Reklamı Geç
Advert
istanbulmd.com

Sivas'ta 200 milyon liralık lojistik merkezde çalışmalar başladı

Sivas'ta altyapı çalışmalarına başlanan 200 milyon lira yatırım bedelli lojistik merkez, 2021 yılında hizmete girecek. Vali Ayhan, "Hem ekonomik anlamda bir hareketlilik kazandıracak hem de Sivas'a değer katmış olacak" dedi.

Sivas'ta 200 milyon liralık lojistik merkezde çalışmalar başladı
Sivas'ta 200 milyon liralık lojistik merkezde çalışmalar başladı Admin
Bu içerik 2261 kez okundu.

 

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Sivas Valisi Salih Ayhan ve beraberindeki ilgililer, Ulaş Kovalı mevkisinde Demirağ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yanında inşaatına başlanan lojistik merkezde incelemede bulundu.

Lojistik merkezinin Sivas'a değer katacak büyük projelerden olduğunu aktaran Ayhan, "Türkiye'de az sayıda ve devamlılık konusunda tek olan lojistik merkezlerden birisi ve ihalesi yapıldı. Bu sene onaylandı ve altyapı çalışmaları başlatıldı" dedi.

 

Fotoğraf: AA

[Fotoğraf: AA]

 

 

"Hem ekonomik anlamda bir hareketlilik kazandıracak hem de Sivas'a değer katmış olacak"

Aynı alanda inşa edilen Demirağ OSB'nin de Sivas'ın markası olacağını belirten Ayhan, şunları kaydetti:

"Demirağ OSB'den 124 parselin olması, özellikle ağır sanayiye yönelik olması, demir yolları hattı içinden geçmesi açısından lojistik merkezi, buraya çok büyük bir güç verecek ve destek olacak. Buradaki imalatların çok kısa zamanda demir yolu üzerinden limanlara, büyük ulaşım yerlerine ulaştırılması konusunda lojistik merkezi çok önemli bir misyon üstlenecek. İhale bedeli güncel fiyatıyla 158 milyon lira, KDV'si ile neredeyse 200 milyon liralık bir yatırım. Hem ekonomik anlamda bir hareketlilik kazandıracak hem de Sivas'a değer katmış olacak."

"2021 yılında bu proje bitirilecek"

Projenin hazırlanmasında büyük emek ve gayret olduğunu vurgulayan Ayhan, "Yoğun hareketlilik var sahada. 2021 yılında bu proje bitirilecek. 2021 yılında Demirağ OSB'yle aynı anda bitmesi, iki projenin birbiriyle entegre olması anlamına da gelmektedir." açıklamasında bulundu.

 

Fotoğraf: AA

[Fotoğraf: AA]
lojistik Sivas Demirağ Organize Sanayi Bölgesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'daki raylı ulaştırma projelerine bu yıl 5 milyar liralık bütçe ayrıldı
İstanbul'daki raylı ulaştırma projelerine bu yıl 5 milyar liralık bütçe ayrıldı
Batı Afrika'ya Türk ürünleri sanal ortamda tanıtılacak
Batı Afrika'ya Türk ürünleri sanal ortamda tanıtılacak