Advert
Advert
istanbulmd.com
lalik.net

TürkAkım'ın kara ve deniz kısımları birleşti

Rus gazını Türkiye ve Avrupa'ya taşıyacak TürkAkım doğal gaz boru hattı projesinde deniz ve kara kısımlarının birleştirilmesi tamamlandı.

TürkAkım'ın kara ve deniz kısımları birleşti
TürkAkım'ın kara ve deniz kısımları birleşti Admin
Bu içerik 421 kez okundu.
Reklam

Rus enerji şirketi Gazprom’dan yapılan açıklamaya göre, TürkAkım’ın deniz ve kara kısımları Türkiye'de başarıyla birbirine kaynaklandı. 

2019'da hizmete hazır

Söz konusu birleşmeyle, Karadeniz’de doğal gaz boru hattı sistemi kurulmasına yönelik zorlu sürecin tamamlandığına işaret edilen açıklamada, projeye doğal gaz temin edecek Rusya'nın Anapa kentinde bulunan Russkaya Kompresör İstasyonu’nun proje için tamamen hazır olduğu vurgulandı.

Su üstü kaynaklama işleminin tamamlanmasıyla, Rusya'daki kara çıkışı tesisi ile Türkiye’nin Trakya kıyısındaki Kıyıköy’de yer alan alım terminalinin birbirine bağlanlanma işleminin tamamlandığı ifade edilen açıklamada, Kıyıköy'deki alım terminalinin 2019 sonuna doğru tamamlanmasıyla da TürkAkım’ın hizmete hazır olacağı belirtildi.

Rus gazını Türkiye ve Avrupa'ya taşıyacak TürkAkım doğal gaz boru hattı, her biri yıllık 15,75 milyar metreküp kapasiteye sahip 2 hattan oluşacak.

Kaynak: AA

Gazprom Türkakım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik faturaları sadeleşiyor
Elektrik faturaları sadeleşiyor
Türk savunma şirketleri tırmanışta
Türk savunma şirketleri tırmanışta