Advert
Advert
istanbulmd.com
lalik.net

Başkan Hüyük’ten Esnafa Çağrı: Sanayi Sitemize Birlikte Sahip Çıkalım

Başkan Hüyük’ten Esnafa Çağrı: Sanayi Sitemize Birlikte Sahip Çıkalım

Başkan Hüyük’ten Esnafa Çağrı:  Sanayi Sitemize Birlikte Sahip Çıkalım
Başkan Hüyük’ten Esnafa Çağrı:  Sanayi Sitemize Birlikte Sahip Çıkalım Admin
Bu içerik 924 kez okundu.
Reklam

Başkan Hüyük’ten Esnafa Çağrı:

Sanayi Sitemize Birlikte Sahip Çıkalım

İbrahim Hüyük Evren Oto San Site İşletme Kooperatifi  Yönetim Kurulu Başkanı

 Sayın Başkanım, Ne zamandan beri kooperatif yönetimde görev alıyorsunuz?                                                                        

                Misyonunuz ve Vizyonunuz nelerdir ?

Kooperatifimiz Bahçeşehir gibi İstanbul’un en nadide semtinde bulunmaktadır.

190 bin m² alan üzerinde kurulu, 66’sı sosyal tesis olmak üzere 531 adet işyerini bünyesinde barındırmaktadır.

1997 yılında PULSAN Pul Payet Sanayi Ticaret Limited şirketini kurdum. 30 yıldır tekstil aksesuarları ve pul üretimi yapıyorum.

2012 yılında Yönetime seçildim. 2017 yılından beri ise kooperatif başkanlığı yapmaktayım.                                      Bu başkanlıktaki 3. dönemimdir.

Yönetim Kurulunda görev alan bütün arkadaşlar; 2.Başkan Hacı Hasan KAYA, Yavuz Selim ÖZDEMİR Şenol VARLI, Şahin TAYLAN, Osman YILDIRIM, Hikmet GÜL

Denetim Kurulu üyelerimiz; Coşkun DAĞLI, Veli KÖKLER ve Tursun YILMAN olmak üzere her biri kendi sektöründe son derece başarılı çalışmalar yapan, dürüst ve güvenilir arkadaşlardan oluşmaktadır.

Yönetimimiz bir ekip ruhuyla haraket etmekte, her fırasatta birbirine sıkı sıkıya bağlı, bir takım olduğunu ortaya koyabilmektedir. Sorunları bilen, öteden beri kooperatif içinde bulunan, gerek tezgah başında, gerekse yönetim masasında  yer alan arkadaşlarımız, sorunu ve başarıyı bizzat kendi yaşayan insanlardır. Bu anlamda üyelere hizmet için varolan ve dolayısıyla hizmet alanların mutluluğunu hedefleyen bir ekibiz.

Sitemize giren her insanın sitemizden gülümseyerek çıkmasını amaç edindik.

Çalışmalara nereden başladınız? Öncelikli gündemlerinizi öğrenmek isteriz.

Bizim için üyelerimizin verimli ve kaliteli bir hizmet sunması esastır. Bu anlamda genel kurullarda verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmek amacındayız.

Bu anlamda;

-Sitemizin merkezi ve görünen noktalarına elektronik reklam-ilan panoları yaptırdık.1617 sokak 2.Kısım girişine Sanayi Sitemizin ismini taşıyan kemer yaptırdık. Esnafımızın iş kapasitelerini arttırmak, faaliyetlerini duyurmak amacıyla yaptırmış bulunduğumuz ışıklı totemler ve kemerler ile sitemizi daha cazip hale getirdik.

- Site içerisinde bulunan sokak aydınlatma lambalarını tamir ettirdik. Yenilerini de ekleyerek sitemizi geceleri aydınlık bir görünüme kavuşturduk.

- MATRİS İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ VE ÇEVRE DAN.MÜH.HİZ.TİC.LTD.ŞTİ. ile sözleşmeler imzaladık. Tüm  esnaflarımız ve çalışanlarına ücretsiz muayene ve gerekli reçeteler yazılabilme olanağı sağladık.

