EKONOMİ
Giriş Tarihi : 04-03-2022 17:20   Güncelleme : 04-03-2022 17:20

SOCAR MARINE, yurt içi deniz yakıtı pazarında satışlara başladı

Faaliyet alanına yurt içi denizcilik yakıtı pazarını da katan SOCAR Türkiye iştiraklerinden SOCAR MARINE'nin Marmara, Ege ve Akdeniz'de satışlara başladığı bildirildi

SOCAR MARINE, yurt içi deniz yakıtı pazarında satışlara başladı

 Faaliyet alanına yurt içi denizcilik yakıtı pazarını da katan SOCAR Türkiye iştiraklerinden SOCAR MARINE'nin Marmara, Ege ve Akdeniz'de satışlara başladığı bildirildi.

Şirketten yapılan açıklamada, 2013'ten bu yana faaliyetlerine devam eden ve yıllık 700 bin ton satış rakamına ulaşan SOCAR MARINE'nin yurt için pazarında deniz ve kara tankerleriyle yolcu ve yük gemilerinden turizm teknelerine, balıkçılardan kamu kurumlarına kadar geniş bir yelpazede müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vereceği belirtildi.

SOCAR MARİNE'nin yıllık yaklaşık 450 bin tona yaklaşan yurt içi pazarında faaliyet alanını genişleterek kamu kurumlarına da deniz yakıt ikmaline başladığı ifade edilen açıklamada, ocak ayı itibarıyla iki önemli kamu kuruluşunun yakıt ikmallerinin SOCAR MARINE tarafından tedarik edildiği kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SOCAR Türkiye Petrokimya ve Rafineri İş birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, şu değerlendirmelerde bulundu:

'SOCAR MARINE, uluslararası denizcilik yakıtları pazarında Türkiye limanları fiziksel ikmallerin yanı sıra, Cebelitarık'tan Singapur'a, Rotterdam'dan Güney Afrika'ya kadar tüm uluslararası limanlarda yakaladığı üstün hizmet anlayışını yurt içi pazarda da Hopa'dan İskenderun'a kadar bütün limanlarda yaymayı amaçlıyor. SOCAR MARINE, 2021 itibarıyla bu kapsamda yatırımlar yaparak yurt içi pazarda önce Marmara ve Ege'de, sonra Akdeniz'de deniz yakıtı satışına başladı. Ocak ayı itibarıyla da Trakya ve Batı Karadeniz'de ikmallere başlayan SOCAR MARINE, kara ve deniz yoluyla müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda eksiksiz hizmet vermeyi ve iç piyasada rekabetçi yaklaşımıyla fark yaratmayı hedefliyor.'