GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2022 19:37   Güncelleme : 23-02-2022 19:37

Vizyoner Bakış Açısı YEDPA’YI Yatırımcı İçin Cazibe Merkezi Yaptı

“Bugün yaşanan birçok zorun geçmiş yönetimlerin hatalarından kaynaklı olduğunu eski üyelerimiz çok iyi biliyor. Biz bugün YEDPA’yı kalkındıracak projeleri hayata geçirmeye ve değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. YEDPA’nın her bir üyesi yanlış kişilerin yanlış yönlendirmesine prim vermeyecektir”

Vizyoner Bakış Açısı YEDPA’YI Yatırımcı İçin Cazibe Merkezi Yaptı

 

YEDPA Yönetim Kurulu Başkanı Salih Sami Atılgan, 2021’de pandeminin varlığını, ekonomide ortaya çıkan belirsizlikleri, döviz kurlarında ve faizlerde yüksek dalgalanmaları, yüksek enflasyonu ciddi bir şekilde hissettiğimizi belirtti. 2022’nin yeni umutlara vesile olmasını dileyen Atılgan, ülkemizin potansiyeline ve insanlarımızın dinamizmine inandıklarını söyledi. Yaşanan zorlukların geride bırakıp arzu edilen geleceği inşa etmeye devam edeceklerini kaydeden Atılgan üyelere şöyle seslendi:

“YEDPA olarak bütün zorluklarına rağmen 2021 bütçe rakamlarımızı ve iş programımızda ortaya koyduğumuz hedefleri gerçekleştirdik. Günlük yaşamımıza etki eden her türlü faaliyetimizi iş hayatımızda bir olumsuzluk yaratmayacak düzeyde en ekonomik ve en yüksek faydayı ortaya çıkaracak bir anlayışla sağladık. 2022 yılında bütçemizin %80 den fazla kısmını oluşturan doğalgaz %220, elektrik, %130, asgari ücret %52 artmış olmasına rağmen iyi bir çalışma ile gelir gider dengemizi ayarladık. YEDPA olarak biz sadece %34 bir artışla devam ettiriyoruz. Yakıt düşüldüğünde benzer yerlere göre en ucuz aidat toplanan yine en ucuz otopark ücreti alan iş merkezi durumundayız.

GES’LE 2.5 MİLYON TL GELİR

GES projemizin yakın zamanda devreye alacağız. YEDPA’ya değer katacak ek yıllık 2.5 milyon TL ilave gelir sağlayacak çevreci ve geri dönüşümlü örnek bir projemiz olan 1100 kwat/saat enerji üretecek olan YEDPA GES güneş enerji santralı projesi bitmek üzere. 650 bin USD dolar bütçe ile gerçekleşen projemizi döviz artışlarından çok etkilenmeden fazlaca bir ek bütçeye ihtiyaç duymadan tamamladık. Açılış için hazırlıklara başladık. 

İMAR ISLAHINI ÇÖZÜYORUZ

YEDPA’da işyeri tapuları kadar önem arz eden bir konu arsamızda çok önemli bir aşamaya geldik. Ataşehir Belediyesinin bölgemizde yaptığı imar ıslah çalışmalarında aktif rol aldık ve çözümün en önemli parçası olduk. Böylece arsa üzerinde daha önce elimizden alınan mülkiyet haklarımızı garanti altına aldık. Hisse devirleri yapıldı, tapu tescilleri dahil tüm süreçler tamamlandı. Bu çalışmalar sırasında biz, bölge sakinleri ve Ataşehir Belediyesi tarafından makul bir çözüm ortaya kondu. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ilçedeki tüm siyasi partilere desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Bundan sonra imar planlarıyla ilgili İBB ve tüm partilerdeki ilçe belediye meclis üyelerimizden benzer şekilde destek bekliyoruz.