- PTT ATM girişimlerimiz sonucunda Evren 1 Sanayi girişine  kuruldu. PTT Şube açılması konusunda da görüşmeler devam etmektedir.

- Trafik can ve mal güvenliğini tehlikeye sokacak şekilde hatalı park yapılmasına karşı park yapılmaz levhaları, park yapılmasını engelleyici materyaller yerleştirip sokaklarımızı daha güvenli hale getirdik. Zaloğlu Yeddi Emin firması ile sözleşmeler imzaladık. Uzun süredir yol kenarlarında bulunan atıl ve sahipsiz araçlar Yönetim Kurulumuzun maarifetiyle kaldırılmıştır.

-Sitemiz içerisinde bulunan Mehmet Zahid Kotku camiinin çevre, bahçe bakımı ve onarımı yaptırdık. Camii avlusundaki namaz kılma alanı genişletip, camii tabelası yeniledik. Camiimiz esnafımız ve müşterilerimiz için sitemize yakışan bir görünüme kavuştu.

Sanayi sitemizin 1.Kısım ve 2.Kısım arasında bulunan, esnafımızın yaya geçidi olarak kullandığı alt geçitin bakım ve onarımı tamamlayarak esnafımızın hizmetine sunduk.

Biz esas olarak hizmet alt yapısını modernize edip günün gereksinimlerini uygun olarak çağdaş bir düzeye yükselterek, hizmeti verimli ve kaliteli kılmak istiyoruz. Hizmet alt yapısı sitemize yakışır bir düzeyde gerçekleştiği oranda üyelerimizinde kazançları büyük oranda artış gösterecektir.

Her bir adımda hizmet ve katma değer üreterek ülke ekonomisine katkıda bulunuyor, yarattığımız istihdam olanakları ile yüzlerce ailenin geçim kaynağı oluyoruz.

 Esenyurt Belediyesi ile uyumlu bir durumda mısınız?

Önceki belediye başkanlarıyla olduğu gibi yeni seçilmiş bulunan belediye başkanımızla da işbirliği ve uyum içinde bir çalışma yürütmek amacındayız. Sayın Başkanımız Kemal Deniz BOZKURT seçim öncesi sitemizi ziyaret ederek samimi bir biçimde sorunlarımız konusunda bizimle görüşerek sitemizin layık olduğu yere gelmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.

Aynı şekilde Esenyurt Kaymakamımız Sayın Vural KARAGÜL ile de yakın bir diyalog içerisinde bulunarak, sitemiz için elinden gelen gayreti göstereceğini bildirdi.

Son genel kurulunuzu Nisan ayında yapmış bulunuyorsunuz..Bu genel kurulda neler konuşulup karara bağlandı.?

Başkanlığa seçildiğimiz her genel kurulu üyelerimizin daha da büyüyen desteği ile tamamlıyoruz. Bu da bizlerin çalışmalarının doğru ve yerinde olduğunun açık bir kanıtıdır.

Son Genel Kurulda da büyük bir destek alarak yönetime geldik.

Sitemizin, üye esnafımızın sorunları tartışılarak çözüm önerileri karara bağlandı, bu hizmetleri yürütmek gayretinde olacağız.

Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Esnaf arkadaşlarımız çok çeşitli alanlarda yurttaşlarımıza hizmet vermektedirler.

Gelişen teknolojiyi hayata geçirmek, hizmette müşteri mennuniyetini en yüksek yere çıkarmak temel hedefimizdir.

Pırıl pırıl estetik düzeyi gelişmiş bir AVM kadar konforlu her türlü ihtiyaca cevap veren bir sanayi sitesini el birliği ile gerçekleştireceğiz.

Burada bizim kadar esnaf arkadaşlarımıza da hizmet alan vatandaşlarımıza da görev düşmektedir.

Tüm bunları elbirliği ile yaparak şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmak istiyoruz.

İbrahim Hüyük Evren Oto San Site İşletme Kooperatifi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barajlardaki su ürünlerinden ekonomiye yıllık 940 milyon lira katkı
Barajlardaki su ürünlerinden ekonomiye yıllık 940 milyon lira katkı
MANGO Satışlarını yükseltti
MANGO Satışlarını yükseltti