Advert
Advert
istanbulmd.com
lalik.net

Üniversite ve OSB arasında işbirliği

Harran Üniversitesi Yönetimi, Şanlıurfa sanayisinin durumu hakkında bilgi almak, Ar-Ge çalışmaları ve ürün çeşitliliğini artırmak için proje türleri ile ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla, OSB’de faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret ediyor.

Üniversite ve OSB arasında işbirliği
Üniversite ve OSB arasında işbirliği Admin
Bu içerik 442 kez okundu.
Reklam

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Akçakale Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Cevher İlhan Cevheri, Teknik Bilimler MYO Tekstil Teknolojisi Programı Öğretim elemanları Mustafa Cemil Büyükkılıç, Şeyda Gür ve Kübra Yıldızile birlikte Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) bulunan Karbel Konfeksiyon San. Ve Tic. Ltd.Şti. ve Rubenis İplik A.Ş. fabrikalarını ziyaret etti.

Ziyarette Karbel Konfeksiyon Genel Müdürü Salih Azak, Şanlıurfa’nın ve bölgenin kalkınmasına önem verdiklerini, bu amaçla bölgeye yatırım yaptıklarını belirtti. Azak, dünyanın tanınan markalarına gömlek ürettiklerini ve Şanlıurfa’da bulunan işsizlere istihdam anlamında yardımcı olduklarını söyledi.
Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ise Ar-Ge merkezlerinin önemine değindi. Üniversite-sanayi işbirliğinin arzu edilen seviyeye ulaşabilmesi için üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını vurgulayan Rektör Çelik, Teknokent aracılığı ile Organize Sanayi Bölgesindeki girişimcilere teknik destek anlamında yardımcı olmaya devam edeceklerini söyledi.

Programda, Rubenis İplik A.Ş. Fabrikasında ise girişimci Osman İpek ve Fabrika genel müdürü Metin Özdemir ile de görüşme gerçekleşti. İpek, Harran Üniversitesi’nin Rektörü ve hocalarının ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade etti.

İPEKYOL

 

Harran Üniversitesi Şanlıurfa rof. Dr. Mehmet Sabri Çelik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barajlardaki su ürünlerinden ekonomiye yıllık 940 milyon lira katkı
Barajlardaki su ürünlerinden ekonomiye yıllık 940 milyon lira katkı
MANGO Satışlarını yükseltti
MANGO Satışlarını yükseltti