Advert
Advert
istanbulmd.com
lalik.net
Pozitif enerji
Nusret Kafasıbüyük

Pozitif enerji

Bu içerik 426 kez okundu.
Reklam

 

İkitelli organize sanayi bölgesi başkanlığında olağan genel kurul yapıldı. İkitelli sanayicileri ve kooperatif başkanları müteşebbis heyetten sonra, öz yönetimde ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirilmiş oldu.

Otuza yakın gündem maddesi vardı. Yeni oluşan yönetimin gündem maddelerinden dolayı geniş yetkiler aldığı görüldü. Beş kişilik yönetim, onbir kişiye çıkarıldı. Seçim maddesin de Mahmut Aydın ve Selim Us’un listesi vardı. Divan başkanı Mustafa Keskin‘in son anda araya girmesiyle Mahmut Aydın başkanlığında listeler birleşti. Genel kurul sonlandırılmış oldu.

İlk yapılan yönetim kurulu toplantısında başkan yardımcısı seçildi. Şaban Gülbahar, Selim Us ve Nuri Konak adaydı. Şaban Gülbahar oylamaya girmeden çekildi. Nuri konak onbir oydan, yedisini alarak başkan yardımcısı oldu.

Öncelikle ülkemize, sanayicimize ve İkitelliye hayırlı olsun. Mahmut Aydın ve ekibini tebrik eder, başarılar dilerim.

Mahmut Aydın; Türkiye’nin en güvenilir, en köklü şirketlerinden Aydın tekstilin patronlarındandır. Yaklaşık 3bin kişiye istihdam sağlıyor. Üretmeye adanmış bir ömür. Çok yoğun bir çalışma gündemi olan Adapazarı’na Kayseri’ye deki fabrikalara günlük seyahatler yapıyor. İş için dünyanın diğer ucuna erinmeden usanmadan gidiyor. Ülkede sanayici olmak çok zor ama Mahmut Aydın, zorlukların üstesinden başarı ile gelmiş birisidir.

İOSB (İkitelli organize sanayi bölgesi) kooperatifler ve Kobiler’den oluşuyor.  Buradaki sıkıntıları en iyi bilenlerden birisi Nuri Konak’tır. Uzun yıllar ikitelli organize sanayi bölgesine, Müteşebbis heyette başkan vekili olarak hizmet etmiştir. İkitelli’nin bugün bu hale gelmesinde büyük emekleri vardır.

Onbir kişilik listenin başarı ile ikitelli yöneteceğine inanıyor, başarılar diliyorum.

Denetim listesi de iki kişiden oluştu. Çorapçılar sanayi sitesi başkanı Kazım Özeren ve Mustafa Topçuoğlu bu iki isimde denetimde olması iyi oldu diye düşünüyorum.

Kooperatifçilikte Otuz yıl önce bir hayal kursanız, bunları başaracağım diye. Bu kadar başarılı olabilir miydiniz? bilemiyorum.

Yıllar önce demirciler sitesi kurulurken bunlar düşünülerek ya da hayal edilerek yapılmış mıdır? Bilemiyorum. Dört yüze aşkın üyenin, zor olan birlik ve beraberliği sağlayıp içinde hareket edilmiştir. Site içinde eğitim yuvası bir okul, sanayiciye hizmet eden teknopark ve birçok da kooperatife gelir getiren sosyal tesis bulunmaktadır.

 Genel kurulların yönetimin hesap verme ve üyelerin fikirlerini alarak helalleşme yeridir. Demirciler sitesinin izlediğim genel kurulu son derece başarılı geçmiştir. TOKİ’ye açılmış izale i şüyu davasından çıkabilecek cezadan dolayı üyeler kar dağıtımından oy birliği ile vazgeçmiştir. Demirciler sitesi yönetimin gündemin deki bütün maddeler oy birliği ile geçmiştir. Mustafa Topçuoğlu ve ekibini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.  

MASKO’ya da değinmeden geçemeyeceğim. Geçen sene seçilen henüz bir senesini doldurmadan birçok başarılı çalışmaya imza atmıştır. MASKO’nun ismin düşük maliyetlerle, dünyaya ismini duyurmayı başarmıştır. Genç ve dinamik başkanı Mehmet Mutlu ve ekibini de tebrik ederim. Gazetede bulunan Köşe yazımın sayfasında bu başarı hikayesini okuyabilirsiniz.

 

İkitelli organize sanayi bölgesi başarılı kooperatifler bulunmaktadır. Gazetemizde kooperatiflerimizin, sanayicilerimizin, tüccarımızın ve esnafımızın başarı hikayelerini yer veriyoruz. Hayatınız da olumsuzluk ve negatif enerji veren haber yapmak istemiyoruz. Sürekli dinamiklik veren pozitif enerji veren haberlerle gazetemizi doldurmak istiyoruz.

 

Çok hızla 31 Mart yerel seçimlerine yaklaşıyoruz. Seçim sonuçlarının milletimiz hakkında hayırlı olmasını diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İş-yaşam dengesinde sonuncuyuz
İş-yaşam dengesinde sonuncuyuz
Akgün: Türkiye-Tayland ikili ticaret hacmi yüzde 40 artacak
Akgün: Türkiye-Tayland ikili ticaret hacmi yüzde 40 artacak