BU VİZYONUN BAŞKA ÖRNEĞİ YOK

Tapuların alınması, YEDPA arsasının mülkiyetinin YEDPA uhdesine geçiyor olması, YEDPA’da dükkan ve kira değerlerinde ortaya çıkan artışlar, öz kaynak yaratmaya yönelik yapılan çalışmalar, atıl alanların değerlendirilmesi, kiraya verilmesi, otopark uygulamaları, GES projesi İstanbul’da henüz hiç bir ticaret ve sanayi merkezinde olamayan YEDPA yönetiminin vizyoner bir bakış açısı geliştirmesiyle gerçekleşmiştir.

DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

YEDPA yönetimi olarak, kümelenmenin en iyi yapıldığı, Türkiye ve Dünyada örnek modellerden ülke ekonomimize büyük katkı sağlayan sorumluğumuzun farkındayız. Uzun yıllardır birçok sorununu çözdük, birçok proje kazandırdık kazandırmaya devam edeceğiz. Bütün bu yapılan bu çalışmalarımız sonucu, iyi niyetli kabul edemeyeceğimiz bazı şahıs ve çevrelerin iştahını kabartmıştır YEDPA dışından da mevcut yönetimin dengeli, tarafsız ve ilkeli tutumundan rahatsız olan bazı kişilerden destek bulmaktadırlar. Mevcut yönetimimiz ile dengeli, tarafsız ve ilkeli duruşumuzdan ödün vermeden YEDPA’ya sahip çıkmaya devam edeceğiz.

BU KARDEŞLİK BOZULMAYACAK

6 ay önce genel kurulda nerdeyse bütün kararlarını oy birliğiyle almış, şefaflık, hesap verebilirlik ve istişareyi ilke edinen Yönetim Kurulumuz, büyük bir özgüven, şevk ve heyecanla görevine devam etmektedir. YEDPA’ya değer katan projeleri ve 2. etap YEDPA binalarını hayata geçirmeye odaklanmış durumdayız.  İnanıyoruz ki, YEDPA’lılar da bu ahengin, birlik, kardeşlik ve dayanışmanın bozulmasına fırsat vermeyerek önümüzdeki dönemde de bu değerlere sahip çıkmaya devam edecektir.

ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ

YEDPA’nın yatırımcılar içinde bir cazibe merkezi olması, otomotiv dışında uygun sektörlere kapılarını açması,  YEDPA’nın yaşadığı süreci bilmeyen pek çok yeni üyenin ortaya çıkmasına neden oldu. Biz yönetim olarak o üyelerimizi de bilgilendireceğiz. Yanlış kişilerin yanlış yönlendirmeleri nedeniyle YEDPA’nın zarar görmesine fırsat vermeyeceğiz. Bu konuda YEDPA’yı ve süreçleri bilen tüm YEDPA’lıların da YEDPA’ya sahip çıkması anlamlıdır. Yönetim olarak bizlerde enerjimizi ve vaktimizi YEDPA’ya değer katan projeler için harcayacağız. Hep birlikte hedeflerimize ulaşacağız başarılarla dolu bir gelecek oluşturacağız. Eski üyelerimiz çok iyi biliyor ki; YEDPA’nın bugün çözmekte zorlandığı Tapu, YEDPA arsası gibi temel problemler geçmiş dönemin yönetim hatalarından kaynaklıdır.

HEDEF YEDPA LOJİSTİK MERKEZİ

Yaşadığı bunca olumsuzluğa rağmen bugün YEDPA sadece bir işyeri topluluğu değil yatırımcılar içinde cazip bir merkez haline gelmiştir. Son on yıllık periyotta YEDPA’daki bu değişim ve başarı tesadüf değildir. YEDPA içindeki birlik, beraberlik, dayanışma ve yetkin, vizyoner istikrarlı temsil gücü yüksek yönetim temel faktörlerdir. YEDPA’lılar geleceğine sahip çıkacak 2 etap projelerini devamından YEDPA lojistik merkezini hayata geçirecektir.”