İkitelli OSB
Giriş Tarihi : 23-02-2022 12:27   Güncelleme : 23-02-2022 12:27

İkitelli'de Mustafa Keskin Dönemi

Türkiye’nin en büyük sanayi bölgesi olan İkitelli OSB’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin oldu.

İkitelli'de  Mustafa Keskin Dönemi

 

 

İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin Olağan Genel Kurulu, bölge katılımcılarının iştirakiyle kurumun konferans salonunda yapıldı.

30 binin üzerinde iş yeri, 300 binin üzerinde çalışanla Türkiye’nin en büyük OSB’si olan İkitelli OSB’de yönetim değişti. Başkan Mahmut Mustafa Aydın, görevini Mustafa Keskin’e devretti.

İkitelli OSB'de yapılan seçimli Genel Kurul toplantısında, OSB’nin yeni yöneticileri seçildi. Genel Kurulun ardından yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında görev dağılımı gerçekleştirildi ve İkitelli'yi yönetecek yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri belirlendi.

İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanlığına Mustafa Keskin seçilirken, Başkan Vekili Selim Us, Başkan Yardımcısı ise Mehmet Mutlu oldu. OSB’nin sosyal medya hesabında yapılan açıklamada, “Genel Kurulun bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, bölgemize hizmet etmiş olan tüm başkan, yönetim ve denetim kurulu üyelerine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” denildi.

Genel Kurulun açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı sıfatıyla Mahmut M. Aydın yaptı ve şunları dile getirdi; “Değerli katılımcılarımız, biz 3 yıl boyunca İkitelli için hizmet ettik ve tüm yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte uyumlu, şeffaf bir yönetim anlayışı ile çalıştık. Göreve geldiğimizde bir dönem görevde kalacağımızı belirtmiştik. Bu sözümüzün gereği doğrultusunda aday olmamakla birlikte, İkitelli için seçilecek yeni yönetim kurulu üyelerimize desteğimiz devam edecektir. Hakkınızı helal edin.”

Mahmut M. Aydın’ın konuşmasının ardından bakanlık gözlemcisi Hasan Hüseyin İldemir, Divan Kurulu için verilen önergeyi okudu ve oylamaya sundu. Oy birliği ile divan başkanlığına Sebahatdin Kayas, Divan Üyeliklerine ise Dursun Uzunhasanoğlu ve Sezai Ünlü seçildiler ve görev aldılar.

Divan Başkanı Sebahatdin Kayas; genel kurulun bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dileyerek, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Genel Kurul’u resmi olarak başlattı. Genel Kurul, gündem maddelerinin oylanması ve yeni yönetim ve denetim kurulu üyelerinin belirlenmesinin ardından dilek, temenniler ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

İkitelli'yi yönetecek yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri şu şekilde belirlendi.

YÖNETİM KURULU

Yön. Kur. Başkanı Mustafa KESKİN

Yön. Kur. Başkan Vekili Selim US

Yön. Kur. Başk. Yard. Mehmet MUTLU

Yön. Kur. Üyesi Mehmet Vural KOÇ

Yön. Kur. Üyesi Salim BALEKOĞLU

Yön. Kur. Üyesi Mehmet Necmi USLU

Yön. Kur. Üyesi Murat GÖL

Yön. Kur. Üyesi Ebubekir AYDIN

Yön. Kur. Üyesi Kazım ÖZEREN

Yön. Kur. Üyesi Dursun UZUNHASANOĞLU

Yön. Kur. Üyesi Sezai ÜNLÜ

DENETİM KURULU

Den. Kur. Üyesi Yusuf TOKDEMİR

Den. Kur. Üyesi Mustafa TOPCUOĞLU

 

 

 

 

 

 

 

Mustafa Keskin Hızlı başladı

 

Mustafa Keskin İkitelli’de büyük emekleri olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı İOSB’ye davet etti

 

Birçok heyet ile artarda bir araya gelen İOSB yönetim kurulu başkanı Başkanı Mustafa Keskin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelerek İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevi devraldığını kendilerine arz etti.

 

Mustafa Keskin, İkitelli'nin kurulduğu ilk günden bugüne desteklerini bölgemizden esirgemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a; 1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak imzasının yer aldığı, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi ve çevresi Revizyon İmar Nazım Planı Onay Belgesini ve İkitelli OSB Vaziyet Planını hediye olarak takdim ederek, şükranlarını arz etti.

 

Başkan Mustafa Keskin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı en kısa zamanda İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde ağırlamaktan onur duyacaklarını belirtti.

