Reklamı Geç
Advert
istanbulmd.com

Dersankoop, Gülaçar ‘dan memnun

Dersankoop(Deri Sanayiciler Kooperatifi) genel kurulunu Pandemi nedeni ile ertelenen genel kurulunu Aykosan toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Dersankoop, Gülaçar ‘dan memnun
Dersankoop, Gülaçar ‘dan memnun Admin
Bu içerik 1334 kez okundu.

 

Dersankoop(Deri Sanayiciler Kooperatifi) genel kurulunu Pandemi nedeni ile ertelenen genel kurulunu Aykosan toplantı salonunda gerçekleştirildi.  Kooperatif ortakları  toplantı alanına kimlik kontrolü ve ateşleri ölçülerek alındılar. Gerekli nisap oluştuktan sonra İstiklal Marşı okunarak genel kurul başladı.

Divan başkanlığına; Osman Serdar Üliç,  başkan yardımcılığına Abdurrahman Çiçek, yazmanlığa Durmuş Çetinkaya seçildi.

Faaliyet raporu,  denetim kurulu raporu ve bilanço okunduktan sonra ortakların oyları ile raporlar kabul edildi. Daha sonra yönetim ve denetim kurulu üyeleri ibra edildi.

Seçim maddesine geçildikten sonra seçilecek olan yeni yönetime üç yıllığına görev yapma yetkisi verildi.  Sekiz yıldır başkanlık yapan TRİOS 2023 projesi  ile İkitelli’nin ve Dersankoop’un çehresini değiştiren Mehmet Mahşuk  Gülaçar  tek liste ile seçime girdi. Ortakların takdirini kazanarak göreve devam denildi.

Yönetim kurulu listesi şu şekilde oluştu; başkan Mehmet Mahşuk Gülaçar, yönetim kurulu üyeleri; Abdullah Yazık, Selim Lafçı, Mustafa Çalışkan, Ramiz Parlak, Ersin Karakaş, Ali Yamak, Mehmet Yavuz Özelsağıroğlu, Tuncay Yıldız, Yavuz Özenboy, İlyas Yelmen

Denetim kurulu listesi; Murat Çevik, Erdal Kaya, İbrahim Yıldırım, Celalettin Polat, Nebi Alıcı

Marmara Kooperatif birliği temsilcileri; Mehmet Mahşuk Gülaçar, Abdullah Yazık, Selim Lafçı, Mustafa Çalışkan

İkitelli Organize sanayi bölgesi temsilciğine; Mehmet Mahşuk Gülaçar

2020 yılına ait çalışma programı ile tahmini bütçenin okundu, müzakereye sunularak kabul edildi,  aidatlara 14 TL artı KDV oranında zam yapıldı

Gündemin yedinci maddesi olan 685’e 1 parselde bulunan arazide TRİOS 2023’ün  C blok inşaat’inin Pulsar inşaat A.Ş. ile yapılan anlaşmanın bozuldu.  C bloğun yapımı yüzde 47den az olmak kaydıyla yeni bir inşaat firması verilmesi için yönetime yetki verildi.

 Gündemin diğer maddesi  eski yüklenici Gürbüz inşaatın kooperatife açmış olduğu dava neticesinin  kooperatif aleyhine sonuçlanmasından dolayı Yargıtay’a  başvurulduğu için temyizin sonuçlanıncaya kadar   icra’nın durdurulması için kooperatifin taşınmaz mallarının ipotek verilmesi için yönetim kuruluna yetki verildi.

Gündemin son maddesinde ise Gürbüz inşaat’ın açmış olduğu davanın kooperatif aleyhine sonuçlanmasının karşılığında ödeme şeklinin bankadan kredi çekilerek ödeme yapılması için yönetime yetki verildi.

                                   

 

 

 

 

Dersankoop Mehmet Mahşuk Gülaçar genel kurul İkitelli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saya Grup elektrik motorları sektöründe büyümesini sürdürüyor
Saya Grup elektrik motorları sektöründe büyümesini sürdürüyor
Demir ve demir dışı metaller sektörü 2021’de 10 milyar dolar ihracat hedefliyor
Demir ve demir dışı metaller sektörü 2021’de 10 milyar dolar ihracat hedefliyor