Reklamı Geç
Advert
istanbulmd.com

KONSİAD’dan Başkortostan ile ticari iş birliği anlaşması

KONSİAD, Rusya Başkortostan Cumhuriyeti’nden gelen iş adamları ile ticari işbirliği anlaşması imzaladı.

KONSİAD’dan Başkortostan ile ticari iş birliği anlaşması
KONSİAD’dan Başkortostan ile ticari iş birliği anlaşması  Admin
Bu içerik 1421 kez okundu.

KONSİAD, Avcılar EVDAMA Mağazasında Rusya Başkortostan Cumhuriyeti’nden gelen iş adamlarını ağırladı. Geçtiğimiz yıl Başkortostan’ın başkenti Ufa’ya ziyaret gerçekleştirdiklerini hatırlatan KONSİAD Başkanı Kemal Çelik, “Başkortostan Cumhurbaşkanı ile yaptığımız görüşmede ticari iş birliği anlaşması imzalamıştık” hatırlatmasında bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkortostan Cumhurbaşkanı Radiy Habirov’un da katılacağı resmi görüşmelerin pandemi nedeniyle Kasım ayına ertelendiğini ifade eden Çelik, Başkordostan iş adamlarına “Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte sizleri ülkemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Mağazayı Gezdirdi

Boşkordostan’dan gelen iş adamlarını aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı olduğu EVDEMA mağazasını gezdiren Çelik, ürettikleri ürünler ve mağazada bulunan diğer ürünler hakkında konuk heyete bilgi verdi. Pandemi nedeniyle alınan önlemlerin hassasiyetle uygulandığı ziyarette KONSİAD üyeleri ve Başkordostan’dan gelen iş adamları daha sonra konferans salonuna geçti.

Konuk Heyete Hoş Sürpriz

Konferans salonuna geçildiğinde KONSİAD tarafından konuk heyete hoş bir sürpriz yapıldı. Görüşmelerden önce Başkordostan milli marşının çalındı. Konuk işadamları bu sürprizden dolayı KONSİAD Başkanı Kemal Çelik’e teşekkür etti. Evdema Mağazalarının Rusça tanıtım filminin tanıtılmasının ardından KONSİAD Başkanı Kemal Çelik konuk heyete hitaben bir konuşma yaptı. Çelik, “Kardeş Başkortostan ülkesinden gelen iş insanlarını ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

İşbirliğimiz Ebedi Olsun

Başkortostan İle ilk teması 22 Nisan 2019 tarihinde, KONSİAD olarak bu ülkeye yaptıkları ziyarette sağladıklarını ifade eden Çelik şöyle konuştu: “Başkent Ufa’ya yaptığımız bu ziyarette Cumhurbaşkanı Radiy Habirov ve işadamlarının bize göstermiş oldukları yakın ilgi ve alaka için tekrar teşekkür ediyorum. Gençliğimden beri bu coğrafyayı hep görmek kardeş halkları yakından tanımak isterdim. Yaklaşık 5 milyon insanın yaşadığı bu bereketli topraklar, kültürü ve tarihi dokusu ile bizleri çok etkiledi. Başkurtlar'ın diyarının başkenti Ufa'dan güzel izlenimlerle ayrılmıştık. O tarihte Ufa'da iş birliği protokolleri imzaladık. Bu iş birliği ve dostluğumuzun ebedi sürmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.”

İki Ülkeye Hayırlı Olsun Temennisi

Bu ziyaretin ardından iki ülke arasında sıcak temasın devam ettiğini ve Belebey şehri ile Konya Ereğli Belediyesinin kardeş kent sözleşmesi imzaladığını kaydeden Kemal Çelik KONSİAD’ın 2 bin 500 üyesi olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Yurt içinde Konya, İzmir ve Antalya'da şubelerimiz var, Bursa ve Ankara şube çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Yurt dışında Fransa-Lyon, Almanya-Frankfurt ve Bulgaristan-Varna’da temsilciliklerimiz mevcut. En kısa sürede Ufa ve Belebey'de birer temsilcilik açmayı planlıyoruz. İnşallah karşılıklı iş ve ticaret yapma imkânımız bundan sonra da devam edecek. Bu buluşmaların ve yapacağınız işlerin iş adamlarımıza ve ülkelerimize hayırlı olmasını dilerim.’’  KONSİAD Yüksek İcra Kurulu Başkanı Eyüp Akbal’da konuk heyete pandemi koşullarına rağmen ticari işbirliği için gelmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akbal, anlaşmanın iki ülke iş dünyasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

KONSİAD Avcılar EVDAMA Başkortostan Cumhuriyeti işbirliği ticaret Kemal Çelik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demir ve demir dışı metaller sektörü 2021’de 10 milyar dolar ihracat hedefliyor
Demir ve demir dışı metaller sektörü 2021’de 10 milyar dolar ihracat hedefliyor
Getir, 128 milyon dolarlık yeni yatırım aldı
Getir, 128 milyon dolarlık yeni yatırım aldı