Advert
istanbulmd.com

Pandemi’de Başarılı Genel Kurul

Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi, pandemi gölgesinde başarılı bir genel kurul gerçekleştirdi.

Pandemi’de Başarılı Genel Kurul
Pandemi’de Başarılı Genel Kurul Admin
Bu içerik 4721 kez okundu.

 

Bağcılar Güngören Ç.T.İ.Yapı Kooperatifinin Mart ayında yapılması planlanan fakat Pandemi nedeni ile ertelenen 2019 Olağan Genel Kurul toplantısı 23 Ağustos 2020 tarihinde  gerçekleştirdi.  Genel  Kurul Bağcılar Güngören Sanayi Sitesinde bulunan daha önceleri iftar davetlerinde kullanılan  Metro İş Merkezi’nin  en üst katında bulunan açık teras alanında yapıldı. Pandemi koşulları olan sosyal mesafe, maske ve hijyene son derece dikkat edildi. Üyelere genel kurul alanına girişte maske verilerek,  dezenfektan ve kolonya ikram edilerek karşılandı.  

Yeterli çoğunluk oluştuktan ve genel  kurul açıldıktan sonra, kooperatif üyesi ve eski başkan yardımcısı olan Bedrettin Yetim divan başkanı, başkan yardımcılığına eski yönetim kurulu üyesi  Barış Aytaç, divan katipliğine kooperatif üyesi Metin Akkurt seçildiler.

Kooperatif başkanı M. Vural Koç  açılış konuşmasında üyelerine şu şekilde hitap etti.

‘’2020 yılına sanayimizin ve sanayicimizin atak yılı olarak başladık. Hedeflerimize yürüme, muasır medeniyetler seviyesine ulaşma, ekonomimize can verme doğrultusunda sağlam adımlar atma arzusuna girdik. Ancak dünyada ve ülkemizde yaşanan covid-19 salgını nedeniyle sarsıldık. Bu salgında tüm dünya ülkeleri maddi ve manevi zararlar gördü.

Bu pandemi dönemini en az zararla geçiren ülkelerden biriyiz. Devletimizin, diğer ülkelere nazaran aldığı öncelikli tedbirler, bu salgından en az hasarla çıkmamızı sağladı. Milletimiz, el ele vererek salgın kurallarına uymaya özen gösterdi. Kooperatifimiz de ilk günden itibaren gerekli tedbirleri alarak salgının yayılma ihtimalini en aza indirgedi. 2019 yılı olağan genel kurulumuzu gerçekleştireceğimiz mart ayında, ülkemizde yaşanan bu olağanüstü durum neticesinin yansıması, genel kurlumuzu iptal ettirdi. Yaşanan bu olumsuzluklara rağmen azmimizi ve isteğimizi kaybetmeden, birlikte buluşacağımız günleri iple çektik. Alınan tedbirlere uyularak yeni normal hayata geçtik. Siz değerli üyelerimizin de takip ettiği gibi ülkemizde bu salgından en az zarar gören yerler tespit edilse, sitemizin ilk sıralarda yer aldığı hepinizin malumudur. Durgun geçen Mart-Nisan-Mayıs aylarından sonra 2020 Haziran ayı başından beri üyelerimizin iş potansiyelinin ve kazançlarının arttığını hepimiz görmekteyiz. Bir kurumun ilerleyebilmesi yönetimlerinin iyi olmasıyla doğru orantılıdır. Yönetim olarak bizler ilk gün ki heyecanımızla zaman mefhumu gözetmeden bilgimizle, tecrübemizle, çevremizle siz değerli üyelerimizin menfaatlerini en üst düzeye çıkarmaya ekmeğinize bir dilim ekmek katmak için hizmetlerimize devam ettiğimizi bilmenizi isteriz.

Siz değerli esnaflarımız ve üyelerimizin bizlere gösterdiği teveccüh ve çok yakından hissettiğimiz desteğinizle, tecrübemiz ve bilgi birikimimiz doğrultusunda menfaatlerinizi en üst düzeye taşımak için çaba harcadığımızdan emin olunuz.

 Bu duygu ve düşüncelerle 2020 yılının üyelerimiz ve esnaflarımız için başta sağlık olmak üzere, ekonomisi gelişen, ülkemize kazanımları yüksek, mutlu geçireceğimiz bir yıl olmasını diliyorum’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra seçim maddesine geçildi. Eski Yönetim Kurulu M.Vural Koç başkanlığında  bir isim değiştirerek  tek liste ile seçime girildi. Yeni seçilen Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, İOSB Başkanlığı temsilciliği, Marmara Kooperatifler Birliği temsilcileri listesi şu şekilde oluştu; Yönetim Kurulu Üyeliklerine: M.Vural Koç, Hasan Boyraz, Hasan Aksoy, Coşkun Özilhan M.Nedret Unutulmaz, Bayram Ata, Mehmet Erol, Denetim Kurulu Üyeliklerine: Gökhan Yılmaz, Alpaslan Darçın, Orhan Bağcı, İOSB Başkanlığı temsilciliğine: M.Vural Koç,  Marmara Kooperatifler Birliği temsilciliklerine: M. Vural Koç, Bilal Çelik, Adem Tiren, Mustafa Nehir seçildiler. Genel Kurul sonrası yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında riyaset kararı alınarak Yönetim Kurulu Başkanlığına M.Vural Koç, II.Başkanlı Hasan Boyraz’ın seçilmesi yönünde karar aldılar

Genel Kurul da 2020 yılı bütçesi müzakere edilerek aidatlara  zam yapıldı. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri pandemi nedeni ile huzur haklarına zam talep etmediler.

Pandemi salgınının önümüzdeki yılda da sürebileceği düşünülerek 2020 ve 2021 yılları Olağan Genel Kurul toplantılarının birleştirilerek yapılması konusunda Yönetim Kuruluna yetki verildi.

Kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan, Sosyal Tesis (Eski Ahi Evran salonu binası) inşaatının bitim aşamasına doğru tamamının veya ayrı ayrı bağımsız bölümler halinde kiraya verilmesi yönünde Yönetim Kuruluna gerekli yetki verildi.

Site içerinde oluşan trafik yoğunlu önlenmesi için, otopark yapımına ihtiyaç olduğundan, otoparkların yapım yönteminin belirlenmesi, kooperatifin kendi imkanlarıyla ve ihale usulüyle otopark yapılması için Yönetim Kuruluna gerekli yetki verildi.

Sitede yan yana 5’li Atölye Dükkanlarını yıkılıp yenisinin  yapılması halinde Ana caddelere cephe köşe dükkanların yan cephelerini cam giydirme yapımına izin verilmesi hususunda Yönetim Kuruluna yetki verildi.

Sitede bulunan ortak alanlar ile yeşil alanları işgal edenlere, gerekli yaptırımları uygulama konusunda Yönetim Kuruluna yetki verildi.

Genel Kurul Başkan M.Vurak KOÇ’un dilek, temenni ve teşekkür konuşması ile sona erdi.

 

Bağcılar Güngören sanayi Vural Koç Genel Kurul İkitelli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'de temsilci bulundurmayı kabul eden sosyal medya şirketleri tercihlerini yaptı
Türkiye'de temsilci bulundurmayı kabul eden sosyal medya şirketleri tercihlerini yaptı
Bakan Pekcan: Müteahhitlik sektörümüz 128 farklı ülkede 10 bin 525 proje üstlenmiş bulunmakta
Bakan Pekcan: Müteahhitlik sektörümüz 128 farklı ülkede 10 bin 525 proje üstlenmiş bulunmakta