 

Keskin çalışma arkadaşlarına hitap etti: Biz bir aileyiz

 

Mustafa Keskin ile Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri İOSB çalışanları ile bir araya geldi.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin; "Yeni yönetici arkadaşlarımla birlikte, siz mesai arkadaşlarımızı sevgi ve saygı ile selamlıyoruz. Sizlerle, yani işin mutfağındaki arkadaşlarımızla zaten tanışıyoruz. Siz bizleri, bizler de sizleri tanıyoruz. Bugüne kadar İkitelli'nin adına yakışır şekilde nasıl çalıştıysanız bugünden sonra da hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Her türlü sorununuzda biz yanınızdayız. Huzurlu ve mutlu çalışmanızı önemsiyor, bu huzurun yaratacağı enerji ile İkitelli'yi daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyoruz. Tüm yönetici arkadaşlarım mesleki ve sosyal alanda kendini kanıtlamış ve başarılı isimlerdir. Onlarla da her konuyu istişare edebilirsiniz. Biz bir aileyiz ve aile gibi çalışarak kurumumuza hizmet edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Maslak Atatürk Oto Sanayi’nde de yeniden Keskin

İSTOSEO Genel Kurulu Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi’ndeki İstanbul Şişli Meslek Yüksek Okulu salonunda yapıldı. Genel kurulda odanın 2485 kayıtlı üyesinden 230’u katıldı. Başkanlık için mevcut Başkan Mustafa Keskin bir kez daha Başkan seçildi.

Çeşitli meslek gruplarının oda başkanlarının da konuk olarak bulunduğu İSTOSEO Genel Kurulu Başkan Mustafa Keskin tarafından açıldı. Divan kurulu Bşkanlığına İSTESOB Başkan Vekili Ergin TÜRKMEN belirlendi.

Daha sonra faaliyet raporu, denetim kurulu raporu ve yeni dönem çalışma raporu okundu. Raporlar tek tek okunup oylandı ve Mustafa Keskin ve yönetim kurulu, üyeler tarafından ibra edildi. Dilek ve temenni konuşmalarının ardından; Seçimlere gidilmeden önce mevcut Başkan Mustafa Keskin, gerçekleştirmek istediği projelerini yaşama geçirmek, bilgi, tecrübe ve gücünü de esnafın yararı için harcamak istediğini belirterek yeniden aday olduğunu ifade etti.
Gizli oy açık tasnifle yapılan seçimlerde Mustafa Keskin yeniden İSTOSEO Başkanı seçildi.

Keskin’in Yönetim kurulu asil üye listesinde

-Muharrem Sığırcı

-Rasim Çekerekli

-İbrahim Ercan Gültekin

-İhsan Tanrıverdi

-Oskihan Elmas

-Ali Kadir Mutlu

-Murat Yardımcı

-Fikret Bayındır

-Ahmet KUŞDOĞAN

-Hamid Özcan BALTA yer aldı.

Denetim kurulu

-Yaşar Avcu

-Serdar Şimşek

-Ramazan Korkmaz’dan oluştu.

KESKİN: ESNAF ARKADAŞLARIMIN EĞİTİMLERİNİN DEVAMINI SAĞLAYACAĞIM

Başkan Mustafa Keskin kendisine güven duygularını bir kez daha başka seçerek gösteren oda üyelerine hitaben yaptığı konuşmada teşekkür edip, “Ben sahip olduğum bilgi, tecrübe ve gücümle odamıza katkı sağlamaya devam edeceğim. Genç arkadaşlarım gelsinler bizim tecrübe ve bilgimizden yararlansın, daha sonra bu görevlere talip olup, bizleri emekli etsinler. Ancak bu görev de tıpkı sanatkarlık gibi çırak, kalfa ve usta silsilesiyle devam etmeli. Ben seçildiğim ilk günden buyana hiçbir zaman bu odadan maaş ve huzur hakkı almadım. Burası koltuktan güç alma, maaş yeri olarak görme makamı değil, görev yeridir. Çalışmak isteyen, üretmek ve esnaf için bir şeyler yapmak isteyenler bu görevlere talip olsunlar. Biz geçmişte yaşadıklarımızın acısıyla bu görevlere talip olup, çalıştık çabaladık, odamıza iki tane bina kazandırdık, bankada da 400 bin TL civarında paramız var. Esnafın aidatıyla maaş almayı hesap edersek buralarda bir şey yapamayız. Ben buraya hizmet için geldim, bundan sonra da ömrüm yeterse hizmetime devam edip, öncelikle esnaf arkadaşlarımın eğitimlerine ağırlık vereceğim” dedi.