Advert
Advert
istanbulmd.com
lalik.net

Tatilcilere uyarı: Rezervasyonları seyahat acentelerinden yaptırın

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Bülbüloğlu, Kurban Bayramı'nde tatile çıkacaklara rezervasyonlarını yetkili seyahat acentelerinden yaptırmaları uyarısında bulundu.

Tatilcilere uyarı: Rezervasyonları seyahat acentelerinden yaptırın
Tatilcilere uyarı: Rezervasyonları seyahat acentelerinden yaptırın Admin
Bu içerik 5666 kez okundu.
Reklam
Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların Kurban Bayramı tatilinde mağduriyet yaşamaması için çaba gösterdiklerini belirtti.

Bölgelerindeki konaklama tesislerinin bayram tatili için tüm hazırlıklarını tamamladığına işaret eden Bülbüloğlu, "Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya hazırız" ifadesini kullandı.

Bülbüloğlu, şu uyarılarda bulundu:

"Tatilcilerin parasını ödeyerek satın aldığı tatilden konaklayacakları tesisin haberi dahi yoksa, sıkıntı yaşanır. Huzurlu bir tatile başlayabilmek için tatilin mutlaka yetkili ve güvenilir seyahat acentesi kanalıyla alınması gerekiyor." 

Tesisle irtibata geçilmeli

Tatilin neleri kapsadığının, hangi hizmetlerden ekstra harcama karşılığı yararlanılabileceğinin satın alma aşamasında acentede sorgulanması gerektiğini belirten Bülbüloğlu, ilgili tesisle irtibata geçilerek rezervasyonun doğruluğunun teyit edilmesinin de önem taşıdığını vurguladı.

Tatilin ilgili konaklama tesisinin internet sitesinden direkt satın alınmak istenmesi durumunda detayların iyi incelenmesi önerisinde bulunan Bülbüloğlu, tatil bedelinin konaklama tesisinin resmi banka hesabına yatırılmasının önem arz ettiğini söyledi. 

Bülbüloğlu, sahte tatil satışı veya bu konuda farklı yöntemlerle dolandırıcılık yapan kişilerin hem güvensizlik ortamı yarattığını hem de tatil planlayan masum vatandaşların maddi manevi kayıplara uğramasına neden olduğunu ifade etti.
Bunun konaklama tesisleri ve bölge için imaj kaybına yol açtığına dikkati çeken Bülbüloğlu, bu durumun çok yönlü sıkıntı oluşturduğunu kaydetti.

Kaynak: AA

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Rezervasyonlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barajlardaki su ürünlerinden ekonomiye yıllık 940 milyon lira katkı
Barajlardaki su ürünlerinden ekonomiye yıllık 940 milyon lira katkı
MANGO Satışlarını yükseltti
MANGO Satışlarını yükseltti