kabini” ve “112 Acil Servis” yapılarak faaliyete geçirilecektir. (Hizmete başlamıştır.) 698 ada 3 parsel de bulunan (24 ada A Blok ) sosyal tesisin çatısının yapmak. Kooperatifimizin menfaatleri doğrultusunda kiraya verilen bildirimleri yapılan yerlerin uygunluğunu denetlemek yapı yönetim planına uygun olan alanların faaliyete geçmesini sağlamak. Genel Kurulda alınan kararların uygulamasını yapmak, Site yönetim planının uygulanmasını sağlamak. Sitemizle ilgili yapılmakta olan güvenlik, temizlik, tamir-bakım v.s. hizmetler yerine getirilerek, kamu kurum ve idarelerine verilmesi gereken bildirim ve beyannameleri vermek, OSB’mizle ve üst birlikle ilişkilerimizi yürütmek. Site güvenliğini sağlamak için giriş çıkış kapılarında düzenleme yapmak. Site güvenlik kamera sistemini genişletmek ve ilave kameralar ile güvenlik seviyesini arttırmak. Sitenin uygun yerlerine reklam alanı yaparak kooperatife gelir sağlamak.

Gündem maddelerinin oybirliği ile geçtiği genel kurulda Başkan Ömer Hanoğlu dilek temenniler maddesinde yaptığı konuşmada şunları söyledi; ‘’ bütün üyelerimize bize göstermiş olduğu teveccüh için teşekkür ediyorum. 2021 yılının ikinci yarısında devraldığımız görevi  6 ay içinde anlattığımız  çalışmaları gerçekleştirdik.  Vizyonumuz bu çalışmalarla sınırlı değil. İleri ki zamanlarda Dolapdere sanayi sitesinin hak ettiği yere gelmesi için projelerle sizlerin önüne geleceğiz. Rahmetli başkanımız Rafet Ayık’a ve pandemi de kaybettiğimiz tüm üyelerimize rahmet diliyorum. Sağlıklı güzel günler görüşmek ümidiylesizleri Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum