Reklamı Geç
Advert
istanbulmd.com

YEDPA pandemide de dur durak bilmeden çalıştı

YEDPA Yönetim Kurulu Kooperatif, STK dernek başkan ve yöneticileri, YEDPA’lı iş adamları ve üyeleri çok sayıda katılımcı eşlik etti. COVID 19 önlemleri kapsamından geniş önlemler alınan toplantıda tüm önlemler büyük emek ve özveri ile yapıldı.

YEDPA pandemide de dur durak bilmeden çalıştı
YEDPA pandemide de dur durak bilmeden çalıştı Admin
Bu içerik 1080 kez okundu.

 

 

YEDPA 2020 Bütçeleri yanı sıra, başta Tapu ve İmar çalışmaları, 2 Nolu Parseldeki yapılaşma çalışmaları, YEDPA işyerleri Ruhsat çalışmaları, COVID 19 pandemi süreci önlem çalışmaları gibi 2020 yılına ait 19 maddelik çalışma önergesi YEDPA’lı ortakların verdiği güven oylarıyla kabul edildi.

YEDPA yönetim kurulu 2020 döneminde yapılması planlanan çalışmalar ve 2019 yıllı içerisinde tamamlanan çalışmalar kısaca başlıklar halinde özetleyecek olursak.

1- TAPU VE İMAR Çalışmaları 2018 yılında başlayan imar barışı sürecinde ödemeler yapılmış ve yeniden çizilen YEDPA projesi kadastro tarafından onaylanmasına müteakiben kat mülkiyeti tapularının çıkarılması tamamlanmıştır. Ödeme yükümlülüklerini yerine getiren ve evraklarını teslim eden tüm ortaklarımız adına ferdi mülkiyet tapuları çıkarılmış ve süreç tamamlanmıştır.

2- 1032 2 Nolu Parseldeki Yapılaşmaları

2019 yılı belediye seçimlerinin akabinde YEDPA’nın talep ve sorunlarını içeren bir kitapçık çalışması yapılarak İBB ve Ataşehir belediyesine sunuldu. Bu neticede İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye YEDPA’nın talepleri şahsen iletildi. İmar plan çalışmaları İBB meclisinde görüşülmüştür olup çevre şehircilik Bakanlığı ve Milli Emlak tarafından görüş alınmasına karar verilmiştir. 1032 Ada 32 nolu parselde bulunan YEDPA arsası üzerinde ipoteklerimizin tamamının birleştirerek şuyulandırmanın bu yönde sonuçlandırması amaçlanmaktadır.

3- İşyeri Ruhsat Çalışmaları Tapularının alım süreci sonrası işyerine ait çalışma ruhsatlarının alımı ile ilgili Ataşehir ruhsat müdürlüğü ile irtibata geçilmiştir, mevcut binamıza ait itfaiye raporunun alınma şartı öne sürülmüştür. Bu kapsamda Ataşehir Belediye başkan yardımcısı Hüseyin Hışman, ziyaret edilmiş, binamızla ilgili itfaiye rapor alımı konularında istişareler yapılmıştır. İşyeri çalışma ruhsatlarının en az maliyetle alınması hususunda çalışmalarımız devam etmektedir.

4- Covıd -19 Pandemi Süreci Önlem Çalışmaları Şubat 2020 itibarı ile dünyada ve ülkemizde hızla yayılan covid 19 salgını nedeniyle yönetim olarak bir dizi önlemler alınmıştır. Salgın sürecinin bitimine kadar emniyet tedbir çalışmaları devam edecektir.

5- Asansör Yenileme Çalışmaları Ticaret merkezimiz bünyesinde faaliyette bulunan 13 adet asansör, Makine mühendisleri Odasından çağrılan yetkililerce genel muayeneye sokulmuş tüm eksikler rapor halinde alınmıştır. Eksikler, bakım anlaşması yapılan asansör firması aracılığı ile giderilmiş ve revizyon çalışmaları tamamlanarak 2020 yılı içinde tüm asansörlere kullanıma uygunluk etiketleri vurulması sağlanmıştır.

6- Uzay Çatıların Bakım Onarım Çalışmaları Ticaret merkezimizin Uzay çatılarında zaman içinde sızıntı ve deformasyonlar gittikçe artmaya başlamıştır. 2019 yılı içinde lokal izolasyon çalışmaları yapılmıştır.

7- İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışmaları Yeni yasalaşan 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu gereği tüm sitemizde güvenlik hizmetinin maksimum seviyeye çıkarılması için çalışmalarımız başlatılmıştır. Sitemiz bünyesinde uzman ekip ile yapılacak çalışmalar neticesinde tehlike arz eden tüm risk faktörlerinin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

8- Tanıtım ve Sosyal Aktivasyon Faaliyetleri Ortaklarımıza ilave bir yük getirmeden YEDPA’nın tanıtımına katkı sağlayacağına inandığımız gazete ve dergilerde röportajlar, tanıtım, fikir yazıları ve paneller düzenlenmiştir. 2020 yılında da ilave bütçe gerektirmeyen bu çalışmaları daha da yoğunlaştırarak yapmayı hedeflemekteyiz. YEDPA Haber dergimiz 3 Ayda 1 yayınlanarak gerek firmalarımızın tanıtımı gerekse sektörel olarak YEDPA’nın sesi olarak YEDPA’nın tanıtımına katkı sağlayacaktır.

9- Bilgilendirme Toplantıları YEDPA’nın sorunlarının çözüme ulaştırılması ve şeffaf bir yönetim tarzı oluşturulması maksadıyla geçmiş dönemlerde yapıldığı gibi belli aralıklarla istişare ve bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır. Pandemi sürecinde yine ortaklarımıza yapılan duyuru ve facebook canlı yayını ile Zoom programı üzerinden online bilgilendirme ve istişare toplantısı yapılmıştır.

10- Çevre Düzenleme Çalışmaları Ticaret merkezimizin yeşil alanlarında geçtiğimiz dönemlerde yenilemeler ve düzenlemeler yapılmıştır. Bu dönem içinde de bozulan tahrip olan yeşil alanlarla ilgili personelimiz vasıtası ile kısmi Yenilemeler ve Yeşil Alan Çalışmaları Devam Edecektir.

11- Kreş Yapım Çalışmaları Doluluk oranı günden güne artan sitemiz bünyesinde çalışan ebeveynlerimizin güvenle çocuklarını emanet edebileceği bir kreş yapımı düşünülmektedir. Konu ile ilgili İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı ile görüşmeler yapılmış, kendilerinden de projemiz hakkında destek istenmiştir. Projenin kısa zamanda hizmette sunulması planlanmaktadır.

12- Genel Sağlık Çalışmaları Çevremizde bulunan bir takım özel hastaneler ile irtibata geçilerek site esnafının daha ucuz ve kaliteli bir sağlık hizmetinden faydalana bilmeleri için protokoller yapılmıştır.

13- Ortak Alan Wc’lerin Yenilenme Çalışmaları Ticaret merkezimiz bünyesinde kullanılmakta olan 34 adet kadın ve erkek WC’lerinin yenilenme daha hijyenik ve tasarrufa yönelik olarak kullanımını sağlayacak şekilde tadilat çalışmaları başlatılmıştır. Yıl sonuna kadar diğer WC’lerin yenilenme çalışmaları tamamlanacaktır.

14- Temiz Su Hatlarının Yenilenmesi Kazan dairesi ve B caddesi bodrum katlarında geçen temiz su hatları uzun zaman geçmesi nedeniyle pas ve çürümeden dolayı su baskınlarına neden oluyordu. Mevcut sistemin yenilenmesi gerekliliği artık kaçınılmaz bir durum arz etmektedir. Sistemin yenilenmesi için kendi personellerimiz vasıtası ile çalışmalar başlatılmış, büyük ölçüde hat yenilenmesi sağlanmıştır. Uygulama daha sonra lokal olarak üst caddelerdeki hatların da yenilenmesi şeklinde devam edecektir.

15- Pompaların Yenilenmesi Kazan dairesi ana su hattının besleyen pompa sistemleri çok eski olduğunda, mevcut su tanklarının içleri çürüme ve pas yapması nedeniyle sistemin komple yenilenmesine karar verilmiştir. Bu bağlamda daha az enerji harcayıp daha verimli çalışan invetör sistemli su pompaları alınarak yenileme çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca bina yangın hattını besleyen eski pompalar da sökülmüş olup yangın hattı besleme devresi yenilenmiştir.

16- Tem Otoyolu Bağlantı Yolu Çalışmaları YEDPA olarak çevremizde bulunan İMES, KEYAP, MODOKO, KADOSAN, DES ve Anadolu OSB yönetim kurulu Başkanları ile bölgemizin önemli bir problemi olan trafik sorunun çözümüne yönelik İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile ortak çalışmalar yürütülmektedir.

17- A Nizamiye Araç Giriş Yenileme Çalışmaları Daha önce ana nizamiye girişinde yapıldığı gibi A nizamiye giriş bölgesinde de yenilenme çalışmaları başlatılmıştır. Nizamiye yenilenmesi çalışmalarımızda Eylül 2020 tarihi içinde tamamlanacaktır.

18- Dış Cephe Boya Çalışmaları Yine binamızın çehresini güzelleştirmek adına anlaşma yapılan firma vasıtası ile dış cephe boya çalışmaları başlatılmıştır. Öncelikle Kuzey cephesinde başlattığımız uygulama ekonomik şartlar elverdiği ölçüde tüm bina için kademeli olarak devam ettirilecektir.

19- İşletme Kooperatifi YEDPA Kooperatifi ortaklarının işyeri ihtiyacını karşılamak için kurulan bir yapı kooperatifidir. Gelinen noktada esas olan konu yapıyı yapmaktan çok başarılı bir işletmeyi yönetmek olmuştur. Tüm ortaklarımız adına ferdi mülkiyet tapularının alımından sonra, işletme kooperatifi haline geçirilerek tür değişikliği tamamlanmış olacaktır.

 

YEDPA Salih Sami Atılgan Ekrem İmamoğlu Battal İlgezdi yedek parçacılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demir ve demir dışı metaller sektörü 2021’de 10 milyar dolar ihracat hedefliyor
Demir ve demir dışı metaller sektörü 2021’de 10 milyar dolar ihracat hedefliyor
Türkiye'de temsilci bulundurmayı kabul eden sosyal medya şirketleri tercihlerini yaptı
Türkiye'de temsilci bulundurmayı kabul eden sosyal medya şirketleri tercihlerini yaptı